About English Language. 06.09.2023

Вивчення англійської мови: від обовʼязку до захоплення

Автор: Катерина Торгонська

Коли підручники та вправи на кшталт «оберіть правильну відповідь» набридають, постає питання, як зробити вивчення англійської мови захопливим. Адже в сучасному світі володіння англійською стало необхідністю, що відкриває безмежні можливості. 

В цій статті ми дослідимо, які інтерактивні та креативні підходи допомагають зробити процес вивчення англійської мови цікавим та ефективним, а також розкриємо секрети перетворення нудного обов'язку в захопливий шлях до опанування мовних навичок.

Зміст

1. Важливість вивчення англійської мови у сучасному світі
2. Від обов'язку до захоплення: секрети успішного вивчення англійської мови
3. Англійська мова – вивчення через розвагу
    3.1. Пісні, фільми та серіали як засіб опанування мови
    3.2. Інтерактивні додатки та YouTube-канали як сучасний ключ до вивчення англійської
    3.3. SMART-цілі в освоєнні англійської

Важливість вивчення англійської мови у сучасному світі

Сучасний світ став надзвичайно залежним від спілкування, особливо в контексті міжнародних зв'язків. Англійська як мова міжнародного спілкування забезпечує зручну платформу для обміну інформацією та ідеями. 

Усі ми розуміємо, що англійська мова непроста у вивченні, проте важлива як в повсякденному житті, так і у сфері науки, технологій та бізнесу, адже саме ця мова є їх невід'ємною складовою. Більшість наукових досліджень, технічних публікацій та бізнес-документів публікуються англійською.     

Переваги вивчення англійської мови – численні, а щоб звучати більш переконливими, наводимо вам декілька аргументів: 

 1. Глобальна комунікація. Інтернет та соціальні мережі зробили світ ще більш зв'язаним, і знання англійської мови допомагає нам брати активну участь у глобальних діалогах, обмінюватися думками та досвідом.
 2. Навчання та освіта. Більшість наукових досліджень, академічних статей, книг та онлайн-курсів доступні для вивчення англійською мовою. Це дозволяє нам вчитися напряму від світових експертів, здобувати нові знання та поглиблювати розуміння різних галузей.
 3. Кар'єрні перспективи. Англійська мова комплексна у вивченні та вимагає багато часу і зусиль, однак стає важливою перевагою на ринку праці. Вона допомагає розширити коло можливих робочих місць, дає шанси для роботи за кордоном, співпраці з зарубіжними колегами та розвитку міжнародних бізнес-зв'язків.
 4. Розвиток особистості та впевненості в собі. Вивчення англійської мови вимагає від нас старанності, терпіння та самодисципліни. Цей процес сприяє розвитку нашої внутрішньої сили, здатності подолати труднощі та досягати поставлених цілей. 

Враховуючи наведені факти, ми чітко бачимо, що вивчення англійської мови стало мейнстрімом з багатьох причин, що робить її дійсно необхідною для кожного сучасного українця. Та чи завжди так було?

Вивчення англійської мови: від обовʼязку до захоплення - 1

Від обов'язку до захоплення: секрети успішного вивчення англійської мови

У минулому навчання іноземних мов часто вважалося обов'язковим завданням, обмеженим шкільною або університетською програмою. Люди вивчали англійську, тому що це було необхідно для отримання якісної освіти чи омріяного робочого місця. До того ж, традиційний підхід до навчання надавав менше можливостей для реального спілкування, практики та вивчення англійської мови. Велика кількість часу відводилася на вивчення теорії, а не на її практичне застосування. Такий підхід обмежував розвиток комунікативних навичок, що, в свою чергу, знижувало інтерес до навчання, а спілкування англійською було тільки практичною необхідністю лише для подорожей за кордон або роботи у міжнародних компаніях. 

Проте все змінилося з розвитком інтернету та технологій. Велика кількість доступної інформації в мережі англійською спонукала багатьох опановувати мову для здобуття нових знань.

