Ви, звісно, знаєте, що одним з найпопулярніших способів вивчення іноземної мови є перегляд серіалів, адже це прекрасний приклад поєднання корисного з приємним. Тож, якщо ви вирішили вдатися до цього способу вивчення англійської, але не знаєте, з якого серіалу почати, пропоную вам добірку серіалів за рівнями.
Elementary
- Extra English – серіал про студентів, щось на кшталт російського «Універу». (Дивитись тут)
- Living English – австралійський серіал, у якому короткі ролики з повсякденними діалогами супроводжуються поясненнями вживаної лексики та граматики. (Дивитись тут)
Extra English та Living English – це навчальні серіали з простою повсякденною лексикою та чіткою вимовою, тому чудово підходять для початкового рівня. І навіть якщо ви поки-що знаєте лише пару слів, варто дивитися ці серіали, аби вже звикати до звучання мови, темпу говоріння носіїв та інтонацій.
Pre-Intermediate
- Alf
- Glee – серіал з елементами мюзиклу, тож, англійську ви будете вивчати разом з піснями.
- Xena: Warrior Princess
На цьому рівні вже можна дивитися повноцінні серіали, в яких використовується проста повсякденна лексика, а носії говорять не дуже швидко (як у вищенаведених серіалах).
Intermediate
- Desperate Housewives - через назву може здатися, що підійде лише жінкам, але, насправді, сподобається він і чоловікам.
- Friends.
- Futurama.
- Misfits – британський серіал.
- Simpsons – раджу почати з третього сезону.
- This Is US.
Перевагою цих серіалів та мультсеріалів є те, що в них використовується вже більш складна лексика, але герої говорять доволі ясно, чітко та не дуже швидко.
Upper-Intermediate/Advanced
- Big Bang Theory
- Breaking Bad
- House, M.D.
- Game of Thrones – хоча серіал американський, більшість акторів з Великобританії, тому в серіалі переважає британська англійська.
- How I Met Your Mother - серіал особливо сподобається прихильникам «Друзів».
- LOST – в цьому серіалі можна почути різні варіанти англійської: британську, американську та австралійську.
- Shameless – можна почути багато сленгових виразів та поганих слів; ну а що ж, теж треба знати.
- Sex and The City.
- Sherlock.
- Suits – серіал про юристів, підійде тим хто хотів би підтягнути бізнесову та юридичну лексику.
Серіали увійшли до цього рівня з різних причин. Деякі серіали вирізняються специфічною лексикою (як от Big Bang Theory), я деякі – виразним британським акцентом та великою кількістю суто британських слів (Sherlock). Взагалі, маючи високий рівень англійської мови, можна не боятися вмикати улюблений серіал мовою оригіналу.
Як дивитися?
Дивитися серіали можна по-різному. Я виділяю два способи: «лінивий» та «свідомий». Вибір способу залежить від вашого настрою та цілей.
«Лінивий» спосіб являє собою перегляд серії без будь-якого опрацювання її матеріалу. Безперечно, користь від цього є – ви запам’ятовуєте інтонації, звикаєте до різної вимови та акцентів, чуєте слова, які вже знаєте – але вона набагато менша за користь від «свідомого» перегляду.
«Свідомий» перегляд представляє собою перегляд однієї серії декілька разів з опрацюванням її матеріалу. Багато корисних порад ви знайдете у цій статті.
Приємного перегляду!