Exams. 13.07.2009

Що таке TOEFL і з чим його їдять

Автор: Таня Пекарчук
 

Коли Ви вже читаєте цю статтю, то, припускаю, що хоча б раз в житті ви зустрічали таке цікаве слово TOEFL (точніше, це абревіатура, що розшифровується, як Test Of English as a Foreign Language), або ж ніколи не чули, але ваша цікавість Вас до неї завела.

Що таке і з чим його їдять?
Як я написала вище, це Тест З Англійської Мови як Іноземної. Тобто для тих, кому не пощастило (або ж навпаки – це ще як глянути) народитися в якійсь з країн, де ця мова є офіційною. Для прикладу наведу США та Велику Британію, можна напружити мізки й пригадати ще пару. А потім ще... Але ж навіщо? Не ваша вона mother tongue! And if I were you, то дуже б цим пишалась =)

Ледь не забула: їдять TOEFL сухим і нічим не приправленим. А ще швидко і протягом чотирьох годин з 10-ти хвилинною перервою. Одним словом, challenge (але про це далі), і готуватися до нього треба. Ну, щоб не поперхнутися =)

Чому (з’явився) й навіщо (складати)?

Оскільки в другій половині девяностих до США почало прибувати багато іноземних студентів, то треба було якось перевіряти, чи «готова» їх англійська до «академічних випробувань»: чи вміють вони читати, писати, слухати (і чути). Бо знаєте, в кожного своє розуміння шкільної оцінки «відмінно» з англійської мови. Посилаючись на офіціфний сайт TOEFL (www.ets.org), можу з впевненістю сказати, що перший такий тест з’явивсся у 1964 році. З того часу тест постійно змінювався, і остання новинка – це тестування говоріння. Але про це – далі.

Навіщо вам його складати? Ну, ви звісно можете з піною в роті доводити усім, що ви були/є найкращим учнем в школі/ студентом на потоці, і що навіть ваш викладач англійської вам завжди говорив, що ви просто геній, але.. Але в цьому світі повно бюрократії (від фр. bureau — бюро, канцелярія та грецьк. κράτος — влада, панування), і люди зовсім не думають про захист лісів від нещадного винищення дерев, тому й збирають в свої папочки якісь «дуже важливі» папірці. Тоннами. Як на мене, то краще б колекціонували глиняні вироби народного виробництва: це ж таки естетична насолода і підтримка народного мистецтва! Але ж так сталося, що час – це гроші, і людині по той бік столу, дроту та і взагалі на іншому кінці планети не до вашої «піни», їм треба щось перевірене часом і міжнародне, де зрозумілими їм циферно-буквенними комбінаціями написано, наскільки ви компетентні в англійській мові. Угу, вас знову стрижуть під один гребінець.
Але якщо ближче до суті, то більше ніж 7 000 навчальних закладів і компаній в більш ніж 130 країнах вимагатимуть від вас папірець з результатами цього тесту. Дуже можливо, що отримати омріяне місце в університеті/ фірмі буде майже неможливо без проходження тесту.


Гарний тайм-менеджмент – запорука успіху в усьому!
Ось ви прокинулися одного дня, і подумали: «А чом би й ні? Чом би сьогодні не довести їм всім, що я таки знаю, про що співали «Бітли»! Так от, не все так просто.

Реєстрація:
1.    Реєструватися для складання тесту треба заздалегідь. Мінімум за 7 днів (можна й за 3, але тоді Вам доведеться доплатити ще 35 доларів).

2.    Реєструватися можна по телефону (адміністрація TOEFL поділила всі країни на регіони, так от українцям треба дзвонити в Нідерланди. Контакти – на офіційній сторінці www.ets.org), можна поштою – доооовгоооо... але все ж, коли читаєте ви це на Інтернет-сторінці, то, думаю, для  Вас зручнішою буде інтернет-реєстрація. Ви зможете вибрати місце тестового центру найзручнішого для вас (в Дніпропетровську, Харкові, Львові, Одессі, Сімферополі і Києві (тут здається, два тестових центри)), а також дату складання і час. Чим раніше ви реєструєтесь, тим більше для вас буде варіантів.

3.    Оплата. Це, як кажуть американці,
pain in the ass”. Проблема. Можливо, Вам пощастить і Вас така проблема не спіткає, але.. при реєстрації он-лайн, треба платити карткою, а мою – сайт чомусь не приймав. Жодну. Такі скарги чула від багатьох. Я попросила свого френда зі Штатів заплатити, а гроші я йому повернула =) Тому знову таки, думайте про це заздалегідь: випробуйте картки, взнавайте в банку, чи може він вам допомогти тощо.Ледь не забула, задоволення це коштує 165 доларів (станом на 08.07.2009), тому готуйтесь =), не кидайте гроші на вітер.

