Vocabulary, About English Language. 28.04.2017

Як правильно вчити англійську за допомогою карток

Автор: Арина Сидоркина

Як правильно вчити англійську за допомогою картокКартки – неймовірно дієві для запам'ятовування будь-якої інформації. Цей факт доведений і перевірений численними дослідженнями в галузі нейрофізіології. Не будемо зупинятися на аксонах і дендритах, просто повіримо цим розумним людям і спробуємо використовувати їх безцінні напрацювання на практиці. 

Нейрофізіологи з'ясували, що безсистемні багаторазові повторення лише створюють ілюзію того, що ви запам'ятали інформацію. А ось робота з картками допомагає запам'ятовувати якісно і надовго. Варто один раз розібратися з тим, як це працює, і ви зможете легко вивчити всі англійські слова, граматику, таблицю Менделєєва, китайські ієрогліфи, імена нобелівських лауреатів із часів створення цієї премії і свій власний ідентифікаційний номер. Ну нарешті?) Тож поїхали! 

Основні принципи роботи з картками

Робота з картками побудована на принципі, який називається Spaced Repetition Method. Суть його полягає в тому, що ми повинні повторювати вивчений матеріал тоді, коли ми його трохи підзабули. Немає сенсу постійно ганяти нові слова по короткочасній пам'яті. Наша мета – перевести інформацію в довготривалу пам'ять. Тому повторювати картки потрібно з певним інтервалом. 


 
На графіку вище наочно показано, як стрімко падає крива, яка позначає, наскільки добре ми пам'ятаємо інформацію. І щоразу нам потрібно вчасно підхоплювати її і тягнути вгору. Тільки так можна якісно і добре запам'ятати матеріал. Робити це нескладно, якщо ви користуєтеся картками. Усе, що потрібно, – це писати на стосі карток дату наступного повторення, і не пропускати її. Завдяки цій системі вас не буде переслідувати ефект «здав і забув», коли ви начебто вивчили слова або граматику добре, але вже через три дні (як показано на графіку) нічого не пам'ятаєте. 

Змиріться з тим, що слова не залишаться у вашій голові раз і назавжди. Їх потрібно повторювати з певною періодичністю.

Важливо також пам'ятати ще про один принцип – так званий Picture Superiority Effect. Згідно з цим принципом, в питаннях сприйняття і збереження інформації мозок віддає пріоритет візуальному каналу. Це означає, що інформація, підкріплена картинкою або малюнком, завжди запам'ятовується швидше і краще. Тому намагайтеся наповнювати свої картки картинками. Навіть якщо ви схематично накидали кривий малюнок від руки, це буде працювати в рази краще! 

Як правильно вчити англійську за допомогою карток - 2

Як зробити картки

Спосіб №1
Взяти папір і ножиці, порізати папір на картки. Потім власноруч написати або намалювати інформацію з обох боків картки. «Може, ще на камені висікти», – подумаєте ви, тримаючи свій айфон в одній руці й айпад в інший. Дійсно, цей спосіб здається примітивним і доісторичним. Зараз нам треба згадувати, як ручку взагалі тримати. Але не поспішайте кидатися в мене скрижалями – власноруч виготовлені картки вважаються більш ефективними. І на те є три причини: 

  1. Ви починаєте запам'ятовувати інформацію вже на етапі, коли відсортовуєте її та власне переписуєте на картки (ось чому я лояльна до студентів, які роблять шпаргалки). Плюс ніхто не скасовував моторну пам'ять. 
  2. Заповнюючи картки самостійно, ви можете використовувати свої власні асоціації, побудовані на ваших інтимних психологічних девіаціях, що мають в основі тільки вам відомі, абсолютно ідіотські зв'язки. І це абсолютно безцінна річ у питаннях запам'ятовування! Чим більш індивідуальним і специфічним буде асоціативний зв'язок, тим швидше і краще інформація зберегтися в пам'яті. 
  3. Робити картки – весело. 

