About English Language. 11.11.2020

Уроки англійської мови для початківців: цікаві варіанти навчання

Автор: Юліана Віхневич

Вивчення іноземної з нуля – процес тривалий, але не обов'язково важкий. Щоб уроки англійської для початківців не набридли, необхідно вносити різноманітність у процес навчання. У сучасних мовних школах заняття інтерактивні й дуже захопливі, але й самі студенти можуть розбавляти навчання активностями, які припадають їм до душі. 

Зміст

1. Уроки англійської мови для початківців: Speaking Club з носієм мови
    1.1. Фільми, ігри та інші активності на уроках англійської мови для початківців
    1.2. Уроки англійської мови на вебінарах і онлайн-вечірках
    1.3. Про що говорити на уроках англійської мови для початківців
2. Сайти та додатки з уроками англійської мови для новачків
3. Уроки англійської мови для початківців на YouTube і в подкастах

Уроки англійської мови для початківців давно вийшли за межі кабінетів англійських шкіл – сьогодні можна знайти різні варіанти навчання з урахуванням ваших інтересів і рівня знання мови. Ми поділимося ідеями, як урізноманітнити навчальний процес. 

Уроки англійської мови для початківців: Speaking Club з носієм мови

Speaking Clubs – розмовні клуби, як правило, з носієм мови, які проводять школи та центри англійської, громадські організації та спільноти за інтересами. Зустрічі можуть проходити як на території навчального центру, так і онлайн. На них ви зможете подолати мовний бар'єр, розширити свій словниковий запас, навчитися розуміти мову на слух, відшліфувати вимову, закріпити нову лексику, дізнатися більше про культуру та традиції країни іноземного викладача. Переваги розмовних клубів:

 • різноманітні актуальні теми;
 • спілкування з учасниками та модератором зустрічі в невимушеній обстановці;
 • активна розмовна практика та закріплення теоретичних знань, отриманих на курсах.

Брати участь у розмовних клубах можуть навіть студенти рівнів Beginner і Elementary. Розмовні заходи можна знайти на сайті та сторінках курсів іноземної мови в соцмережах або в афіші вашого міста. 
 


Фільми, ігри та інші активності на уроках англійської мови для початківців 

Завдяки великій різноманітності розмовних клубів і заходів навіть новачок зможе знайти цікавий і комфортний для себе формат навчання. Звичайно, такі заходи не замінять повноцінне навчання на курсах для початківців, але стануть ефективним доповненням до навчального процесу. 

 • Movie Club. Перегляд фільмів англійською мовою – це одночасно приємне дозвілля та поліпшення своїх знань. Фільми для початківців підбирають із відповідною лексикою, підключають англійські субтитри. Після перегляду учасники обговорюють лексику, сленг, розбирають незрозумілі моменти. 
   
 • Вечірки англійською. Такі заходи – прекрасна можливість познайомитися з новими людьми, потренувати іноземну та весело провести час. У дружній обстановці легше подолати мовний бар'єр.  
   
 • Board Games. Заняття для новачків можуть бути цікавими й азартними. Настільні та карткові ігри допоможуть розвинути навички спілкування з використанням вивчених граматичних конструкцій, нових слів і фраз – ідеальний варіант для студентів, які вивчають англійську на рівні Beginner і Elementary. 
   
 • Квести й прогулянки містом. Уроки іноземної мови для початківців можуть проходити не тільки в навчальних класах – школи іноземних мов пропонують нові формати для навчання. Під час прогулянок або квестів ви зможете поспілкуватися з новими людьми, перевірити свої знання історії рідного міста, зробити красиві фото. 

Уроки англійської мови для початківців
Розмовні клуби та вечірки – ефективне доповнення до уроків англійської для початківців 

Speaking Clubs і тематичні заходи можуть бути як платними, так і безкоштовними. Школи часто пропонують безкоштовні уроки розмовної англійської з іноземними викладачами, перегляд фільмів та тематичні вечірки як бонус для своїх студентів. Відвідувати такі зустрічі можуть навіть люди з початковим рівнем знання англійської, це саме допоможе вивчити мову швидше. 