Підготовка
Ресурсів в електронному і паперовому вигляді для підготовки існує БЕЗЛІЧ. Все ж ваш головний ресурс – ваші знання і наполегливість, ну і знову ж таки, гарний тайм-менеджмент. Спершу, раджу зайти на сайт www.ets.org і Take the Tour з TOEFL® Internet-based Test (iBT). Дуже доступно і «реально» показано, як виглядає тест, із реальними запитаннями і відповідями. Варто побачити, тут коментарі зайві.

Якщо у вас небагато досвіду складання тестів, то можу лише «попередити»: ви можете чудово знати мову, але вас погубить ваша неорганізованість, може катастрофічно не вистачати часу. Це як викладач раджу тим, хто на тестах в класі «просто не встигає», довго зосереджується і все таке. При перегляді он-лайн туру (на який я посилалася в попередньому абзаці) зверніть увагу на чіткі ліміти часу для кожного типу завдань, на кількість завдань в кожному блоці. Гарно про це згадати й на самому тесті. Саме тому й при підготовці до тесту зверніть найбільшу увагу на ЧАС: потренуйтеся якось пройти всі завдання підряд протягом 4-ох годин з 10-ти хвилинною перервою (як це і вимагатиметься на тесті). Чесно кажучи, тут буває проблема «закипання мізків», а аж ніяк не знань. А ще бурчання в шлунку. Такого сильного, що не чуєш аудіозапису. Ще один ньюанс – це швидкість друкування англійською мовою. Бо написаня твору – це ще півбіди, але друкування – може виявитися проблемою. Ніхто не чекатиме, поки ви додрукуєте. На моніторі просто вискочить щось типу
«The End», як в кіно. І плакали всі ваші «ноутс» і геніальні думки.

Із власного досвіду

Була шоста ранку пятниця. 13-те число (ще вчора ввечері ми грали на більярді, попиваючи хмільні напої). На мобільному дуже голосно шось грало: нагадування. «7:00 TOEFL». Упс. Швидко вдягнувшись, стрибнули в машину – і гайда до тестового центру.

Я складала тест в Штатах. В цьому є деякі плюси: ти в мовному середовищі; чудова і комфортна організація усього; дешевше на 10 доларів =)

З’явитися в тестовому центрі треба за 15 хвилин до почаку тестування. «Навіщо так рано??!» – питав мене внутрішній голос, а бурчання в животі нагадувало, що я не встигла поїсти =). Вчителька хімії в школі завжди казала, що на голодний шлунок і при холодному повітрі думається краще. Це точно довели якісь американські вчені, бо для мене це єдине пояснення того, що в усіх публічних місцях кондиціонери працюють на 65-68 градусів по Фаренгейту (це 15-18 градусів по Цельсію...)
З’являтися треба за 15 хвилин, щоб зняти верхній одяг і шарф :( , і покласти це все разом із особистими речами в шафку. У вас із собою має бути луше паспорт (думаю, закордонний, адже при реєстрації ви вказуєте ім’я та прізвище латинськими літерами). Вам дадуть папірець, де забагато тексту і занадто мілким шрифтом як для 7-ої ранку. Суть написаного:
ви присягаєтесь, що ніде і ніколи не розголосите змісту тестових запитань і завдань, і все таке. Ну, під тим усім треба поставити підпис.

Далі зроблять вашу фотку на память («ну, в мене не найкращий вигляд о 7-ій ранку після гарної «паті», –  подумала я, отримавши лист із результатами з тією фоткою...). Дадуть пару листочків паперу для нотатків (якогось ядерного кольору – типу, щоб шпаргалок не приносили, чи що?). І пару олівців, а ще – велике їм спасибі –
earplugs! Щоб жодні сторонні звуки не завадили вам роявити себе найкращим чином.

З цим усім вас відправлять на місце. За вами вестимуть відеоспостереження (яке до того ж записується) – ще одне нагадування, що 
Big brother is watching you! Ви налаштуєте гучність мікрофону – це щоб Вас краще чули, начушників – це щоб Ви краще чули. На моніторі ви ще раз знову побачите інструкції, що й до чого. В цей момент головне – «не завтикати», що ви взагалі-то на тесті. Не думати про теплу постіль, каву з молоком і все таке. Бо знаєте, бува =)

Перед кожним завданням вам казатимуть про його зміст. Почнеться все з читання, потім, здається, слухання, потім 10 хвилин перерви (чи може вона пізніше. Але факт в тому, що вона коротка, ви можете піти на більше, але лише за рахунок вашого тестового часу), потім говоріння і, коли вам вже все набридне, то треба писати твір.