Можна уникнути етапу з ножицями і купити порожні картки. Але як тримати ручку в руці, все одно доведеться згадати. Порожні, але гарненькі картки можна замовити і онлайн. Деякі продаються в боксах, і для любителів канцелярії це окремий фетиш) Щойно ви спробуєте працювати з цими картками, ви будете і дякувати, і проклинати мене одночасно. Це красиво, цікаво й ефективно. Але і нова стаття витрат. Все, як ми любимо) 

Купити порожні індексові картки можна на старому доброму OLX www.olx.ua.
Або на улюбленому Аліекспрес ось такі ru.aliexpress.com або, наприклад, такі  ru.aliexpress.com.

Картки, зроблені своїми руками, працюють набагато ефективніше. 

Спосіб №2
Готові картки онлайн. Ви знайдете на таких сайтахх:

Там можна завантажити картки (найчастіше вони розбиті на тематичні групи), роздрукувати їх, порізати і використовувати. Мінус – готові картки найчастіше розраховані на початківців. Швидше за все, вам на таких сайтах запропонують набори «їжа», «одяг», «тварини», «меблі». Таке враження, що ви потрапили на сайт безкоштовних оголошень. 

Кращий спосіб – сайти-конструктори, які дозволяють вам зробити картки самостійно, довантажити туди обрану картинку, а потім роздрукувати. 

Спосіб №3
Завантажити додаток на телефон. Сучасно. Швидко. Нудно. Плюси, проте, в цьому способі є, і вони незаперечні. Такі картки завжди під рукою. І вам не потрібно тягати з собою ці дрібні папірці, які розлітаються при першому пориві вітру (хоча це дуже красиво, як у романтичному кіно). Ось два найвідоміші варіанти таких додатків:

Дуже круто, що в цих додатках вже враховується Spaced Repetition Method, і телефон підсовує вам картки для повторення саме тоді, коли ви їх уже підзабули. Який би спосіб ви не вибрали, ви дуже допоможете своєму мозку вчитися, якщо будете грамотно використовувати картки. Найважливіше – це розуміти основні принципи цієї системи:

  • Як правильно вчити англійську за допомогою карток - 3Правильна періодичність повторень
  • Наочність
  • Індивідуальна асоціативність 
  • Дисципліна 

Ну от, ваш мозок у захваті!) 

Вам також може сподобатися:
Fun
Англійська в піснях. Чим жертвує The Weekend? Розбір і переклад пісні Sacrifice
Всім нам інколи потрібно відволікатись на контент не пов'язаний з війною, тому ми вирішили випустити нове навчально-музичне відео, яке записали для вас ще до 24.02. За 10 хвилин нового випуску рубрики "Англійська в піснях" наша Юля Кравченко розкаже вам трохи про сходження зірки The Weeknd,…
Vocabulary
Як говорити про війну в Україні англійською
Війна в Україні змусила всіх розібратись у купі військових та політичних термінів, про які раніше ніколи не задумувались. Щодня всі ми бачимо активну кремлівську пропаганду і гору фейків, які забруднюють наш інфопростір. Щоб боротись з пропагандою разом, поширювати правдиву інформацію англійською всьому…
Writing
Пишемо супровідний лист англійською (cover letter): поради фахівців
Якщо у вас хороше резюме англійською, то у вас і хороші шанси отримати роботу вашої мрії, проте якщо ви додасте до нього супровідний лист – ваші шанси зростуть удвічі.  Супровідні листи пишуть переважно при пошуку роботи та вступі до іноземних вишів. Деякі роботодавці особливу увагу на наявність…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Нд.: 10:00-15:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 08:00/09:00-11:00, 13:00-21:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 08:00-20:30
Вт., Чт., Пт.: 09:00-20:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Пт..: 09:00-19:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-18:00
Вт., Чт.: 12:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00-15:00