Пропонуємо 10 критеріїв, які допоможуть Вам зробити правильний вибір.
№ 1 МЕТА
Найперше, що Вам потрібно вирішити – це мета Вашого вивчення англійської мови. Чи англійська потрібна Вам для роботи, навчання, здачі міжнародних іспитів чи просто для себе? В залежності від цього обирайте курси, які пропонують послуги, що відповідають Вашій меті, будь-то розмовна англійська, бізнес курс, підготовка до здачі екзамену чи до переїзду закордон. Google допоможе Вам в пошуку =)
№ 2 МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ
Одним із критеріїв пошуку школи може бути місце розташування її офісів. Навіть якщо Вас влаштовую запропонована програма, то навряд чи буде зручно витрачати 2 години, аби дістатися офісу, де проходитимуть заняття. Тим паче, якщо Ви вирішити відвідувати їх після роботи або навчання: довга дорога після насиченого робочого дня може легко вбити будь-який ентузіазм або мотивацію навчатися, а у вихідний день – стати серйозною перешкодою взагалі йти на курси. Наша порада – обирати курси ближчі до Вашого місця роботи або навчання, якщо Ви бажаєте займатися у робочі дні, і курси ближчі до дому, якщо плануєте навчатися у вихідні.
№ 3 ІСТОРІЯ ТА ДОСВІД
Коли Ви знайшли декілька варіантів, що Вам підходять за програмою та місцем розташування, обов’язково поцікавтеся історією школи і ії досвідом на ринку освітніх послуг: як давно вона існує, якими темпами і за якою тенденцією розвивається. Пам’ятайте, що стабільність розвитку – один із найголовніших критеріїв.
№ 4 ВІДГУКИ
Корисно знати, що говорять про курси колишні студенти та працівники, адже їм немає чого ховати. Відгуки про курси англійської можна пошукати в Інтернеті на форумах або на сайті englisher.com.ua. Коли читаєте відгуки, шукайте конструктивні коментарі – з поясненням, що саме людині не сподобалося або сподобалося. Безпідставне злослів’я, цілком можливо, може бути результатом роботи конкурентів, а невиправдані лестощі – самих працівників. Також враховуйте, що інколи людині може просто не підходити методика викладання або ж вона неправильно обрала курси (тут варто згадати критерій №1), але це не значить, що школа загалом погана.
№ 5 ЦІНА
Якщо у школи гарний досвід на ринку, цікаві перспективи розвитку і загалом позитивні відгуки, то саме час поцікавитися ціною і її відповідністю спектру послуг, які школа пропонує. Ваші бажання не завжди будуть відповідати Вашим можливостям, в даному випадку – матеріальним. Але зверніть увагу й на те, що дорожче - це не завжди краще. Зазвичай досить високу ціну доводиться платити тим, кому необхідно оволодіти мовою у досить короткі строки. Також більше доведеться витратити, якщо Вас зацікавила певна авторська методика чи якщо Вам необхідні гнучкий графік навчання або індивідуальні заняття. Але й у цьому випадку не довіряйте сліпо обіцянкам реклами: дізнайтеся більше про методику, яку Вам пропонують, розпитайте, наскільки вільно ви можете відвідувати заняття. Якщо ж Ви займаєтесь для себе і плануєте навчатися протягом тривалого часу, то, можливо, більш бюджетний варіант буде кращим.
№ 6 ДОДАТКОВІ МОЖЛИВОСТІ
Під додатковими можливостями маються на увазі спецкурси, різноманітні клуби за інтересами, бібліотека, відеотека та інші ресурси і позакласні заходи, які допоможуть Вам у вивченні мови, якщо у Вас є на них бажання і час. Додаткові можливості можуть бути платними або безкоштовними, але їхня наявність – також показник рівня школи і зацікавленості її працівників у тому, щоб зробити Ваше вивчення мови різноманітним і ефективним.
