Vocabulary, Fun. 23.10.2014

10 English vocabulary games for your smartphone

Автор: Ольга Янкова

Як часто у вас складається враження, що можна стільки всього сказати, але просто не вистачає слів? В мене таке буває. І якщо з граматикою все зрозуміло - раз вивчив і все, то зі словами все важче. По-перше, їх набагато більше, ніж усіх граматичних конструкцій разом взятих і помножених на два. По-друге, вчаться вони не дуже легко, а от забуваються пречудово. 


Що робити? Грати в ігри. Так. На ваших смартфонах. В метро, у черзі в перукарню, поки діти малюють щось у художній школі, поки викладач запізнюється на пару в універі. Все одно цей час ви витрачаєте на ігри. Чому б не на корисні. Перейдемо до справи. Вашій увазі пропоную 10 цікавих ігор, які допоможуть розширити ваш словниковий запас. У довільному порядку.


New Words with Friends
Ця гра - по суті онлайн варіант Scrabble.  Тобто у вас є певна кількість літер, з яких можна скласти слова. За кожне слово ви отримуєте бали. Є безліч можливостей подвоювати та потроювати ці бали. Але найцікавіше те, що можна грати з випадковими людьми або здрузями з Фейсбуку. Гра автоматично знаходить усіх ваших друзів, у яких вже встановлений цей додаток. Також одночасно можна грати кілька партій. Ще з цікавенького - слово дня та можливість подивитися значення слів у словнику. Вимагає реєстрацію через Фейсбук, а ще грати вийде тільки коли пристрій онлайн. Подобається Шелдону Куперу. 

Порада: уважно почитати правила

Рівень: підійде для будь-якого рівня. Єдина порада, грайте з тими, чий рівень англійської приблизно співпадає з вашим. Так буде цікавіше. 
Можете скачати у AppStore та Google Play 


 

Chicktionary
Гра, що пропонує з певного набору літер скласти слова. Здавалося б, нічого надзвичайно цікавого. Але насправді прихильність вашу дуже легко здобудуть основні герої гри: білі кури з літерами, що весело квокчуть під кантрі музику (для тих, чиї нерви витримують ігри з ввімкненим звуком). Отже, гра має три різні напрямки: quickplay - необхідно скласти якомога більше слів за 2 хвилини; journey - має безліч рівнів, у кожному з яких необхідно скласти певну кількість слів; та classic - необмежений час та величезна кількість слів, які необхідно скласти. Можна реєструватися через ФБ, але це не обов'язково. 

Порада: не забувайте про різні форми слів. Наприклад, kid та kids, move-moves-moved-moving. Все зараховується. Також не бійтеся перебирати літери просто навмання. Ви й не підозрюєте, які слова існують в англійській мові. 
Рівень: усі рівні. 
Можете скачати у AppStore та Google Play

 

Word Ant 
Особисто мені ця гра дуже імнопує. Правила прості: необхідно за 2 хвилини безліч слів на екрані розділити на антонімічні пари. Наприклад, above-below, noon-midnight, student-teacher тощо. Пари досить різноманітні за складністю, до того одне й те саме слово може мати різні антоніми у різних рівнях. Ця гра має безкоштовні та платні рівні. 
Ніяка реєстрація не потрібна. 

Рівень: може бути занадто складною для початкових рівнів. 
Можете скачати у AppStore
На жаль, для Andriod такої гри немає. Пропоную замість неї спробувати таку
Word Match: Synonyms and Antonyms на Google Play 

 

iAssociate 2 
Це друга версія гри iAssociate, що просить у гравців вибудувати асоціативні ряди, що утворюють складну і заплутану схему асоціацій. Кожен рівень дає вам декілька початкових слів, а також декілька слів з підказками. Щоразу, коли ви вгадуєте певну асоціацію, з'являються нові слова, що необхідно відгадати. Гра захоплююча, проте займає багато часу. Також не всі асоціації є логічними чи очевидними, доведеться поламати собі голову. 

Порада: якщо підказок немає, а слово ніяк не здогадається, пропоную невеличкий обман - перебирайте всі літери алфавіту по одній. Навіть якщо ввести одну літеру, але правильну, гра її зарахує. Тоді вже легше відгадати усе слово. Хоча це не зовсім чесно. 
Рівень: спробувати раджу всім, проте чим вище рівень англійської, тим легше в цю гру грати. 
Можете скачати у AppStore та Google Play 

 

4 pics 1 word
Гра набула величезної популярності приблизно рік тому, тож я впевнена, що більшість з вас принаймні чули про неї, або грали в її російськомовну версію. До того ж, на сторінках Грін Форесту в соцмережах подібні завдання можна знайти щоп'ятниці. Для тих, хто не знає, що то за гра, правила надзвичайно прості. Потрібно здогадатися, яке слово об'єднує 4 картинки. А щоб полегшити вам життя, гра також пропонує набір можливих літер для слова. Спочатку слова досить легкі, проте пізніше асоціації стають більш складними.

Рівень: підійде для будь-якого рівня. 
Можете скачати у AppStore та Google Play 

 

Word Jewels
Це ще одна гра, що знаходиться на моєму телефоні вже більше 2 років. Гра пропонує вам поле 5х5 заповнене літерами. Кожен рівень має певну кількість ходів (тобто слів, які ви можете знайти) та певну кількість червоних літер, які необхідно використати, щоб пройти рівень. Кожен наступний рівень кидає ще більший виклик вашому словниковому запасу. 

