There’s always ways of motivating yourself to higher levels.
Write about it, dream about it. But after that, turn it into action. Don’t just dream.
Dan Gable
Купую якось взуття собі в магазині і чую від продавчині:
- Так у вас нога нестандартного розміру!
- Як то?! – каже дівчина. – Нога, як нога!
- Нуу..почала несміливо консультантка магазину, подумавши, що зараз їй влетить, - всі люди різні і в деяких ліва чи права нога можуть бути на піврозміру меншими чи більшими, це нормально… давайте я вам ліпше пару іншого розміру принесу..
От тобі й стандартизована система у світі! А що, як не існувало б ніяких норм і загальноприйнятих стандартів? Що, як ми робили б все ”на око”? Звучить малоймовірно, що й доводить нам наступне відео:
Як бачите, стандарти існують навіть в англійській мові, оскільки з їх допомогою ми можемо визначити на скільки прогресуємо у вивченні мови! То які ж ці стандарти? Про це і піде мова далі.
Найпоширенішими на теренах країн Європейського Союзу в т.ч. і у нас, є так звані Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти або ж Common European Framework for Languages (CERF or CEF), які передбачають поділ знавців англійської мови на 3 базові рівні: A (Basic User), B (Independent User) та C (Proficient User). Така система включає в себе поділ на підрівні:
В такому поділі навчання відбувається за градацією:
A1 (Breakthrough) – абсолютно нова мова для людини;
A2 (Waystage) – базовий рівень володіння іноземною мовою;
B1 (Threshold) – так званий ”пороговий” рівень володіння мовою;
B2 (Vantage) – рівень незалежного користувача;
C1 (Effective Operational Proficiency) – рівень професійного володіння мовою;
C2 (Mastery) – рівень ”Бог” =))
Саме ці позначки (А1-С2) можна зустріти на книгах, присвячених вивченню англійської мови. Це значить, що людина на своєму рівні повинна відповідати таким загальноприйнятим вимогам:
Звісно, навички можуть бути різноманітними: можна мати хороші speaking skills (способи покращення яких ми обговорювали тут минулого разу), але при цьому страждати від нестачі словникового запасу чи правильного використання граматичних конструкцій. На це є дещо видозмінена система рівнів, яка включає в себе проміжні моменти, де спостерігається більш-менш плавний перехід між рівнями:
На основі класифікації CERF (CEF) базується переважна більшість інших поділів на рівні в англійській мові. Так, зокрема, виділяють:
Загальновизнана класифікація є доволі корисною і для визначення можливого результату міжнародного іспиту, який ви можете здавати:
А яка ж тоді система рівнів в Green Forest? – запитаєте ви, і я можу заспокоїти – вона теж базується на системі CERF (CEF) і має такий вигляд:
Як видно з таблиць, в Green Forest наразі немає рівня Beginner чи Starter, оскільки вони включені до Elementary, але з осені такі групи будуть відкриватися! А Proficiency level (тобто групи 7 рівня) набираються за бажанням студентів (так, наприклад, як було цього семестру в офісі на Сковороди, 7).
За даним поділом знання англійської мови в Green Forest відповідають наступним вимогам CERF та GSE (Global Scale of English) щодо listening, speaking, reading and writing skills:
Для того, щоб визначити свій рівень володіння англійською мовою, можна скористатися різноманітними ресурсами Інтернету, які за попередньою реєстрацією або без неї надають можливість пройти тест он-лайн. Перелік деяких таких сайтів, які пропонують оцінити ваш словниковий запас, навики використання граматики, письма і т.п. ви можете знайти у нашій статті: Test yourself .
Однак дані тести оцінюють, як правило, одну складову ваших Skills. Так, за тестом на Listening and Speаking Skills ви можете бути Upper-Intermediate, але протестувавшись на Grammar – Pre-Intermediate. Тому, приходьте до нас в офіси, де милі дівчатка - адміністратори точно визначать ваш рівень, провівши комплексне тестування!