Listening. 28.06.2010

Цікаві факти про слух

Автор: Алёна Горбатко

 

 

 • Всього людина розрізняє 3-4 тисячі звуків різної частоти. Вухо найбільш чутливе до діапазону 2000-2300 герц. Кращий же музичний слух (здатність розрізняти частоту) припадає на область 80-600 герц. Тут наше вухо здатне розрізнити, наприклад, два звуки з частотою 100 герц і 100,1 герца.
 • У внутрішньому вусі близько 25 000 клітин, що реагують на звук. Діапазон частот, що сприймаються слухом, лежить між 16 і 20000 герц. З віком він скорочується, особливо за рахунок зниження чутливості до високих звуків. До 35 років верхня межа слуху падає до 15000 герц.
 • Ми усвідомлюємо звук через 35-175 мілісекунд після того, як він дійшов до вуха. Ще 180 500 мілісекунд потрібно вуху на те, щоб "налаштуватися" на прийом даного звуку, тобто досягти найкращої чутливості.
 • Ультрафіолетові частоти (дуже високі частоти) й інфрачервоні (низькі) ми не чуємо, хоча вони теж впливають на нас. Вуха грають ще й роль органу рівноваги. Без них ми постійно відчували б запаморочення і пересувалися хиткою ходою.
 • Найсприятливіший звуковий фон коливається в діапазоні від 45 до 50 децибел (що відповідає неголосній розмові, наприклад, англійською мовою). Все, що звучить голосніше, нестерпно для наших вух. Акустологи довели, що шумове навантаження послаблює імунітет. І не тільки... При гучності 65 децибел частішає пульс, при 90 – починається тахікардія. А постійний шум удвічі підвищує шанси заробити гіпертонію. Вчені виявили, що у кожного четвертого завсідника дискотек через п'ять років різко погіршується слух. На звуки низької частоти організм настільки явно не реагує, але саме вони викликають почуття незрозумілої тривоги, "безпричинного" болю у вухах, хребті. Прихована загроза виходить від монотонного гулу машин і цілодобово працюючих механізмів. Однак і в цілковитій тиші людина починає чути рух крові по судинах і власне серцебиття...
 • Чоловіки чують гірше (особливо якщо розмова ведеться на "підвищених тонах"), зате прекрасно розпізнають напрямок звуку і відстань до його джерела. На відміну від жінок, які сприймають високі частоти і вловлюють більше голосових відтінків. Ось чому жінки здатні безпомилково визначити тільки за інтонацією голосу, що людина засмучена, погано себе почуває або просто втомилась. Крім того, у жінок краще розвинений музичний слух. Знавці людських душ помітили: навіть наспівуючи простеньку мелодію у ванній, жінки беруть неправильні ноти в шість разів рідше за чоловіків.
 • Кожна десята людина на Землі страждає від втрати слуху і має показання до використання слухового апарату. Однак, четверо з п'яти чоловік, які справді потребують слухових апаратів, ними не користуються.
 • Глухим був не тільки Бетховен. Втрата слуху гітариста «Dire Straits» Джона Ілслі перевищує 30%, що є однозначним показанням до носіння слухового апарату. Близнюки з групи «Tokio Hotel» Біл і Том Каулітци погано чують з народження, і їх слух безперервно погіршується.
 • Чим мелодійніша мову, якою розмовляє людина, тим сильніше у неї розвинений музичний слух. Скажімо, китайці з їх тональною мовою, в якій різниця у вимові одного і того ж слова здатна змінити його значення, сприймають її... як другу рідну мову. Тому володіють вродженим музичним слухом.
 • Художник Василь Кандинський чув звучання фарб, поет Артюр Рембо співвідносив з певними кольорами голосні звуки, композитор Скрябін, який вважається основоположником світломузики, бачив музику в кольорі... Хоча перша світломузика з'явилася задовго до його народження. Чотириста років тому зв'язок між кольорами сонячного спектру і музикою виявив Ньютон. Нота "до" виявилася червоного кольору, "ре" фіолетового, "мі" синього, "фа" блакитного, "соль" зеленого, "ля" жовтого, "сі" помаранчевого. Феноменом кольорового слуху володів і Микола Римський-Корсаков. Він говорив, що в опері "Садко" його морська тематика звучала в синьо-блакитних тонах. Композитор абсолютно логічно припускав, що мелодія в поєднанні з декораціями в синьо-блакитних відтінках психологічно впливає на слухача.
 • У дельфінів, що мають об'єм мозку, приблизно рівний людському, на ті відділи, які відповідають за слухові функції, відводиться в десятки разів більше місця, ніж у людей.
 • Слон може чути інфразвук частотою від 1 Гц (мінімум для людини – 20 Гц). Слони використовують низькочастотні звуки для спілкування з одноплемінниками. Втім, слони здатні чути не тільки вухами, а й ногами. Так, вони можуть відчувати переміщення іншого стада слонів, що знаходиться за кілька десятків кілометрів, а також чути і обходити далекі зони бойових дій.
 • Цвіркуни і коники слухають передніми лапками. Вони покриті волосками, на яких знаходиться чутлива до звуку мембрана. Голландські фізики зуміли відтворити цей орган слуху, який виявився одним з найбільш чутливих акустичних інструментів.
 • У 72% випадків людина повертається до співрозмовника правим вухом, якщо потрібно розчути мову на тлі гучної музики.
 • Вуха, як і ніс, ростуть все життя.

Джерела: http://copypast.ru/, http://lor-homeopat.ru/

 

Вам також може сподобатися:
Vocabulary
Безкоштовний урок англійської з Notes. Video Lesson. Do you usually call or text someone? A1-A2
Guys, do you usually call or text someone? Пишіть в коментарях та проходьте наш новий Free English Lesson with Notes на цю тему - https://bit.ly/3pgmUEw. Ви потренуєте англійську на слух, почуєте думки різних нейтів-спікерів та вивчите нові adjectives, які знадобляться вам в будь-якій розмові. Урок…
Listening
Як вивчати англійську онлайн за допомогою відео та серіалів?
Напевно ви знаєте, що найкращий спосіб вивчення і практики англійської мови – повне занурення в мовне середовище. Але що робити, якщо можливості вирушити за кордон і прожити там хоча б кілька тижнів немає? На допомогу приходять різноманітні онлайн-платформи, де можна вивчати англійську за допомогою…
Fun
Depeche Mode – Personal Jesus: текст, переклад і розбір пісні
Hi, guys! Я Мартін Гор – учасник групи Depeche Mode. Мої підписники часто запитують, про що ж наша пісня Personal Jesus. Зізнатися чесно, я хотів залишити інтригу. Дівчатам же подобаються загадкові музиканти... Але постійність – не зовсім моє. Тому ловіть!   Reach out and touch faith…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн., Ср., Пт.: 13:00-20:00
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн., Ср.: 13:00-20:30
Вт., Чт., Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30