Grammar. 11.12.2015
Grammar Teacher

Використання Used to/ Be used to/ Get used to

Автор: Grammar Teacher

Іноді в розмові чи під час виконання граматичних завдань можна заплутатися, що використовувати: used to, be used to, get used to. Здається, що це просто синоніми, але хоч ці граматичні структури схожі, вони мають різні значення.

Чому б нам не почати з найбільш знайомого – граматичної конструкції USED TO? Ви точно знаєте, що ми використовуємо «used to», щоб говорити про повторювані дії або стани, які відбувалися в минулому, але зараз не відбуваються. Наприклад:

- We used to play tennis every Saturday together, but now we work on Saturdays.
- Did you use to play any musical instrument when you were a child? – No, I didn’t. 
- They didn’t use to come to work on time, so they were fired.
- He used to be fat, but he is fit now. 

Ви вже знаєте або принаймні могли помітити у наведених вище прикладах, що для утворення питання ми використовуємо допоміжне дієслово «did», а для утворення заперечного речення використовуємо його негативну форму «did't».

Слід також зазначити, що ми завжди можемо замінити у реченні «used to» на Past Simple (E.g. He used to work in the USA – He worked in the USA), але водночас ми не можемо використовувати «used to» замість Past Simple, оскільки «used to» вказує на повторювану дію в минулому. Наприклад:

Last year we went to Brazil. – Ви не можете використовувати «used to» для утворення речення з подібним значенням. Якщо ви скажете, що торік їздили до Бразилії з «used to», це означатиме, що ви їздили до Бразилії як мінімум двічі.

Водночас, коли ми говоримо про минулі стани, ми можемо використовувати як Past Simple, так і «used to».

When I was a child, I lived in Brazil. – У цьому випадку також можна сказати: When I was a child, I used to live in Brazil.

Зверніть увагу, що ми використовуємо «used to» тільки для того, щоб говорити про минуле. Еквіваленту «used to» у теперішньому часі немає. Щоб говорити про звички в теперішньому, ми використовуємо Present Simple і прислівник частотності (usually, always, often, never, etc.). Наприклад:

I often eat at the Japanese restaurant in the city centre.

Використання Used to/ Be used to/ Get used to

Деякі з вас можуть подумати, що говорячи про теперішні звички, ми можемо використовувати BE USED TO (наприклад, Eva is used to drinking 2 litres of water every day), але це не так. Ми використовуємо «be used to», коли хочемо сказати, що звикли до чогось і не вважаємо це чимось незвичайним. Отже, якщо проаналізувати наведений вище приклад із водою, можна сказати, що раніше Єві було незвично чи не дуже зручно випивати щодня по 2 літри води, а тепер це норма для неї.

Використання Used to/ Be used to/ Get used to - 2 

Під картинкою є ще один приклад використання «be used to». Можливо, цей молодий джентльмен живе в Лондоні чи будь-якому іншому місті з поганою погодою і для нього така погода не є несподіванкою.

Наведені вище приклади показують нам, що за «be used to» може йти іменник (або займенник) або герундій – дієслово з -ing.

На відміну від «used to», «be used to» може вживатися з минулим, теперішнім і майбутнім часами. Наприклад:

  • He wasn’t used to the heat and he caught sunstroke.
  • Were they used to drinking a lot of coffee when they worked long hours in the office?
  • Do you think we will be used to doing next to nothing when we are retired?

Використання Used to/ Be used to/ Get used to - 3

Якщо ви ще не звикли до чогось, але вже на шляху до цього, ви повинні використовувати GET USED TO. Ми використовуємо цю структуру, щоб говорити про процес, коли щось стає для нас нормальним, звичним. Наприклад:

  • I didn't understand the accent when I first moved here but I quickly got used to it.
  • She has started working nights and is still getting used to sleeping during the day.
  • I have always lived in the village but now I'm beginning to get used to living in the city.

Ви можете бачити з прикладів, що, як і у випадку з «be used to», за «get used to» іде іменник (або займенник) чи герундій. Його також можна використовувати з різними часами.

Використання Used to/ Be used to/ Get used to - 4

Підсумуємо: не забувайте, що USED TO говорить нам про звички (повторювані дії та стани) у минулому, тоді як BE/GET USED TO говорить нам про те, що ми звикли або звикаємо до чогось у теперішньому, минулому чи майбутньому. Тож звикайте до цих правил!

Використання Used to/ Be used to/ Get used to - 5

Якщо ви все ще звикаєте, то попрактикуйтесь ще! Believe me, everyone used to be confused with this topic!

Вам також може сподобатися:
Vocabulary
Англійська на слух: Tom Holland
Друзі, ці 16 хвилин нашого нового відео з серії #англійськанаслух, це саме те, що вам зараз потрібно: надзвичайно харизматичний головний герой відео - Том Голланд (останній spiderman, якщо ви не в курсі), легка і весела історія англійською з його акторського життя, багато корисної розмовної лексики…
Fun
Англійська в піснях. Чим жертвує The Weekend? Розбір і переклад пісні Sacrifice
Всім нам інколи потрібно відволікатись на контент не пов'язаний з війною, тому ми вирішили випустити нове навчально-музичне відео, яке записали для вас ще до 24.02. За 10 хвилин нового випуску рубрики "Англійська в піснях" наша Юля Кравченко розкаже вам трохи про сходження зірки The Weeknd,…
Vocabulary
Корисні поради для успішного складання резюме англійською
Світ змінюється, ми дорослішаємо і настає час шукати роботу. Як саме себе зарекомендувати, маючи у розпорядженні 1-2 аркуші А4, чорну фарбу в принтері, e-mail та знання англійської мови? Саме про це стаття, яка допоможе підготувати Curriculum Vitae (CV) для іноземного роботодавця або міжнародної компанії,…
Contact us
Пн.-Пт.: 9:00-21:00
Сб.-Вс.: 10:00-15:00
Дистанційний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Офіс тимчасово не працює.
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Офіс тимчасово не працює.