Саме в цей момент вивчення англійської мови перетворилося з обов'язкового завдання на справжнє захоплення. Тому сучасні методи навчання руйнують стереотипи та відкривають нові перспективи. Вони базуються на ідеї, що вивчення мови має бути цікавим, активним та захопливим. 

Отже, якщо підсумувати, то ми маємо таку собі шкалу етапів «прийняття» нового підходу до вивчення англійської:

 1. Етап «Обов'язку» – вивчення мови має низку переваг, які поки важко усвідомлюються – просто всі про це говорять. Проте мотиваційний дефіцит та обмежений час можуть призвести до втрати інтересу, адже англійська мова складна у вивченні. 
 2. Перехід до етапу «Захоплення» – передбачає зосередженість на власних інтересах. Багато успішних історій підтверджують, що вивчення англійської мови через захоплення – це дійсно ефективно. До того ж дослідження показують, що люди, які використовують мову у своєму повсякденному житті та захоплюються процесом, досягають кращих результатів.

Тож що це за методи, які вирішать всі наші проблеми за помахом чарівної палички? Дізнаймось про них разом!

Англійська мова – вивчення через розвагу

Перехід від «обов'язку» до «захоплення» у вивченні англійської мови виявляється не тільки ефективним, а й приємним шляхом до освоєння мови. Наші рекомендації для читачів включають створення особистого плану вивчення, використання різноманітних ресурсів та пошук можливостей для комунікації з носіями мови.

Пісні, фільми та серіали як засіб опанування мови

Вивчення мови за допомогою пісень є приємним та ефективним методом, який дозволяє поєднати музику та навчання. Ми розглянемо переваги вивчення мови через пісні та надамо корисні поради для ефективного використання цього методу.

Пропонуємо вам розглянути переваги вивчення англійської мови за допомогою пісень:

 1. Запам'ятовування нових слів: пісні часто містять повторювані слова та фрази, що допомагають засвоїти нову лексику швидше та легше.
 2. Ритмічність та мелодія: полегшують запам'ятовування тексту та сприяють покращенню вимови.
 3. Вдосконалення аудіювання: прослуховування пісень допомагає покращити розуміння мови при різних темпах та акцентах.
 4. Вивчення ідіом та виразів: пісні часто містять лексичні вирази, що робить їх вивчення більш натуральним та автентичним.

Ці очевидні позитивні аспекти точно не дадуть сумувати тим, хто обирає саме цей шлях вивчення мови. 

Вивчення англійської мови: від обовʼязку до захоплення - 2

А для того, щоб ви не загубились і мали чіткий план дій, ми пропонуємо вам лайфхаки з вивчення англійської мови за допомогою пісень:

 • Вибір пісень за рівнем – обирайте пісні, які відповідають вашому рівню володіння мовою, почніть з простіших пісень та поступово переходьте до складніших.
 • Активне прослуховування – спочатку слухайте пісню без тексту, намагаючись зрозуміти загальний зміст, а потім пройдіться текстом та слухайте композицію знову, вже знаючи слова.
 • Вивчення тексту – розберіть текст пісні на окремі фрази та слова, проаналізуйте значення.
 • Поетапне вивчення – розгляньте пісню покроково: спочатку зосередьтесь на розумінні тексту, потім – на вимові.
 • Створення словникового запису – ведіть записи нових слів та виразів, які ви вивчили з пісень.
 • Переклад та аналіз – перекладіть текст пісні вашою рідною мовою, а потім порівняйте з оригіналом та розгляньте відмінності.