Уроки англійської мови на вебінарах і онлайн-вечірках 

Регулярні онлайн-уроки з іноземним викладачем і участь у вебінарах можуть стати ефективним доповненням до навчання на курсах для початківців. Вебінари проводяться в режимі реального часу, протягом зустрічі можна поставити запитання спікеру в текстовому чаті. Теми для таких зустрічей можуть бути найрізноманітнішими: від розбору простої лексики та граматики до порад із підготовки до міжнародних іспитів. 

Ви можете дивитися вебінар із будь-якої точки світу, участь в ефірі може бути платною та безкоштовною. Знайти вебінари англійською можна на сайтах навчальних центрів і шкіл іноземної мови, на Facebook. Як правило, організатори роблять записи вебінарів – зручно, якщо ви пропустили зустріч.

Уроки англійської мови для початківців
Поповнюйте словниковий запас універсальними фразами для діалогів, щоб почуватися впевненіше на уроках іноземної мови для початківців

Ще один спосіб приємно провести час із користю для англійської – участь в онлайн-вечірці, тим паче зараз це актуально та популярно. Зустрічі в Zoom тепер можуть бути освітніми та корисними. На такій зустрічі ви можете познайомитися і поспілкуватися з новими людьми, попрактикувати розмовну лексику на побутові та актуальні теми в неформальній обстановці.

Про що говорити на уроках англійської мови для початківців 

Навіть якщо ви робите лише перші кроки в опануванні іноземної, вам необхідно пробувати заводити діалоги англійською на побутові теми. Без діалогів не обходиться жодне заняття на курсах для початківців. Про що ж говорити з носієм мови на уроці або розмовному клубі? Як почати діалог? 

Деякі теми універсальні, деякі – підходять виключно до конкретної ситуації або обстановці. Найкращий спосіб зав'язати розмову – ситуаційна бесіда. Ви ділитеся своїм спостереженням про те, що відбувається навколо, та на цю тему зав`язуєте діалог. Пропонуємо список універсальних тем для small talk:

 • обговорення погоди – безпечна тема, яка може стати початком тривалої бесіди;
   
 • останні новини дозволять зав'язати розмову і зацікавити співрозмовника;
   
 • захоплення та хобі – теми, які допомагають знайти точки дотику, дізнатися щось нове про співрозмовника;
   
 • спорт і розваги – можна обговорити останні події світі спорту, улюблені його види, поділитися цікавими місцями для відпочинку і занять спортом. Ви точно знайдете про що поговорити з будь-якою людиною;
   
 • музика, книги, кіно – ще одна безпечна тема, якої варто торкнутися на уроках англійської мови для початківців і під час діалогу з носієм мови; 
   
 • подорожі – людям подобається слухати про пригоди та цікаві місця, ділитися своїм досвідом.

Зберігайте легкість і позитивний настрій під час бесіди, уникайте тем, які можуть викликати негативну реакцію або суперечки:

 • особисте життя, обговорення зовнішності й віку;
 • плітки та скарги;
 • хвороби та смерть;
 • релігія та політика;
 • вузькопрофільні теми;
 • фінанси й заробіток.

Сайти та додатки з уроками англійської мови для новачків

Сучасні уроки англійської мови для початківців не обмежуються заняттями в мовній школі. Сьогодні новачки можуть навчатися іноземної мови коли завгодно та де завгодно. Уроки англійської в ігровій формі за допомогою додатків – оптимальний варіант для тих, хто тільки починає практикувати граматику, вчити слова, проходити перевірочні тести, виконувати різні челенджі. Популярні платформи для вивчення мови:

 • Memrise – різноманітні курси з сучасною та живою лексикою. Простий формат навчання, який дозволяє легко й цікаво вчити слова;
   
 • Lingualeo – популярний сервіс із необмеженою кількістю слів для вивчення, практикою граматики, тематичними курсами для будь-якого рівня володіння іноземною; 
   
 • Duolingo – щоденні заняття в ігровому форматі дозволяють тренувати граматику та поповнювати словниковий запас;
   
 • Oxford Practice Grammar – сайт із вправами для практики граматики англійської мови;
   
 • Puzzle English – велика колекція уроків іноземної мови для початківців через ігри, індивідуальні завдання, відомі пісні та кліпи.