В мене є
excuse – 7-ма година ранку. Бо в першому завданні було пару текстів (про це мене попередили), а я чомусь сиділа і думала: «Уууу, так багато часу на таке легке завдання!», аж потім, натиснувши next, я зрозуміла, що ще завдань і завдань, і час піджимає.

Коли починається блок говоріння, то, не дивлячись на те, що в он-лайн турі вас попередили, що на підготовку до відповіді буде даватися 15 секунд, а на говоріння 45, воно якось не дуже рятує, якщо не підготуватися. От спитали б вас, що ви готуєте завтра на вечерю і попросили обгрунтувати ваш вибір? От в моїй голові б відразу виникло багато думок і варіантів, і тут вже чуєш біп, що треба говорити. Від друзів чула, що питання бувають дуже різні, непередбачуванні, і взагалі «тупі».
Attention, говоріння починається не тільки у вас, а ще у інших людей поруч. Ви можете їх чути, і це може дуже відволікати!

Моя порада щодо виконання тестових завдань: не думайте зайвого, а відповідайте саме на те запитання і саме стосовно того, що ви прочитали/ почули/ побачили, а не стосовно того, що ви собі додумали. В
TOEFL є лише пару завдань, де вам треба висловити власну точку зору. Вас про це попередять. Уважно читайте/ слухайте завдання, щоб не робити зайвого і не переробляти.
Особисто мені було часом важко зосередитись, під кінець просто боліла голова. Думаю, що від комп’ютера. А може від голоду. Але все коли-небудь закінчується.

Такий собі огляд чотирьох годин мого життя: сфоткалась, почитала пару статей англійською (досить цікаво), подивилась в вікно, погойдалась на стільці, намалювала щось на листочку для нотаток, випила води і з’їла карамельку (думала про те, що треба було щось з собою взяти поїсти), розповіла про подарунок другу, чула себе в навушниках – незвично, обурилась на завдання, послухала шматок лекції про специфічний імунітет, написала твір, поставила фінальну крапку. Фу-х, встигла. Продуктивні такі чотири години.

Думаю, що результати були б кращі, якби не 7-ма ранку, не п’ятниця тринадцяте, і не більярд напередодні... Але ж всього не сплануєш і не запам’ятаєш =).


П.С. хтось зі студентів казав, що в Україні можна складати і паперову версію TOEFL
. На офіційному сайті такої інформації не знайшла. Якщо знайдете – кажіть =)
 

Вам также может понравиться:
About English Language
5 онлайн-тестов на знание английского языка
Многие из тех, кто изучает английский язык, рано или поздно сталкиваются с необходимостью узнать свой уровень знания языка. В этой статье вы сможете не только ознакомится с 5 онлайн-тестами английского языка, подробнее узнать об уровнях в английском языке, но и получить всю необходимую информацию о…
Vocabulary
7 бесплатных зимних онлайн-курсов английского языка для уровней от Elementary до Advanced
Зима традиционно богата на праздники. Все мы любим сидеть дома, укутавшись пледом и, попивая какао, смотреть фильмы. Длительные застолья расслабляют наше тело и ум, времени на английский все меньше и меньше, а метели за окном совсем не побуждают ходить на курсы. Если эта проблема вам знакома, то эта…
Speaking
IELTS. Speaking Part.
Разговорная часть теста IELTS представляет собой мини интервью, которое длится 11-14 минут и состоит из трех частей. За это время экзаменатор задаст вам 12 вопросов на три разные темы. С приблизительным списком этих тем можно ознакомиться заранее, но точного перечня вы не найдете. Нужно быть готовым…
Летний интенсив
 М. ПЛОЩАДЬ ЛЬВА ТОЛСТОГО,
ул. Льва Толстого 9-а, 3 эт.
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-31.
Курс английского Communication Express
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-39,
(094) 853-37-74
Стандартный курс
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Рогнединская, 4а
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-38
 М. ПОЗНЯКИ,
ул. Гришка, 6а.
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-43,
(044) 247-04-75.
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод».
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-42,
(044) 383-72-62.
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-39,
(094) 853-37-74
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-40,
(044) 233-10-06.
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Бассейная, 7-В (4 этаж).
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-36,
(044) 383-95-05.
Самая большая сеть школ английского языка в Украине