Багато людей, натрапивши на сторінку з ребусами у газеті чи журналі, швиденько її перегортають з думкою: «Як оце їх розгадувати?» . Насправді, це робити дуже легко, якщо знати деякі прості правила. Вчені довели, що розгадуючи ребуси чи загадки кожного дня, ви тренуєте пам’ять та розумові здібності, а особливо це корисно, коли розгадуєш ребуси англійською мовою. Як же з’явилися ребуси? Давним-давно, коли люди ще не вміли писати, вони замість слів у листах використовували різноманітні предмети. Одного разу вождь племені послав сусідам птаха, мишу, жабу і 5 стріл. Зміст послання був таким : «Чи вмієте ви літати, як птахи, ховатися в землю, як миші, стрибати і тікати, як жаби? Якщо ні, то не намагайтесь завоювати нас. Ми закидаємо вас стрілами, як тільки ви вступите в нашу країну». Нашим студентам дуже корисно розгадувати ребуси англійською, адже так вони можуть не тільки розважитися, а ще й вивчити декілька нових слів! Щоб вам буле легше їх розгадувати, давайте подивимось на правила складання ребусів:
- Якщо кома стоїть перед малюнком, то від слова треба відкинути одну букву, якщо – після, то треба відкинути останню літеру. Якщо ви бачите дві коми, то відповідно треба забрати 2 букви з початку або кінця слова. Наприклад:
Тут від слова lemon треба забрати перші дві літери і додати слово key. Отримаємо слово monkey.
- Якщо біля малюнку стоїть ряд цифр, наприклад , 4, 2, 1, 3, то це означає, що спочатку треба вгадати саме слово, а потім поміняти порядок букв: першою буде іти четверта буква, другою – друга, третьою – перша, четвертою – третя.
Цей ребус вже складніший… Перша картинка – це слово blackberry, від нього треба забрати чотири останні літери, виходить слово blackb. Друга картинка – слово road, але в ньому треба переставити букви, виходить oard. Об’єднуємо, і виходить blackboard.
- Якщо ви бачите такий знак k=m, то це означає, що букву k треба замінити буквою m. На картинці зображене слово beak, а ми замінюємо на слово beam.
- Побачивши таку картинку, навіть і подумати не можна, що зашифроване слово «wind». А це насправді так. Якщо дві букви намальовані одна в одній, то треба додавати прийменник in.
Спочатку бачимо, що буква W знаходиться всередині T, виходить w in t. Наступна картинка – слово pear, але нам потрібна друга і четверта літери er. Виходить слово winter.
А тепер тренування! Вкажіть правильні відповіді в коментарях.
- В даному випадку треба також переставити місцями літери.