Якщо англійська вам потрібна на вчора, новий короткий онлайн від Booyya саме для вас - My Name is Bond - https://bit.ly/3lYEKKI. У ньому зібрані базові і найважливіші фрази в англійській мові. Пройшовши цей курс, ви:

 • зможете правильно і доречно привітатися
 • знайдете, що сказати при першій зустрічі
 • без проблем зумієте зав'язати small talk
 • дізнаєтесь, як чемно і правильно попрощатися

Уроки англійської мови для початківців
Додатки з уроками англійської для початківців – ефективний спосіб щодня практикувати іноземну

У додатках ви можете самостійно встановити рівень складності, вивчати мову в зручному режимі й у вільний час. Їх можна використовувати як самостійний інструмент вивчення іноземної, так і в якості додаткового ресурсу в навчальному процесі на курсах англійської для початківців. Щоб навчання приносило максимальний ефект, практикувати знання необхідно регулярно. Достатньо обрати хоча б один додаток або сайт, але щодня виконувати завдання.

Уроки англійської мови для початківців на YouTube і в подкастах

Небанальний, але теж дієвий спосіб вивчати іноземну мову – дивитися відеоуроки. YouTube пропонує великий вибір навчальних відео від англійських шкіл і професійних викладачів. Уроки англійської для початківців на цій платформі – гарне доповнення до основного навчання на курсах, яке дозволяє закріпити знання й отримати додаткові навички, та й взагалі з користю провести час. Популярні канали для початківців:

До скарбнички сучасних і зручних форматів навчання англійської можна додати подкасти. Творці подкастів для рівня англійської Beginner або Elementary, як правило, записують свої уроки в повільному темпі, наповнюють їх нескладною лексикою і граматикою. Головна перевага такого способу навчання – можливість слухати епізоди в будь-якому місці в зручний час. Ви можете проходити уроки під час прогулянки, дорогою на роботу або навчання, займаючись своїми домашніми справами. Подкасти з уроками англійської для початківців:

 • Voice of America: Learning English – короткі уроки та додаткові тематичні матеріали допоможуть початківцям поповнити свій словниковий запас, повторити граматику;
   
 • Don`t speak – російськомовний подкаст із розбором лексики та граматики, який допоможе опанувати логіку англійської мови та навчитися думати нею;
   
 • Learn English Podcasts от British Council – подкаст для початківців із різними тематичними контентом, транскрипцією та перевірочними тестами.

Слухати епізоди можна на будь-якій зручній для вас платформі: на спеціальних сайтах, у додатках Apple Podcasts, Google Podcasts, Spotify, SoundCloud і багатьох інших.

А щоб швидко вивчити 100 найважливіших та найактуальніших фраз для спілкування з іноземцями, в подорожі чи на вечірці - проходьте короткий онлайн курс від Booyya - Англійська на вчора - https://bit.ly/319sCgh

Вам також може сподобатися:
About English Language
Створюємо резюме – що можна і чого не можна робити
Дехто стверджує, що немає нічого більш тривалого ніж ремонт. У моєму випадку конкурувати з цим стихійним лихом може лише пошук роботи, а відповідно і пригод, на одну всім відому частину тіла. Цю статтю пишу, ґрунтуючись на особистому досвіді та інформації, на котру натрапила у власних пошуках. Проте…
About English Language
Англійська в Green Forest за гроші з єПідтримка
Маємо супер-новину для всіх наших минулих, теперішніх і майбутніх студентів: тепер ви можете використати кошти з картки "єПідтримка" для оплати будь-якого курсу вивчення англійської мови в Green Forest.    Якщо ви хочете скористатись цією можливістю і інвестувати кошти у свій розвиток:  …
Video
Відео - Як вивчати англійську за фільмами: 5 практичних порад та список фільмів для початкових рівнів
Раптом ви сумнівались, що англійську можна вивчати, так, саме вивчати, за фільмами або серіалами, ось вам відео-підтвердження від методиста та старшої викладачки Green Forest Тані Миронової. Вмикайте відео, щоб отримати 5 практичних порад, які допоможуть вам дивитись кіно (відео, серіали) з максимальною…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Нд.: 10:00-15:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 08:00/09:00-11:00, 13:00-21:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 08:00-20:30
Вт., Чт., Пт.: 09:00-20:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Пт..: 09:00-19:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-18:00
Вт., Чт.: 12:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00-15:00