Отже, перший очевидний плюс таких курсів – йти вже нікуди не потрібно, а лекцію можна слухати сидячи в піжамі та поїдаючи салат.
По-друге, велика частина з них – безкоштовні, а значить, є можливість розвиватися без шкоди для особистого бюджету.
І по-третє, що особливо актуально для студентів Грін Фореста, всі ці програми на англійською мовою, тобто, нарешті ми будемо активно використовувати лексику з нашого пасивного вокабуляра.
Є, звичайно, і мінуси, перший з яких – відсутність викладача поруч, що робить подачу матеріалу трохи однобокою. Хоча і тут знайшовся вихід – письмові роботи тепер перевіряють ваші колеги по курсу, тести автоматично висвічують ваші помилки і пояснюють їх, а наявність форуму для кожного курсу дозволяє поставити запитання і отримати відповідь.
По-друге, такі курси переважно не дають сертифікатів, тобто вчитися будете для себе особисто.
В цілому, це всі основні пункти, а тепер коротко про головні ресурси:
- www.coursera.org – багато курсів з різної тематики. Навчання на курсі обмежене чітким часовим періодом, а також є завдання з часовими рамками, що дозволяє контролювати себе. Підійде тим, хто любить коротко і по суті.
- www.edx.org – об'єднаний проект університетів MIT, Berkley і Harvard. Поки доступні тільки 9 курсів, в основному – програмування і математика. Варто зазначити, що цей проект видає сертифікати.
- www.udacity.com – час навчання необмежений. Курсів поки небагато. Велика частина зі специфічної комп'ютерної тематики і фізики.
- venture-lab.org – проектне навчання від Стенфордського університету. Передбачається, що всі студенти, які проходять курси, будуть брати участь в одному з нових проектів університету. Прекрасні курси з підприємництва.
- Massachusetts Institute of Technology (ocw.mit.edu) - Проект Університету OpenCourseWare пропонує більше 2100 безкоштовних курсів, у вигляді конспектів лекцій. Ідеальний для тих, хто хоче заглибитися в обрану тему.
- Open University – www.open.ac.uk Це найбільший учбовий заклад Великобританії. Його сайт OpenLearn надає безкоштовний доступ до матеріалів університету. Тут немає конкретних курсів, зате є багато реальних тестів і завдань, які видають студентам цього ВНЗ.
- Carnegie Mellon University - oli.cmu.edu Університет пропонує безкоштовні online курси і матеріали за допомогою програми Open Learning Initiative. