Фуххххх.
Нарешті перші заняття-хвилювання пройшли. Тепер вже можна повертатися до звичних речей, а за разом і до блогу.
В рамках початку семестру мені хотілося б розказати усім тим, кому я ще не встигла «прожужати» вуха, про ще один чудовий сайт для вивчення англійської мови.
Ми з ним познайомилися роки два тому. І я була просто зачарована. Він ідеально підходив для показу тематичних відео на заняттях або просто перегляду роликів для покращення навичок мовлення і аудіювання. Відео створені досить короткими, але завершеними і повними.
Мова йде про www.howcast.com
Загалом, це сайт відеопарадник, тобто як і що можна зробити.
Спочатку на сайт «заливалися» відео виробництва виключно студії Howcast (створених на основі,так званих, порад від Wikiguide), але з часом з’явилася нова можливість: усі бажаючі тепер можуть завантажувати свої відеопоради для загального перегляду.
Я все ще залишаюся прихильником саме студії Howcast, оскільки їхні ролики відрізняються особливою дотепністю, якістю, корисністю, гумором і звичайно ж скриптом (текстом) до відео (потрібно натиснути зелену стрілочку, щоб скрипт відкрився, нижче є ілюстрація), який ви можете переглядати водночас із відео.
Всі відео розбиті на категорії, за якими ви можете або шукати пораду :) або відео для перегляду зі студентами на занятті. Поради бувають різні, від самих корисних до самих недоречних, але знайти можна все і на будь-який смак, чи за категоріями
чи за ключовими словами по пошуку.
Наприклад :
Ми обрали це відео:
Так можна скрип почитати:
Сьогодні Howcast пропонує вам переглядати відео on-line, користуватися RSS, а також Podcast (з усіма цими деталями ви можете ознайомитися на сайті Howcast).
Крім того, Howcast створили команду і продовжують запрошувати до співпраці «Emerging filmmakers”, тобто «Новоявлених кіношників», молодих і талановитих, які створюють свої відео на професійному рівні за підтримки студії Howcast. Кожен бажаючий може стати учасником команди ( про умови також читайте на сайті).
Ну і нарешті… як можна завантажити відео, які не можна завантажувати :) (особливі піратські поради для викладачів) для перегляду зі студентами на заняттях.
Треба було лише знайти потрібне відео, скопіювати його посилання, вставити посилання у графу на сайті clipnabber і натиснути NAB. Або в мене щось не працює, або тепер цей сайт не може вже допомогти нам скачати відео :(, не знаю, але я знайшла інший спосіб, завантажую через програмку Metacafe.
Інша можливість показати відео off-line це не закривати веб сторінку із потрібним вам відео після від’єднання від мережі, таким чином тягнути ноутбук на заняття і показувати відео. Існує ще можливість зберегти відео із брузера (в якийсь глибокій папці зберігаються тимчасові файли і якщо їх знайти то можна зберегти, принаймні в Opera така можливість була, однак я вам пояснити не зможу бо сама достоту не знаю к це робити, вибачайте. Раптом хтось знає як це робити - напишіть у коментарях або зніміть відео для розміщення на Howcast (хіхіхіхіхі) ))
Для викладачів,які працюють в офісах з Wi-Fi взагалі проблем немає, адже їм не потрібно зберігати відео взагалі, показали on-line і бувай здоровий. А ще можна дати посилання cтудентам (залишити посилання на Domashka-online) щоб вони дома самостійно опрацювали відео.
Підсумовуючи все вищевикладене, хочу сказати, що відео чудово пристосовані для вивчення англійської мови, достатньо короткі і змістовні, смішні (переважна більшість) , і мають скрипти (скопіювати скрипт можна натиснувши кнопочку Print під віконцем відео, вам відкриється окреме вікно із текстом, а далі ви вже самі знаєте... Copy/Paste ).
Все. Користуйтесь :)
P.S. Окреме ДЯКУЮ хочу висловити 1creador за програмку Snagit, завдяки якій ви можете бачити у цьому блозі гарні ілюстрації замість страшненьких screenshots.