Думка «хочу вивчити англійську» може як надихати, так і засмучувати через уявні труднощі у вивченні. Як вивчити англійську мову, докладаючи до цього мінімум зусиль? Досить просто скористатися спеціальними психологічними секретами і трюками, які перетворять навчання мови на веселе та цікаве дозвілля.
Усе, що приходить, швидкоплинне, і лише наука довговічна
Як почати вивчати англійську за допомогою психологічних секретів
- Ефект ізоляції. Цей спосіб працює як із зоровою, так і зі слуховою пам'яттю. Полягає в тому, що до важливих іспитів або тестів потрібно готуватися в незвичному місці. Усі найважливіші фрази і слова в джерелі інформації потрібно виділяти яскравим маркером. Читати варто вголос, виділяючи слова, які потрібно запам'ятати.
- Ефект ручки і блокнота. Багато хто не звертає увагу на те, що навчання може бути веселим і максимально ефективним. Якщо якесь правило англійської мови важко дається, то його завжди можна намалювати. Якщо ж такого таланту немає, то можна вигадати спеціальну схему, яка буде зрозуміла навіть першокласнику. Цей спосіб спростить навіть найскладніші уроки.
- Ефект авторства. Допоможе почати вивчати англійську, під час вивчення нових слів або граматичних конструкцій. Наприклад, якщо потрібно вивчити 10 нових слів, то з їх використанням потрібно скласти розповідь і добре її запам'ятати. В ідеалі, щоб ця розповідь стосувався безпосередньо студента, від абстрактних фраз краще відмовитися.
- Закон початку і кінця. Якщо вивчити англійську хочеться максимально швидко й ефективно, то всю інформацію потрібно постійно ділити на блоки так, щоб вони не йшли один за одним. Найкраще вчити десять нових слів зранку, щойно прокинувшись. Уся справа в тому, що інформація, яка надійшла до нас першою, швидко запам'ятовується. Теж саме стосується і інформації, яка відкладається в пам'яті безпосередньо перед сном. Усі складні та важливі вправи робити необхідно або вранці, або ввечері.
- Спосіб коротких проміжків. Кожному з нас хочеться вивчити англійську максимально швидко, але це далеко не завжди ефективно. Цей спосіб говорить про те, що категорично не можна заохочувати свій трудоголізм. Вчитися потрібно поступово, з невеликими проміжками часу, тривалість кожного уроку не має перевищувати годину. Це той період часу, коли навчальний матеріал засвоюється максимально ефективно. Після уроку перерва має складати від 5 до 10 хвилин, потім навчання можна продовжити.
- Ефект незавершеної дії. Щоб уся засвоєна інформація не була забута, вона завжди має бути актуальною. Категорично не можна зупинятися в процесі навчання, навіть після досягнення необхідного рівня знань. Для того щоб знання не покидали, необхідно продовжувати дивитися серіали і фільми англійською мовою, спілкуватися в англомовному середовищі, будувати англійські речення, а також не забувати про засвоєння нової лексики.