Вивчення транскрипції англійської мови допоможе швидше розібратися у вимові, уникати помилок і забути про труднощі у вивченні нових слів. Транскрипція – одна з основ вивчення англійської. Але щоб зрозуміти суть самої транскрипції, необхідно спочатку навчитися розрізняти букви та звуки. Вивчення звуків англійської мови – це те ж саме, що вивчення нот для музикантів.
Навіщо вчити транскрипцію англійської мови
Транскрипція вчить правильної вимови. Звичайно, вивчення звуків англійської мови без практики та постанови мови з викладачем неефективне. Але якщо ви будете знати транскрипцію, ви будете правильно вимовляти слова, а позбутися акценту буде значно простіше.
Вивчення англомовних транскрипцій допоможе прискорити засвоєння правил читання. Після вивчення декількох сотень слів разом із транскрипцією можна визначити логічні зв'язки та виявити закономірності англійської. Наприклад, буде простіше запам'ятати, що поєднання букв «ck» потрібно читати як «k». Вам не доведеться постійно відкривати словник. Через деякий час можна вже не замислюватися про те, як вимовляється те чи інше слово.
Освіта коштує грошей. Невігластво теж. (Клаус Мозер)
Які бувають транскрипції?
Перш ніж братися за вивчення звуків англійської мови, варто розібратися з тим, яка буває транскрипція.
- Фонетична транскрипція. Це запис звучання слова в абсолютній точності. Ця транскрипція вказується в квадратних дужках, побачити її можна в будь-якому словнику. Це найточніша транскрипція, але щоб у ній розібратися, потрібно буде попрацювати.
- Україномовна транскрипція. Багато хто починає вивчати звуки англійської мови саме з неї. Це написання англійських слів українськими літерами. Найпростіший варіант, який легко допоможе людині запам'ятати англійську мову. Але ця транскрипція не зможе передати точне звучання кожного звуку. Користуватися нею можна, але саме вона є частою причиною виникнення акценту.
- Фонематична транскрипція. Цей вид необхідний для того, щоб зрозуміти будову слова, а не те, як воно звучить. Такою транскрипцією не радять користуватися людям, які займаються вивченням англійської на початкових етапах.
Кілька секретів транскрипції
- Звуки в круглих дужках можна читати, а можна й не вимовляти – ['tiːʧə(r)].
- Довгий звук позначають двокрапкою – [pə'liːs].
- Наголос у транскрипції завжди ставиться не над словом, а перед ним – [həu'tel].