- Привіт! Мене звати Ксюша і я люблю читати.
- Привіііііт, Ксюша!
Якщо ви думаєте, що мій Kindle забитий книжками англійською мовою – то ви помиляєтесь. Я надаю перевагу паперовим, написаним солов’їною. Але не думайте, що я не читаю англійською взагалі! Читаю В основному це методична література, чи ті книжки та коротенькі оповідання, які задаю своїм студентам. І саме студенти підштовхнули мене на написання цією статті питаннями «А що мені почитати?» і «А де можна скачати?».
Першу частину статті я присвячую студентам молодших рівнів (Beginner – Low Intermediate). Не варто починати Шекспіра чи Джейн Остін в оригіналі. Почніть з адаптованих книжок, які можна підібрати собі за рівнем. Знайти їх можна у наступних місцях:
Учи English.ru
На цьому сайті ви зможете знайти добірку адаптованих книжок по рівням. Формати доволі різні, від doc до pdf, тому скоріш за все без конвертування не обійтись. Відсутній пошук по сайту. Суттєвою перевагою є те, що окрім книжок тут можна знайти і інші матеріали для вивчення англійської.
English e-Reader
Цей сайт - справжня знахідка для всіх, хто тільки починає читати англійською і шукає адаптовану літературу. Всі книжки розбиті по рівням від Starter (A1) до Advanced (C2). Також можна шукати книжки за жанрами або тегами. Ви можете читати книгу онлайн на сайті або завантажити у зручному форматі. До кожної книги також іде підбірка схожих книжок, які вам можуть сподобатись.
Digilibraries.com
На цьому сайті, окрім художньої літератури, є багато тематичних розділів, типу: Law, History, Cooking, Gardening, etc.
Система пошуку доволі зручна і швидко знайде бажану книгу (за умови існування її на сайті).
Книжки на сайті представленні в трьох форматах – epub, pdf, mobi. Реєстрація для завантаження не потрібна.
HomeEnglish
Вибір книг не дуже великий, відповідно, кнопка пошуку відсутня. Зате майже всі книги, що є на цьому сайті – це улюблена класика, яку хочеться перечитувати знову. Нажаль, тут ви не знайдете mobi чи pdf, щоб порадувати свій Kindle. Лише вордівські файли, які легким рухом руки можна перевести у будь-який інший формат (он-лайн http://toepub.com/ru/ чи за допомогою спеціальної програмки).
ClassicBookshelf
Шанувальникам класики цей ресурс буде до смаку. Тут є все від Марка Твена до Джейн Остін. Для того, щоб знайти необхідну книжку, треба просто ввести назву чи автора у графі пошуку. Суттєвий недолік – книжки не можна завантажувати, а лише читати он-лайн.
OpenLibrary
На цьому сайті є розділи типу Sci-Fi, Fantasy, Art, Romance, etc. Зручна система пошуку. Кожної книжки є кілька екземплярів (різні видання), які можна скачати у найрізноманітніших форматах.
BookRix
Обираєте мову, обираєте жанр і список книг перед вами. Тут є і класичні твори і твори початківців, які виставляють свої книжки на осуд. Доступні формати – mobi чи epub.
DailyLit
Для комфортного перебування на цьому сайті ви робите наступне:
- реєструєтесь
- обирайте книгу
- оформлюєте підписку на неї і вирішуєте як часто і по скільки сторінок день ви хочете читати.
І все! Уривки книги будуть приходити вам на пошту! Дуже зручно для тих, хто не може себе організувати самостійно. Нажаль, скачати цілу книгу з сайту не можна.
А для того щоб не забувати про свої досягнення і 31-го грудня дізнатися скільки ж книжок англійською за рік ви прочитали, рекомендую відвідати GoodReads. На цьому сайті дуже легко та зручно вести облік прочитаних книжок, слідкувати за новинками та дивитись, що читають ваші друзі.
І ось кілька порад особисто від мене:
- Читайте книжку відповідно до вашого рівня;
- Не засмучуйтесь, якщо побачите багато незнайомих слів. Кожне незнайоме слово поповнює ваш словниковий запас;
- Зробіть ваше читання систематичним. Хоча б по 2-3 сторіночки в день, але це перетвориться на гарну звичку;
- Насолоджуйтесь процесом!
Бажаю вам гарного настрою та цікавих книжок!