А слухати пісні та вивчати англійську мову можна на таких безкоштовних і платних ресурсах:

 • YouTube: на YouTube є безліч відеокліпів та аудіоверсій пісень англійською мовою.
 • Spotify: цей сервіс має безкоштовну версію, де можна слухати музику з обмеженнями, а також пропонує платні підписки з розширеними можливостями; платна версія Spotify забезпечує безмежний доступ до пісень без реклами та зі змогою завантаження треків для офлайн-прослуховування.
 • SoundCloud: спільнота для музикантів, що також містить велику кількість англійськомовних пісень.
 • Last.fm: тут можна знайти аудіозаписи пісень та шукати музику аналогічних жанрів.
 • Apple Music: платна платформа від Apple, яка пропонує доступ до великого каталогу пісень англійською мовою.
 • Amazon Music Unlimited: це платний сервіс, доступний для користувачів Amazon, який має великий вибір пісень англійською мовою.
 • Deezer: інший платний сервіс, який надає можливість стрімінгу пісень англійською мовою.

Коли ж ідеться про вивчення англійської мови за допомогою фільмів та серіалів, варто зазначити, що це стає все популярнішим методом, оскільки є не тільки ефективним, але й дуже цікавим. Отримання нових знань та вмінь через розважальний контент є надзвичайно зручним та приємним способом для тих, хто має інтерес до англійської. Очевидні плюси такого методу важко не помітити:

 • Навчання в реальних ситуаціях: Фільми та серіали пропонують такі діалоги та ситуації, які ви можете зустріти в реальному житті. Це допомагає розширити словниковий запас та покращити розуміння англійської в різних контекстах.
 • Вдосконалення вимови та інтонації: Прослуховування англійської від професійних акторів допомагає покращити вимову та навчитися контролювати інтонацію.
 • Вивчення лексики та виразів: Фільми та серіали містять різноманітні лексичні одиниці, ідіоми та фрази, які можна використовувати в розмові.

І декілька лайфхаків від нас, які стануть у пригоді при перегляді фільмів:

 • Вибір правильного рівня: Почніть з фільмів та серіалів, призначених для вашого рівня володіння мовою. Не обмежуйтесь занадто складним або занадто простим контентом.
 • Запис нових слів: Ведіть словник або нотатки, де ви будете фіксувати нові слова та вирази, які ви почули у контенті.
 • Повторення і перегляд: Повторний перегляд фільмів та серіалів допомагає закріплювати вивчений матеріал та зрозуміти більше деталей.
 • Відтворення діалогів: Після перегляду спробуйте відтворити діалоги героїв власними словами.
 • Використання субтитрів: Почніть з англійських субтитрів, потім спробуйте вимкнути їх або використовувати ці субтитри для незрозумілих моментів.
 • Активний підхід до навчання: Обговорення сюжету з друзями чи розповідь про події, допомагають активно застосовувати отримані знання.
 • Різноманітність жанрів: Варіюйте жанри, щоб розширити словниковий запас та знайомитися з різними стилістичними виразами.

Якщо з цими нюансами все зрозуміло, то питання ресурсів, на яких можна дивитись фільми та серіали залишається відкритим. Проте і тут ми не залишимо вас напризволяще. В таблиці нижче пропонуємо вам як безкоштовні, так і платні ресурси для перегляду фільмів та серіалів англійською:

Платні ресурси

Безкоштовні ресурси

Netflix

Один з найпопулярніших платних стрімінгових сервісів, який має широкий вибір англійськомовного контенту.

IMDb TV

Цей сервіс від IMDb пропонує велику кількість фільмів та серіалів, доступних безкоштовно.

Amazon Prime Video

Ще один великий платний стрімінговий сервіс, який має багато англійськомовного контенту.

YouTube

На YouTube є багато англомовних каналів та користувачів, які завантажують фільми та відео. Додатково деякі канали пропонують легально відтворювані фільми.

Hulu

Цей сервіс спеціалізується на трансляції телевізійних шоу та має багато англійськомовних варіантів.

 

Apple TV+ 

Платформа з різними англомовними фільмами та серіалами для поціновувачів «Яблука».

