Green Forest Life. 26.11.2009

Волонтерство - Раз спробуєш і тебе не зупинити!

Автор: Марічка Хімка
Про те, що таке «волонтерство» я знала давно, але завжди вважала, що для цього треба багато часу і зусиль. А влітку хочеться відпочити від навчання та роботи, полежати на сонечку, побайдикувати. Оскільки я людина активна, то за два-три дні „нічогонеробіння” швидко набридало і ставало скучно. Я завжди мріяла про подорожі, знайомства з новими цікавими людьми та неповторними культурами інших країн.


Два роки тому я дізналася про можливості короткотривалого літнього волонтерства закордоном і спробувала! Першою країною мого призначення стала Франція, а саме віддалене мальовниче село в серці Альп.

Гірське село на півдні Франції, де ми реставрували середньовічну церкву.

Тут я б хотіла наголосити на основній перевазі волонтерства від туристичних подорожей: протягом кількох тижнів ти маєш унікальну можливість жити, працювати та розважатися з інтернаціональною командою волонтерів зі всього світу. І спільно вас об’єднуватиме мова, зазвичай, англійська. Тому якщо ти хочеш попрактикувати свою англійську – у тебе є ще один привід поїхати у табір. У нас, наприклад, склалася така цікава ситуація з італійцем: говорячи англійською, він не вимовляв звук „х” на початку слова і кожного разу, коли казав: ‘I’m hungry’(я – голодний), у нього виходило майже як  „I’m angry’’(я - злий).

Волонтерський табір – це справжній «вибуховий мікс»!

Коли ти не просто спостерігаєш за способом життя та культурою інших у ролі туриста, а й сам стаєш частинкою цього , то це, безумовно, – неповторний досвід. Скажімо, у Франції нас пригощали середньовічною вечерею (кожна страва була міцно приправлена корицею), а в Хорватій – традиційним запеченим м ясом у сливовому вареннні.

Традиційно їдять волонтери за одним великим столом. Кожного дня їжу готує «a kitchen team» (2-3 волонтери).

Умови проживання бувають різні. Палатки рекомендую для досвідчених, невибагливих та витривалих =)

У мене є досвід участі у трьох типах проектів: проект з реконструкцій, фестивальний та екологічний проект. Більшість з таборів - з нахилом на фізичну працю, тож до цього себе слід підготувати. За твою мінімальну волонтерську працю 3-5 годин в день тобі нададуть безкоштовне житло і їжу, що, на мою думку, цілком себе виправдовує.

Табори бувають різні: реконструкція, екологічні, соціальні проекти, фестивалі. Вибирай те, що тобі до снаги!

Тут стає спекотно! Хлопці за роботою =)


А тепер переходимо до найцікавішого- відпочинку. Зазвичай волонтери не сплять після обіду, а інколи і вночі)))) Ми огранізовували національний вечір зі спільним приготуванням традиційних страв, робили постановку комедійної театральної вистави для місцевих жителів. У свою чергу,  вони запрошували нас до себе в гості, скажімо,  на барбекю. Крім того у нас була можливість покататися на конях, поплавати на байдарках, відвідати місцеві вечірки.

Можна навчитися готувати страви різних кухонь світу. На фото іспанець вчиться «мистецтву» ліплення українських вареників.

Вечір української кухні. Цілий день борщ на 40 волонтерів варили, а зустрічали хлібом, сіллю і горілкою =)

Я ніколи не забуду минулорічний табір у казковій Хорватії. Ми жили на острові в Адріатичному морі. Кожного дня ми ходили на пляж і відпочивали там аж до заходу сонця.

Цьогорічний проект був теж надзвичайно цікавим. Волонтери організовували молодіжний хіппі фестиваль у Німеччині. Найперше, що мене вразило – це величезна палатка посеред поля, в якій, як в рукавичці, проживало майже 40 людей з 19 країн світу! Скажете «Божевілля!», а я вам скажу – це «Драйв!». Ну, звичайно, я страшенно сумувала за повноцінним сном у мягкому ліжку і теплим душем, але натомість я отримала такий заряд емоцій і позитиву! В моїй пам яті назавжди залишаться зоряні ночі біля вогню та пісні під гітару, веселі ігри та нові знайомства.

Фестиваль SunFlower у Німеччині. Працювати волонтером на backstage дуже класно і цікаво!!!


В межах фестивалю можна було відчути себе справжнім папараці і фоткати на всіх сценах найвідоміші рок-гурти, які там виступали. Або ж – самому стати на мить знаменитістю, взявши участь в аматорській театральній постановці ‘Viva Las Vegas’.

Театральна вистава за участю Elvis Presley, Catwoman, Merylin Monroe, Bob Marley, Madonna and Michael Jackson =). Постановку, декорації та костюми готували самостійно.

Якщо ти волонтер – пам ятай: ти маєш унікальну можливість подорожувати,  або з українським другом, з яким ти в табір можеш поїхати, або вже з новими інтернаціональними друзями, з якими познайомишся під час волонтерства. Так, перед табором у Франції, я з друзями відвідала Париж, про який у мене назавжди залишаться незабутні спогади. Я згадуватиму з помішкою навіть те, як я там заблукала і з якимось французом, який радо погодився мені допомогти, шукала по місту автобус додому))).

Тепер кожного року я з нетерпінням чекаю літа, заощаджую гроші, щоб поїхати знову у табір, який буде цілковито іншим від попередніх  і  по-своєму неповторним.

Раз спробуєш і тебе не зупинити!
 

Вам также может понравиться:
Green Forest Life
Class 43. Интерактивный грамматический урок Phrases with Future Meaning. B2-C1
Ловите новый бесплатный онлайн урок по английской грамматике от Green Forest - https://bit.ly/31FktQy. На этот раз предлагаем вам разобраться с различными фразами, которые указывают на планы и будущие события. На странице интерактивного урока https://bit.ly/31FktQy вы сможете посмотреть видео с примерами…
Reviews
Школа английского языка в Киеве – прошлое и будущее
Решив изучать английский язык, далеко не каждый современный человек первым делом отправиться на поиски подходящей языковой школы. Удивительно, но при большом выборе разнообразных курсов и занятий в Киеве мало кто выберет самый очевидный путь – просто прийти и записаться в школу английского языка.…
Speaking
Как не забыть английский на карантине: 12 советов от преподавателя
Карантин и пандемия когда-то закончатся. С этого хотелось бы начать. Они закончатся, и мы все вернемся к привычному ритму жизни. И хотя нам, скорее всего, будет непросто, мы справимся. Однако английский отправить на карантин нельзя. Было бы круто, конечно, если бы мы могли сохранить свои знания на существующем…
Интенсивный курс
 М. ПЛОЩАДЬ ЛЬВА ТОЛСТОГО,
ул. Льва Толстого 9-а, 3 эт.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-15:00
Стандартный курс
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Рогнединская, 4а
Пн., Ср., Пт.: 8:00-11:00, 13:00-21:30; 
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,
ул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00; 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 10:00-15:00
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод». (Вход через бизнес-центр)
Пн.-Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30,
Вт., Чт.: 13:00-21:30,
Сб.: 10:00-14:30.
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а
Пн.,Ср.: 13:00-21:30
Вт.,Чт.,Пт.: 08:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30