№ 7 ПЕРСОНАЛ
До персоналу, перш за все, відносяться адміністратори офісів, які формують Ваше перше враження від закладу. До того ж, саме адміністратори є тими людьми, з якими Ви вирішуєте фінансові і поточні питання впродовж навчання, отже вони мають володіти всією інформацією стосовно умов навчання. А також бути привітними і готовим допомогти. Познайомитися з адміністраторами можна по телефону або завітавши до офісу школи. Аби впевнитися в їхній обізнаності і професійності, можна поставити їм питання про умови навчання, розклад, додаткові можливості та ціни (навіть якщо Ви знаєте відповіді на ці питання).
№ 8 ПРОБНЕ ЗАНЯТТЯ
Можливість відвідати безкоштовне пробне заняття – ще один важливий критерій для вибору курсів англійської мови. Адже якими б доброзичливими не були адміністратори і прийнятною ціна, Ваша мета – навчатися мові, отже, головним критерієм все ж таки мають бути продуктивні та цікаві заняття. До того ж, Вам необхідно зрозуміти, чи влаштовує Вас схема проведення занять, кількість людей в групі, манера викладання Вашого вчителя. Якщо Ви почуваєте себе некомфортно на занятті, не соромтеся сказати про це адміністратору – можливо, Вам підшукають іншу групу. Якщо ж ні, то, мабуть, краще Вам підшукати інші курси, адже ефективності від таких занять не буде.
№ 9 УМОВИ НАВЧАННЯ
Під час пробного заняття зверніть увагу на аудиторію, в якій воно проходить (щоб не була замаленькою або завеликою, щоб була помірна температура – одним словом, щоб Вам було комфортно і ніщо не відволікало Вас від навчання), технічні засоби, що використовує викладач і особливо – Ваше робоче місце, стіл або стілець-парта. Місце проведення занять і атмосфера, що там панує, є визначальними для ефективного навчання.
№ 10 ВИКЛАДАЧІ
Ваш викладач відповідальний за Ваш прогрес у навчанні. Звичайно, важко оцінити викладача на першому пробному занятті, але з метою допомогти Вам зрозуміти, чи ця людина сприятиме Вашому навчанню, пропонуємо декілька моментів, на які слід звернути увагу:
- володіння мовою (викладач, який погано говорить англійською, не зможе добре навчити інших);
- підготовка до заняття (чи заняття має чітку структуру і план, за яким Ви послідовно йдете від простого до складного, приділяючи увагу різним аспектам вивчення мови – граматиці, лексиці, комунікативним вправам; чи зрозумілі Вам пояснення викладача і вправи)
- матеріали (чи відповідають вони рівню володіння мовою і інтересам студентів; чи є вони різноманітними)
- поведінка викладача (викладач має бути ввічливим та уважним, викликати симпатію та підтримувати дружню робочу атмосферу на занятті, аби Ви не соромилися ставити питання)
А що з цього приводу думають методисти Грін Форесту? Ми вирішили поставити їм запитання: «Як правильно обрати курси англійської мови?»
Надія Дьячук: Піти на пробне заняття. Без пробного заняття практично неможливо щось зрозуміти. Перед заняттям потрібно поставити собі чіткі цілі, зрозуміти, для чого ви йдете на курси. А після заняття проаналізувати все, що Ви побачили і зрозуміти для себе, наскільки заняття відповідало Вашим цілям.
Оксана Різун: Запитати своїх друзів/знайомих, можливо хтось з них поділиться з вами власним досвідом чи враженнями. Рекомендації – це завжди найкраща реклама.
Анна Ковальчук: Зібрати всю можливу інформацію. Сходити у розвідку, розпитати все, що Вас цікавить, подивитися на навчальні аудиторії, а також на технічні засоби, що використовуються під час занять, дізнатися про графік та пробне заняття. По можливості, дізнатися кваліфікацію та досвід викладача.
Ось такі поради. Вдалого Вам вибору.