 

 

Інтерактивні додатки та YouTube-канали як сучасний ключ до вивчення англійської

Сучасний підхід до навчання не тільки про пісні та фільми – більш консервативні, проте інтерактивні методи теж вітаються, як от навчання за різноманітними застосунками та відео на YouTube. Переваги цього підходу до вивчення англійської численні, а саме:

 • Гнучкість та доступність: Ви можете вчити мову в будь-який час та в будь-якому місці, оскільки ці ресурси доступні на комп'ютерах, смартфонах і планшетах.
 • Автентичний контент: Відео та завдання надають можливість ознайомитися з різними акцентами, виразами та реальними ситуаціями, що зустрічаються у живому спілкуванні.
 • Захоплення та мотивація: Ігри, відгадування загадок, виклики та призи роблять навчання цікавим та мотивуючим.
 • Соціальна взаємодія: Деякі додатки та канали надають можливість спілкуватися з іншими користувачами, обмінюватися враженнями та навіть вчити одне одного.

Вивчення англійської мови: від обовʼязку до захоплення - 3

Однак відкрити і просто увімкнути відео чи запустити застосунок, на жаль, недостатньо. Покрокова та систематична робота – єдиний ключ до успіху за таким методом. Нижче додаємо дієві поради, перевірені на власному досвіді:

 1. Встановлення цілей: Визначте, що саме ви хочете досягти вивченням англійської мови за допомогою цих ресурсів, і ставте перед собою конкретні цілі.
 2. Регулярність: Відведіть певний час для вивчення щодня або кілька разів на тиждень, щоб створити стабільну практику.
 3. Різноманітність ресурсів: Використовуйте різні додатки та канали, щоб отримати різноманітність вправ та контенту.
 4. Вивчення контексту: Спостерігайте за тим, як слова та вирази використовуються у реальних ситуаціях, щоб зрозуміти їх значення та вживання.
 5. Повторення: Повторюйте вправи та відео, щоб закріпити навички та побачити свій прогрес.
 6. Запис звуку: Записуйте себе, коли ви відповідаєте на запитання чи відтворюєте діалоги, щоб слухати свій власний прогрес та вдосконалювати вимову.
 7. Ведення нотаток: Ведіть записи нових слів, виразів та правил, які ви вивчаєте, для подальшого повторення.

Розгляньмо детальніше, які саме ресурси стануть максимально корисними для вивчення англійської мови:

Інтерактивні додатки

YouTube-канали

Duolingo

Цей популярний додаток пропонує інтерактивні вправи, ігри та завдання, що допомагають розвивати словниковий запас та граматику англійської.

BBC Learning English

Канал від BBC пропонує короткі відео з уроками англійської на різні теми.

Hello Talk

Цей додаток дозволяє спілкуватися з носіями мови, обмінюватися повідомленнями, відео- та аудіозаписами, що робить навчання більш автентичним.

EngVid

Тут можна знайти безліч відеоуроків на різні аспекти англійської від різних викладачів.

Rosetta Stone

Ця платформа пропонує інтерактивні уроки, що спираються на метод натурального вивчення мови.

EnglishClass101

Канал надає відеоуроки, які охоплюють різні аспекти мови та культури.

Beelinguapp

Додаток, який пропонує вивчати мову через паралельне читання текстів англійською та вашою рідною мовою.

TED-Ed 

Відомий за своїми виступами, TED-Ed також має відеоуроки англійською на освітні теми.

 

SMART-цілі в освоєнні англійської

Окрім того, що на сьогоднішній день існує багато інтерактивних методів вивчення англійської мови, ми пропонуємо вам ознайомитися з цікавим та новітнім підходом до загального опанування інформації через правильну постановку цілей, яка називається SMART. 

Отже, SMART-цілі – це методика визначення конкретних цілей у навчанні й не лише. Цей підхід допомагає структурувати та чітко сформулювати ваші цілі, зробити їх реалістичними та досяжними, а також сприяє більш ефективному плануванню та виконанню завдань.

