Reading. 06.07.2010

Цікаві факти про читання

Автор: Альона Горбатко

Середня швидкість читання 200-250 слів за хвилину, це приблизно 2 сторінки в хвилину (якби кожен наш студент читав англійський текст з такою швидкістю на заняттях англійської).


5% людей читають дуже повільно – 180-220 слів у хвилину (1 сторінку за 1,5-2 хвилини).

Рівень розуміння при традиційному читанні становить 60%, при швидкому – 80%.

При швидкому читанні стомлюваність очей менша, ніж при повільному.

Очі людини з середніми навичками читання роблять на одному книжковому рядку 12-16 зупинок, в тієї, яка читає швидко, – 4-2 зупинки.

Традиційно у людини обсяг одномоментної фіксації становить 10 друкованих знаків (1,5-2 слова одного рядка). У людини, яка читає швидко, – 200-500 знаків (33-83 слова кількох рядків).

При повільному читанні відбувається 0,5-0,7 невиправданих повернень до прочитаного на один рядок. У школярів відбувається 20 регресивних рухів на один рядок, у студентів – 15.

При традиційному читанні втрачається 1/6 частина витраченого часу на регресивні очні руху.

53% часу очі дійсно дивляться на одну і ту ж букву, але 47% – на різні. 39% часу з цих 47% лінії погляду розходяться (ліве око дивиться лівіше, а праве – правіше), а 8% часу – перехрещуються (ліве око дивиться правіше, а праве – лівіше). Букви необов'язково мають бути сусідніми, але, як правило, знаходяться поруч: стоять одна від одної, в середньому, на два символи.

При читанні очі людини, коли вона дивиться на різні літери, передають різне зображення, а мозок все одно об'єднує їх в одну картинку.


Наполеон читав зі швидкістю дві тисячі слів за хвилину.

Бальзак прочитував роман у двісті сторінок за півгодини.

М. Горький читав зі швидкістю чотири тисячі слів за хвилину.

Т. Едісон читав одразу 2-3 рядки, запам'ятовуючи текст мало не сторінками завдяки максимальному зосередженню.

У XVII столітті Нікола Гролльє де Серв’єра придумав машину для прискорення читання книг: щось на зразок млинового колеса з підставками для книг замість лопатей, на яких одночасно містилося кілька книг, розкритих на необхідних сторінках.

Джон Ф. Кеннеді був прихильником швидкого читання та закликав своїх співробітників брати уроки.

Щороку випускається 360 000 нових книг тільки англійською мовою.

Найбільша бібліотека в світі – Бібліотека Конгресу США. Зміст її фонду налічує близько 115 млн одиниць зберігання. Заснована бібліотека в 1800 році за пропозицією президента США Т. Джефферсона у Вашингтоні. Щодня до бібліотеки Конгресу надходить 7 000 документів. Штат бібліотеки – близько 5 000 співробітників.

Середньостатистичний випускник американського коледжу прочитує лише 5 книг за все своє життя після випуску.

Цікаві факти про читанняОсновні передумови швидкого читання
1. Мати широке поле зору (чим ширше поле охоплення, тим більше ключових слів можна сприйняти за один погляд). Виділяти в тексті тільки найважливіше.

2. Придушувати промовляння тексту.

3. Мати психологічну установку, спрямовану на миттєве схоплювання сенсу (бадьорий мозок – швидкий мозок).

4. Читати із застосуванням ефективних стратегій запам'ятовування отриманої інформації.

Про користь читання
1. Читання робить погляд гострішим. Ви будете краще розуміти і бачити навколишній світ і людей, а найголовніше, самого себе.

2. Читання зберігає ваше фізичне здоров'я. Складати букви в слова, слова в образи, усвідомлювати те, що хотів висловити ними автор, і знаходити їм власне пояснення – це гімнастика для мозку.

3. Читання допомагає сконцентруватися. Читати можна і під музику, і під час занять: читати і не звертати уваги на метушню навколо. Тренований читач без проблем може паралельно дивитися чотири передачі, весь час перемикаючи канали. При бажанні ви можете читати в транспорті.

4. Читання допомагає приємно проводити вільний час. Вам ніколи не набридне читати книги, тому що їх – сила-силенна, не вистачить і кількох життів, щоб прочитати все. Доведеться перепробувати багато різних жанрів, перш ніж ви знайдете книги, від яких дійсно отримуєте задоволення. Не здавайтеся, поки не знайдете «свою» книгу, адже вона може змінити життя.
Стаття про те, як правильно читати книги англійською мовою та цікаві факти про слух.

Вам також може сподобатися:
Grammar
7 безкоштовних зимових онлайн-курсів англійської для різних рівнів
Дні стають все коротшими, а руки та ніс починають червоніти та замерзати на вулиці – все це ознаки нової пори роки – зими. Чим же можна зайняти себе? У мене для вас є ідея – онлайн-курси англійської мови безкоштовно! Використайте вільний час між зимовими святами та іншими справами…
Reading
Транскрипція англійських слів: як читати слова, голосні та приголосні звуки в англійській мові
Коли треба швидко перевірити вимову англійських слів, а прослухати її з певних причин неможливо, на допомогу приходить транскрипція. Про особливості її читання, а також голосні й приголосні звуки поговоримо далі. Зміст 1. Що таке фонетична транскрипція слова 2. Голосні звуки в англійській мові 3. Приголосні…
Fun
7 англомовних онлайн-журналів для прокачування вашої англійської
Здається, у наш час вже майже ніхто не читає друковані журнали. Та й знайти їх вже не так легко. Але ж для тих, хто вивчає англійську чи будь-яку іншу іноземну мову, це справжнє джерело нової лексики та цікавих мовних зворотів. Читаючи на теми, які вас цікавлять, ви не тільки дізнаєтеся щось нове, а…
Contact us
Пн.-Пт.: 9:00-20:30
Сб.-Нд.: 10:00-15:00
Дистанційний курс
 М. ПЛОЩА УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ,
вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 9а, 3 пов.
Офіс тимчасово не працює.