Fun, Vocabulary. 31.05.2016

English-Shmenglish: говоримо нісенітницю англійською

Автор: Ганна Джигалюк

Хто сказав, що в усьому має бути сенс? У нашій мові повним-повнісінько слів, які не несуть зовсім ніякого смислового навантаження, зате з лишком компенсують це емоційністю, барвистістю і колоритом. Це називається «живою» промовою. Щоб говорити англійською природно, потрібно навчитися обходитися без звички перекладати кожне слово. І, звичайно, використовувати трохи барвистого нонсенсу та іншого «baboonery, baloney, fadoodle та jabberwock». Бракує слів, щоб висловити свої емоції? Ось вам трохи англійської нісенітниці на всі випадки життя.

1.Вигуки здивування

Great Scott! This English is so cool!

Мабуть, відразу спадає на думку Док Браун з кінотрилогії «Назад у майбутнє», який постійно вигукував «Great Scott»! Це дуже універсальний вигук: для подиву, роздратування, веселощів… За прикладом нашого варіанту «Боже правий!»

Gee, that’s crazy!

Як і в наших рідних мовах, безліч вигуків англійською мають релігійну основу. До них відносяться 'gee' та 'gosh'. Просто додайте одне із цих слів на початок фрази плюс відповідна інтонація – і, вуаля, ви вже майже native speaker.

Bloody hell, I sound like British

Напевно, ніщо не зробить вашої мови схожою на істинно британську, як слово bloody. Звучить більш витончено, ніж відповідний американський сленг, нехай і трохи кровожерно.

2. Порівняння захоплення

Christmas on a cracker that was amazing!

«Це було чудово, як Різдво на печінку»! Згадайте про святкові смаколики, коли хочете підкреслити вдячність, радість або захоплення.

It’s the best thing since sliced bread!

"Це найкраще, що трапилося з часів винаходу нарізного хліба!" Мабуть, позитивні емоції англійською міцно пов'язані з їжею. Втім, після since можна вставити і іншу фразу. Експериментуйте.

3. Емоційна згода

Hells to the yes/Hells to the no!

Хочете сказати «всіма руками за» чи навпаки, підкреслити категоричну відмову – користуйтеся цією фразою. Також можна говорити скорочений варіант: hells yes!

Rock and roll, let’s do it!

Якщо "Елвіс живий" або ви готові буквально танцювати від радості, почувши привабливу пропозицію, сміливо відповідайте: "Рок-н-рол!" без банального «так».

Hot diggety dog!

Коли від захоплення неможливо підібрати слів – чому б не вимовити безглузду скоромовку? З правильною інтонацією ця фраза скаже про вашу згоду краще за тисячу літературних слів.

4. Роздратування або Shm-редуплікація

Чи не згодні з кимось, але не хочете його образити? Тоді Shm-редуплікація для вас! Використовувати вкрай просто: додавайте 'Shm' до слова, яке викликало у вас обурення чи іронію. Співрозмовник мимоволі усміхнеться, а ви продемонструєте своє ставлення до питання. Приклади:
-    You should follow the rules!
-    Oh, come on! Rules-shmules! 

Аналогічно вийдуть пари: ‘English-shmeniglish’, ‘people-shmeople’, ‘money-shmoney’ и ‘emotions-shmemontions’. 

Вдалого вживання вищевказаної нісенітниці і лише позитивних емоцій! Have fun =)

Вам також може сподобатися:
Fun
One TV show for your English - серіал The Crown
А ви все знаєте про життя англійської королівської родини? Новий шостий сезон серіалу “The Crown” чудовий варіант подивитися щось цікаве й історичне та збагатити свою англійську. Наразі вийшла перша частина останнього сезону, де ви дізнаєтеся про життя принцеси Діани – “королеви…
Fun
Англійська на слух: Дженніфер Еністон про аварійний політ в літаку
А хто це тут завітав до нового випуску відеорубрики "Англійська на слух" від Green Forest? Так-так, це Дженніфер Еністон, ще відома як Рейчел з «Друзів», яка поділилася своєю історією з аварії у літаку по дорозі у відпустку. Тож щоб дізнатися деталі та вивчити нові англійські…
Vocabulary
One TV show for your English - мінісеріал Beckham
Необов’язково любити футбол, щоб цей мінісеріал сподобався! У новому випуску One TV Show for Your English розглянемо новий документальний кінофільм “Бекхем”. Тут є все про життєвий шлях відомого футболіста Девіда Бекхема: початок кар’єри, шалений успіх та майстерність, кохання…
Contact us
Пн.-Пт.: 9:00-20:30
Сб.-Нд.: 10:00-15:00
Дистанційний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Офіс тимчасово не працює.