Кожна літера в абревіатурі SMART вказує на певну характеристику вашої цілі:

 • Точні (Specific): ціль має бути конкретною, чітко сформульованою та зорієнтованою на певний результат у вивченні англійської мови. 
 • Вимірювані (Measurable): визначте конкретні показники або критерії успіху.
 • Досяжні (Achievable): відповідно до ваших можливостей, ресурсів та контексту ціль має бути реально досяжною. Вона має бути амбітною, але водночас реалістичною.
 • Релевантні (Relevant): важливо, щоб мета була зв'язаною з вашими особистими чи професійними потребами та цілями. 
 • Обмежені у часі (Time-bound): встановіть конкретний термін, це дає вам чітку структуру та терміновість.

У вивченні англійської мови SMART-цілі стануть для вас незамінними помічниками, адже вони про:

 1. Чітке визначення цілей: SMART-цілі допомагають уникнути загальних формулювань, таких як «вивчити англійську мову краще». Вони вимагають конкретного і докладного опису того, чого саме ви хочете досягнути.
 2. Вимірювання прогресу: Завдяки SMART-цілям ви можете виміряти свій прогрес. Ви знаєте, коли ви досягнули цілі, оскільки ви визначили вимірювані параметри.
 3. Зосередженість на досяжній меті: SMART-цілі допомагають визначити що можна досягнути з ваших поточних ресурсів та навичок. Вони сприяють зосередженості на досяжній меті, адже англійська мова комплексна у вивченні.
 4. Збільшення мотивації: Ви бачите конкретний план та знайомий шлях досягнення. Це стимулює вас більше зосередитися та підтримує мотивацію.
 5. Організація та планування: SMART-цілі допомагають розкрити низку кроків, які потрібно виконати для досягнення цілі. Вони полегшують планування та структурування процесу вивчення англійської мови.
 6. Зменшення відкладання на потім: Оскільки SMART-цілі мають конкретні терміни, вони допомагають уникнути відкладання важливих завдань на невизначений час.

Як ми бачимо, SMART-цілі – це інструмент, який робить вивчення англійської мови більш організованим, планомірним та результативним. Вони сприяють досягненню конкретних планів та розвитку ваших навичок у мові.

Отже, перехід від «обов'язку» до «захоплення» може бути приємним і ефективним у вивченні англійської мови. Рекомендації від нас включають в себе створення особистого плану вивчення, використання різноманітних ресурсів та пошук можливостей для комунікації з носіями мови.

Таким чином, вивчення англійської мови не лише примножує ваші знання, а й приносить радість від відкриття нового. Розвивайте власну жагу до мови через цікавість та відкривайте нові горизонти спілкування. Бажаємо успіхів!

Вам також може сподобатися:
About English Language
7 популярних міфів та фактів про вивчення англійської мови
З яким викликами стикаються викладачі майже щодня? Одне з найважчих завдань - це зрозуміти як краще та ефективніше побудувати процес навчання для тої чи іншої групи, чи окремого студента. Дуже часто ми уявляємо як повинен проходити процес навчання, базуючись на: нашому попередньому досвіді (наприклад,…
About English Language
Що таке irregular verbs (неправильні дієслова) та як їх вивчити
Дієслово (verb) як в українській, так і в англійській мові означає дію. Однак певні відмінності у формах та їх утворенні все ж існують. Дієслово завжди має початкову форму (V – infinitive). В українській мові можна поставити питання «Що робити?»: To drink – пити To eat –…
About English Language
Англійська для дорослих початківців: поради для створення якісної мовної бази
Ще десять років тому ми, можливо, могли б знехтувати вивченням англійської, проживаючи в Україні та працюючи в українській компанії. Сьогодні ж глобалізація впливає на розвиток сучасного світу, і англійська мова виступає універсальним інструментом для спілкування між жителями різних країн, а отже, стає…
Contact us
Пн.-Пт.: 9:00-20:30
Сб.-Нд.: 10:00-15:00
Дистанційний курс
 М. ПЛОЩА УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ,
вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 9а, 3 пов.
Офіс тимчасово не працює.