About English Language, Listening. 29.04.2015

Музика та англійська: вмикай та вивчай!

Автор: Богдана Стадник

Скажи, ти любиш слухати музику? А може ти ще хочеш вивчити англійську і часто задаєш собі запитання на-кшталт: «Як мені запам’ятати стільки нових слів?», якщо на усі ці запитання відповідь «так», то ця стаття саме для тебе! Тут я розповім тобі про один з нетрадиційних методів навчання – за допомогою музики. Гадаєш ми будемо розмовляти про те, які пісні слід обирати щоб збагатити свій словниковий запас та покращити вимову? А от і ні, ми з тобою розглянемо музику та її вплив на вивчення іноземної мови із зовсім іншої сторони, про яку ти, мабуть, і не задумувався. Щоправда, про рок/поп/реп/фанк та інші напрямки музики треба буде тимчасово забути. Чому? Дізнаєшся далі. 

 

Чи чув ти, що люди, які слухають музику з частотою 60 ударів маятника метронома на хвилину, входять в такий собі "альфа-стан" – ідеальний для навчання і запам’ятовування. Це дослідили американські вчені Лінн Купер і Мілтон Бріксон. Тим часом, на іншому континенті болгарці Георгій Лозанов і Алеко Новаков зробили аналогічні відкриття, але використали повільну музику бароко з ритмічним розміром 60-64 ударів на хвилину. Вони встановили, що під впливом музики бароко навчальна інформація сприймається і засвоюється набагато ефективніше. Це відкриття стало основою нового методу навчання: інформація (фраза іноземною мовою) передавалася  з інтервалом 4 секунди на фоні музики бароко в ритмі 60 ударів на хвилину. Перші результати довели, що студенти засвоюють від 60 до 500 іноземних слів на день. Приголомшливо, чи не так?! В це важко було повірити і спеціалістам університету штату Айова. Зібравши групу відчайдушних студентів, вони змусили їх вчитися, але під музику бароко. Під час цього експерименту в піддослідних «кроликів» спостерігався ріст здатності до запам’ятовування на 26 %, а швидкість навчання зросла – на 24 %. 

Певно ти задаєш запитання, чому саме класична музика має такий ефект, а не та, яку ти зазвичай любиш слухати. Вченими встановлено, що прослуховування класичної музики має заспокійливий ефект на мозок та тіло людини, а не приводить його у збуджений стан, як це робить музика танцювальних та рок напрямків. Секрет простий, чим більше ти спокійний і знаходишся в стані емоційної рівноваги, тим більше нової інформації ти засвоїш. 

Отже, наука каже, що це діє. Тепер тобі, певно, цікаво дізнатися що собою являє ця барокова музика. Основним музичним інструментом доби Бароко був орган. Також використовували щипкові і смичкові струнні інструменти – віоли, барокова гітара, барокова скрипка, віолончель, контрабас, а з дерев’яних духових були флейти, кларнет, гобой, фагот. Серед відомих композиторів доби Бароко:  Антоніо Вівальді, Георг Фрідріх Гендель, Йоганн Себастьян Бах. Вся барокова музика має однакову структуру, тому для підвищення рівня запам’ятовування нових слів прослуховувати можна будь-які барокові твори кожного із вище зазначених класиків музики. Звичайно гучність музики має бути приємною для вуха,  прослуховування у негучному фоновому режимі -  буде ідеальним для тебе. Тисни “play” і ти почуєш, про що ми тут стільки говорили.

 

А ще численні дослідження показали, що розвиток розумових здібностей, особливо у дітей, стимулює музика Вольфґанґа Амадея Моцарта. Вчені прозвали це « Ефектом Моцарта», його мелодії синхронізують праву півкулю нашого головного мозку, яка відповідає за логічне мислення, з лівою півкулею, за якою емоції. Крім того, ця музика є найближчою до природніх біоритмів людини, так би мовити до "музики нашої душі". Ось, можеш насолодитися цими чарівними звуками.

 

 

Французький вчений Альфред Томатіс дійшов висновку, що музика Моцарта містить найбільшу кількість звуків потрібного частотного діапазону (5000-8000 Гц) для підзарядки мозку. Вся його музика настільки різноманітна, наскільки і схожа за своєю структурою, у ній немає різких підйомів, перепадів звуку, вона спокійна, чиста і світла. Тому якщо ти ще не знайомий із творами  Моцарта, ти можеш почати своє знайомство з будь-якого із них, впевнена, тобі сподобається.  Крім Моцарта та музики бароко, Томатіс, рекомендує додати пального ще й григоріанськими співами. Григоріанські співи або хорали – це музика спокою.  

Як ми уже зазначали у вивченні англійської зберігання спокою дуже важлива річ, тому якщо ти справді хочеш збільшити продуктивність навчання, запам’ятовувати нові слова та припинити використовувати прадавній метод «словник під подушку на ніч», то ці поради ДІЙСНО допоможуть тобі у цьому. 


Тепер, знаючи це, входь в "альфа-стан" і успішно освоюй англійську!

Вам також може сподобатися:
Vocabulary
Особливості англійської мови у Канаді
Що ви знаєте про англійську мову в Канаді? Звісно, це одна з офіційних мов цієї країни. Але ж які її особливості та чим вона відрізняється від британського, американського, ірландського або будь-якого іншого варіанту? Пропоную вам розібратися у цьому питанні за допомогою статті. Тут я вам розповім про…
About English Language
Особливості англійської мови в Ірландії
Ірландська англійська мова – це мовний коктейль, який виник у результаті багатовікового співіснування двох культур. Чому ж вона така особлива? Щоб розгадати цю мовну загадку, зазирнемо в історичний контекст. З Акту об'єднання 1 січня 1801 року до 6 грудня 1922 року острів Ірландія був частиною…
About English Language
Відео: Teachers Talk - Чи реально вивчити англійську мову за 1 місяць?
"Вивчай англійську за 1 місяць", "Англійська мова за 4 тижні" — думаємо, ви теж бачили подібні оголошення і туторіали.  Чи реально опанувати англійську за такий короткий термін? У новому відео викладачі Green Forest розберуться в цьому — https://linktw.in/lKBQHq.…
Contact us
Пн.-Пт.: 9:00-20:30
Сб.-Нд.: 10:00-15:00
Дистанційний курс
 М. ПЛОЩА УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ,
вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 9а, 3 пов.
Офіс тимчасово не працює.