Англійська мова для початківців, немов лернейська гідра – багатоголове чудовисько давньогрецької міфології. Ось ви вже відрубали одну голову – вивчили безліч слів. Засвоїли конструкцію речень і десятки правил – ще одна голова відрізана. І вмить виростає ще одна, а саме – англійська розмовна для початківців. З усім своїм словниковим запасом і знаннями граматики ви раптом виявляєте, що абсолютно не вмієте говорити англійською. Давайте з’ясуємо, чому ж так відбувається.
Володіння англійською розмовною для початківців – один із найважливіших моментів у вивченні мови
Перша причина – відсутність розмовної практики. Безперечно, теорія – важлива складова навчання. Але саме розмовна практика в майбутньому визначить, наскільки добре ви володієте англійською мовою. Ви можете прекрасно читати й писати, дивитися фільми в оригіналі, слухати іноземні пісні та розуміти кожне слово, але якщо вам важко сказати навіть коротку фразу – ваші заняття пройшли марно. Як же можна практикувати початківцям розмовну англійську?
- Використовуйте вивчені слова в повсякденному житті.
- Спробуйте заучувати тексти улюблених англомовних пісень і співайте їх (присутність слуху й голосу зовсім не обов'язкова).
- Збирайте цитати з книг, фільмів і серіалів і намагайтеся з їх допомогою висловлювати свою думку.
- Спілкуйтеся телефоном або у відеочаті з носіями мови.
Але найбільш ефективний метод практики розмовної англійської мови для початківців – це розмовні клуби. Такі заняття проходять у форматі зустрічей, на яких учасники обговорюють різні теми та висловлюють свої думки. Як правило, їх проводять носії мови або ж викладачі курсів розмовної англійської для початківців.
Спочатку вам буде важко говорити. Причиною може бути недостатньо багатий словниковий запас, боязнь виступати на публіці або проста невпевненість у своїх мовних навичках. Але і з цими проблемами можна впоратися, якщо розумно до цього підійти. Можна заздалегідь дізнатися тему обговорення та підготувати для себе невеликий скрипт. Також ви можете відвідувати подібні заняття з друзями, що дозволить вам відчувати себе більш впевнено. Не забувайте робити нотатки в блокноті, записуючи нові слова та фрази, які ви почули протягом зустрічі в розмовному клубі. Крім того, якщо тема була дуже цікавою, ви можете продовжити її обговорення і після заняття за чашкою кави або чаю в найближчій кав'ярні. Звісно, англійською.
Тож усе у ваших руках! Відкиньте всі сумніви та просто починайте говорити. Навіть якщо у вас акцент або ви не впевнені в тому, що вимовляєте слова грамотно або вживаєте правильний час – що більше ви будете практикуватися, то швидше виправите ці недоліки. Та й ведучий зустрічі завжди вас поправить і пояснить незрозумілі моменти.