 

Порада: Обережно з ходами. Якщо програєте, доведеться починати гру з самого початку. 
Рівень: підійде для будь-якого рівня. 
Також має продовження - Word Jewel 2, можете спробувати і його. 
Можете скачати у AppStore 
На жаль, для Andriod такої гри немає. Пропоную замість неї спробувати таку Word Gems and Jewels на Google Play 

 

Adult Mad Libs

Ця гра створена видавництвом Penguin, що має у своєму арсеналі ще й дитячу версію Med Libs. Гра пропонує певну кількість коротеньких історій з пропусками в тексті. Перед тим, як читати історію, вам потрібно вписати слова у пропуски. З підказок вам дадуть лише частину мови чи форму, наприклад числівника чи дієслово в минулому часі. Лише після цього ви зможете прочитати всю історію зі своїми авторськими вкрапленнями. Виходить досить цікаво та дотепно. Хоча програма пропонує лише 5 безкоштовних історій, я б радила завантажити її. 

Порада: спробуйте грати вдвох. Так цікавіше. 

Рівеньпідійде для будь-якого рівня, проте для молодших рівнів читання історії може забрати трохи більше часу. 

Можете скачати у AppStore

На жаль, для Android Adult Mad Libs немає, тому пропоную спробувати ось таку Pocket Madlibs на Google Play 

 

Hangman Classic та Hangman RSS
Традиційна гра, де нам потрібно відгадати певне слово. Я довго вагалася, яку саме з двох показати і вирішили показати обидві. Суть однакова - намагатися вгадати слово по літерам. Якщо помилилися - з'являється один елемент малюнку, який в результаті повішає чоловічка. Щоб його врятувати - маємо відгадати слово. Отже, Hangman Classic дає можливість обирати категорію, але не дає жодної підказки слова. Hangman RSS примушує виграти певну кількість легких рівнів, щоб відкрити складніші. Проте слово, яке необхідно відгадати, береться з заголовків новин, тому решту слів можуть принаймні натякнути на те, що це може бути. Також варто зауважити, що для Hangman RSS потрібен Інтернет, щоб завантажити останні новостійні заголовки. Потім можна грати оффлайн.

Порада: спочатку спробуйте визначити голосні, що є в слові 

Рівень: гра складна, тому раджу її більш для рівнів Intermediate та вище.
Hangman Classic можете скачати у AppStore та Google Play 
Hangmang RSS доступна в AppStore

 

Word Search 
Ще одна досить звична гра, що перебралася на наші екрани - це word search. По суті ми бачимо величезний квадрат хаотично розташованих літер і маємо у цьому хаосі знайти певні слова. Слова можуть бути написані по горизонталі, вертикалі, діагоналі як зверху вниз, так і знизу вверх, справа наліво чи зліва направо. Word search пропонує кілька колекцій з іграми, поділеними по темам. Проте не сподівайтеся побачити там звичні теми, типу weather чи animals. Натомість назви досить дотепні та незвичні, наприклад розділ Pasta la vista попросить вас знайти назви різноманітних макаронних виробів. 

Порада: шукайте комбінації літер, а не окремі літери, так слово знайти набагато швидше. 

Рівень: підходить для усіх рівнів, адже кожна гра дає список слів, які необхідно знайти. 
Можете скачати у AppStore та Google Play

Definitionado
Ця гра здається шалено складною спочатку, але! Але варто трошки ввійти в ритм і все стає на свої місця. Отже вам дають підказку у вигляді перефразованої приказки чи ідіоми, а вам потрібно відгадати слово, якого не вистачає. Якщо провести аналогію з українською мовою, це буде щось типу: яка тварина свистить на горі у виняткових випадках. Маю на увазі рака з приказки: поки на горі рак не свисне. Все легко. Але англійською. Якщо ж не знаєте якусь приказку чи фразу - не засмучуйтеся. Завжди можна погуглити і вивчити ще одну ідіомку. 

Рівень: Раджу всім, але легше буде, звичайно ж, вищим рівням. 

На жаль, грою можуть насолодитися лише власники іТехніки.
Можете скачати у AppStore 

 

Ось і все на сьогодні. Насправді, такого плану ігор дуже багато. І це лише мізерна частина того безкоштовного, що допоможе нам гратися словами. Якщо у вас є улюблені ігри - не забувайте ділитися в коментарях. Якщо я назбираю наступну десятку - також обіцяю поділитися. 

Вам также может понравиться:
Vocabulary
One TV show for your English - сериал Resident Alien
Это чуть ли не самый странный сериал, который я когда-либо смотрела! Пришелец вынужденный остаться на Земле после аварий. Он принимает человеческий облик, а именно, тело врача-одиночки Гарри, и медленно учиться быть человком: ходить, сидеть, есть, чистить зубы, говорить и шутить. И вдруг…
Listening
Бесплатный урок английского с Notes. Video Lesson. Which taxi service do you use? Why? A1-A2
Тему нового Free English Lesson with Notes мы посвятили taxi service - http://bit.ly/2NAUeYv. На основе простой темы вы узнаете, как сравнивать те или иные услуги и как аргументировать свое мнение. В видео-уроке нейтивы расскажут о своих предпочтениях, а вы сможете потренировать listening skills и проверить…
Vocabulary
7 песен на английском, которые помогут разобраться с I wish и If only
If only I were rich… If only I could get a better job… I wish you were here... Как много могло бы измениться и какой была бы наша жизнь, если бы мы немного постарались и наконец вышли из зоны комфорта. У нас много планов, а еще больше неисполненных желаний. Но главное - что мы не…
Интенсивный курс
 М. ПЛОЩАДЬ ЛЬВА ТОЛСТОГО,
ул. Льва Толстого 9-а, 3 эт.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартный курс
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Рогнединская, 4а
Пн., Ср., Пт.: 9-11:30, 13:00-21:30
Вт, Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,
ул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00; 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 10:00-15:00
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод». (Вход через бизнес-центр)
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00