Ви чули про правило 15 хвилин? Приділяйте будь-якій справі хоча б 15 хвилин, але щодня, – і ви станете експертом в цій справі вже через 3 місяці. Звісно, я вважаю, слово «експерт» звучить трішки doubtful, адже справи є різні. І не будемо ж ми дискредитувати усіх тих науковців, що місяцями не вилазять з книжок.
АЛЕ! Я точно знаю, що приділяючи англійській мінімум 15 хвилин ЩОДНЯ, ви зможете досягнути бажаного рівня знань набагато швидше, ніж ваш group-mate, в якого є цілих 20 хвилин на пусті телефонні балачки, нема навіть 10 вільних хвилин!
Ок. Тобто скільки займатися щодня, щоб не забути, ми вже знаємо – 15 хвилин. Good!
Далі, питання, що задає ледь не кожен другий студент: «Що саме вчити / робити ці 15 хвилин? Адже матеріалу ТАК БАГАТО!!!»
Після цього «ТАК БАГАТО» головне не опустити рук: NEVER GIVE UP.
Грін Форест пропонує вам вихід: Enpodcast.com.
Це ресурс із короткими аудіо записами – подкастами – тривалістю 3-5 хвилин. Подкастів є багато. Чому ж саме enpodcast.com?
Enpodcast.com – це не просто сайт для скачування подкастів.
Еnpodcast.com має кілька родзинок:
Граматичні подкасти! (enpodcast.com/topics/grammar-2)
Це подкасти з поясненнями тих чи інших граматичних тем: артиклі, часи … та ще багато іншого. Так-так, вам не обов’язково шукати в своїх книжках-зошитах пояснення тієї чи іншої граматичної теми, і тим паче не треба панікувати, якщо ви щось пропустили. Ви можете знайти граматичні подкасти тут . А для того, щоб знайти їх на сайті самостійно заходьте й обирайте: Topics – і от вони, різні теми. Потім Grammar.
Далі – обирайте необхідну тему, і необхідний рівень!
Увага-увага! Деякі подкасти підходять для різних рівнів. Є теми не важкі на багатьох рівнях, а є такі, за які не варто братися «новачкам». А якщо ви зовсім початківець – обирайте двомовні подкасти: після кожної англійської фрази слідує її переклад. І тоді зовсім не страшно, що чогось не зрозумів.
І вуаля. Ви маєте необхідний подксат. Прослухайте його раз. Якщо вам щось не зрозуміло, завжди можете послухати вдруге, і до того ж – прочитати текст. Залишайте свої коментарі до подкастів, використовуючи свої профілі facebook.com.
Прослухали один подкаст – у вас вже є перші 5 хвилин для щоденного вивчення / вдосконалення англійської.
Але ж ви не зупиняйтесь, бо в вас є ще 10 хвилин на англійську цього дня =). Ви можете прослухати той самий подкаст ще кілька разів, а можете, наприклад, присвятити їх вивченню різниці між British and American.
Або ж послухати про пригоди Mr Truman, який працює в одному з готелів Лондона. Ці подкасти, від відомого вам автора блогів Forest in the City Аріни Сідоркіної, не лише цікаві, але й насичені тематичною лексикою!
Тисніть Level – обирайте необхідний вам рівень вивчайте англійську з Enpodcast!
Якщо біля подкасту позначка Level 1,2, - це означає, що він підходить як для першого, так і для другого рівня. (Тут треба розуміти, що він буде трішки заскладним для початкового рівня.)
Ви знаєте, що ваш викладач пише подкасти? Шукайте подкасти за автором – клікайте на Author!
Чи може ваш викладач їх озвучує – клікайте на тег Voiced by, щоб знайти подкасти, начитані знайомим вам голосом =)
Але і це ще не все.
Зареєструвавшись на сайті, ви можете користуватися своїм власним словником : додавати до нього слова, подкасти в свої «закладки», щоб повернутися до них знову.
Окрім словника, є ще ряд корисних tools!
Спеціальні інструменти
Більшість подкаст-ресурсів пропонують просто аудіозапис і текст. І часто на шляху до розуміння почутого / прочитаного стоїть кілька незнайомих слів. Ми визначаємо важливі для вас слова, і додаємо до них переклад, транскрипцію і пояснення (для старших рівнів). Ці слова в тексті подкасту виділені блакитним кольором:
І в нас є спеціальні інструменти для роботи зі словами:
По черзі:
Словник: клік на кожне «блакитне слово» – додає його до вашого словничка. То ж ви можете keep track усі слова, які треба вивчити.
Ножиці: виріжіть слово з тексту подкасту – намагайтесь його згадати, при перечитуванні тексту подкасту.
Переклад (Translation): клікайте на слово – побачите його переклад
Визначення (Definition): клікайте на слово, щоб побачити його визначення англійською. Пам’ятайте: вміння пояснити слово означає, що ви добре його розумієте =)
Заміна: клікніть на слово – воно заміниться на переклад. Читайте подкаст знову, намагаючись згадати слово англійською мовою.
Заходьте, експерементуйте, вивчайте англійську де і коли вам заманеться!
Enpodcast.com – це своєрідний журнал, що щотижня поповнюється новими подкастами для різних рівнів, на різну тематику =)
Наш ресурс підійде навіть діткам. Привчайте дитину до звучання англійської разом з Гріні!