Speaking. 02.11.2016

7 порад, як звикнути до англійської мови за кордоном

Автор: Світлана Малютіна

У наш час, коли подорожі стали доступнішими і люди все більше прагнуть побачити світ, знання англійської мови стало просто необхідним. Уявіть, ось він – заповітний квиток до країни, мову якої ви вчите вже протягом кількох (а може, і багатьох) років. Ви вже уявляєте, як ви прилетите і зможете продемонструвати свої знання. І ось вже ваш літак сідає, ви залишаєте аеропорт і тут ви розумієте – все не так вже й легко і казково. Ви чуєте людей, але вони говорять зовсім не так чітко, як говорять на відео- або аудіозаписах. Швидкість їхньої мови вас часом шокує і вам здається, що ви вчили зовсім іншу мову. Американці говорять швидко, а люди з Великобританії постійно використовують своєрідні жарти. Про які детальніше ви можете прочитати у цій статті.  

Але! Не варто панікувати, адже я маю для вас поради, які були перевірені на собі не один раз. Тож почнімо.

Насамперед необхідно заспокоїтися

Ваші знання нікуди не зникли. Зараз ви переживаєте стрес, це природна реакція вашого організму. Зупиніться та просто озирніться навколо: прочитайте вивіски, послухайте перехожих – спробуйте просто поринути у цю атмосферу. Навколо вас все ті ж люди, які просто розмовляють англійською. В Америці ви відчуєте себе частиною величезної родини, де з вами постійно хтось вітається, запитує як у вас справи і на прощання дарує вам усмішку, а у Великобританії ви захопитесь неквапливістю та аристократичністю її жителів.

Почніть спілкуватися

Ніхто не говорить про те, що необхідно приставати до перехожих з проханням поговорити) Вирушайте в будь-який магазинчик або кафе, візьміть філіжанку кави, адже в таких місцях вам не потрібно боятися складних або незрозумілих слів і речень. Після першого спілкування з носієм мови вам стане трохи легше, адже ви відчуєте, що вас розуміють. Повірте, у цих країнах вас завжди обслужать із усмішкою і, швидше за все, розкажуть щось цікаве про місце, де ви перебуваєте.

Також раджу прочитати статтю, завдяки якій ви зможете поповнити свій словниковий запас необхідними фразами та ознайомитись із порадами щодо спілкування з іноземцями.

Використовуйте жести

Не забувайте використати жести. Адже за допомогою жестів ви можете зрозуміти та пояснити необхідну інформацію. Згадайте, як ви в дитинстві грали в «крокодила» – ви могли пояснювати все абсолютно без слів! До того ж жести допомагають зрозуміти реакцію людини. 

Також корисно прочитати та освіжити у пам'яті, як ми висловлюємо свої емоції англійською мовою.

Не бійтеся перепитувати і просити говорити повільніше

Це абсолютно нормально, якщо ви не знаєте якесь слово або не розібрали, що сказав співрозмовник. Адже часом те саме трапляється з нами, коли ми говоримо рідною мовою. У світі люди дуже поважають тих, хто вчить їхню мову. Коли англієць чи американець почує ваш акцент, вони неодмінно запитають, із якої ви країни. Вони будуть приємно здивовані та переповнені поваги до вас із першої хвилини розмови. Адже багато хто з них зізнається, що знає лише свою рідну мову, вони розуміють, як ви зараз хвилюєтеся, і всіляко вам допомагатимуть. Дуже часто шоком є ​​саме темпи мови. Якщо англійці говорять більш-менш звичним для нас темпом, то американці будуть говорити дуже швидко, і ви можете не зловити всі необхідні слова. У такій ситуації просто попросіть співрозмовника говорити повільніше (Could you speak more slowly, please?). Ця порада стосується і вас, якщо ви говорите не дуже швидко, то з'явиться більше шансів, що співрозмовник вас зрозуміє. 

Слухайте та виділяйте ключові слова

Думаю кожен, хто вчить мову, знає, що є головними членами речення. Саме вони й мають ключову інформацію, яку вам необхідно зрозуміти. Не намагайтеся зрозуміти кожне слово у потоці довгої мови – вловіть головну ідею співрозмовника. Розуміючи, про що йдеться, ви зрозумієте решту слів. І не бійтеся говорити, якщо ви не зрозуміли якесь слово. Не потрібно вдавати, що розумієте, хоча насправді це не так – співрозмовник відчує це і ви можете опинитися в незручній ситуації.

Говоріть по справі і не засмучуйтесь через свої граматичні помилки

Для початку використовуйте прості конструкції, щоб набути впевненості у своїх силах. Говоріть чітко, впевнено та без зайвих слів. Не варто одразу хвалитися своїми знаннями та намагатися ускладнити речення так, що співрозмовник забуде, про що ви говорили спочатку. І не варто засмучуватися, якщо наприкінці розмови ви раптом згадали, що забули поставити артикль або якусь частинку, адже не в цьому полягає головне значення речення. Та й самі носії мови часом говорять, як їм зручніше, ніж дотримуються правил граматики. Особливо це стосується жителів США, які часто ігнорують правила граматики.

Будьте ввічливі

Пам'ятаєте, нас у дитинстві вчили чарівних слів, які ми часом забуваємо? Їх необхідно згадати та не забувати вживати! Оскільки в англомовних країнах вкрай рідко зустрічається людина, яка забула подякувати людині або вибачитися за щось. Ці слова не просто так називаються чарівними, вони допомагають налагодити контакти з людьми.

 

Усміхайтесь

Усмішка – дзеркало душі. Якщо ви будете ходити похмурими, то з вами не надто захочуть спілкуватися. Будьте відкритими, покажіть людям, що ви ставитеся до мирусвіту з позитивом. Адже багато іноземців постійно усміхаються, особливо володарі найкращих усмішок у світі – американці. Це ключ до серця людини. Ви й самі не помітите, як покращав ваш настрій, як з'явилася впевненість, як раптом до вас тягнуться люди і ваш страх зникає.

Дотримуйтесь цих порад, насолоджуйтесь вашою поїздкою – і тоді у вас все вийде!

Вам також може сподобатися:
Fun
Відео: 30 розмовних фраз англійською для початківців на всі випадки життя
Якщо ви тільки починаєте вивчати англійську мову, у вас точно є проблеми саме з розмовною мовою. Сказати хоч щось англійською вдається далеко не з 1 разу. Тому ми створили відео, яке вирішить цю проблему всього за 6 хвилин. В ньому ми зібрали 30 простих розмовних фраз англійською, які можна використати…
Vocabulary
Як говорити про війну в Україні англійською
Війна в Україні змусила всіх розібратись у купі військових та політичних термінів, про які раніше ніколи не задумувались. Щодня всі ми бачимо активну кремлівську пропаганду і гору фейків, які забруднюють наш інфопростір. Щоб боротись з пропагандою разом, поширювати правдиву інформацію англійською всьому…
Vocabulary
Співбесіда англійською: ТОП-11 найпопулярніших запитань та відповідей
Часто кандидати перед співбесідою англійською відчувають неабияке хвилювання і вдаються до усіляких заходів з втамування страху: пошук в інтернеті розповсюджених відповідей на можливі запитання, заспокоєння лікарськими засобами, молитви тощо. Проте впевненість у власних силах, чітке розуміння особистих…
Contact us
Пн.-Пт.: 9:00-21:00
Сб.-Вс.: 10:00-15:00
Дистанційний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Офіс тимчасово не працює.
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Офіс тимчасово не працює.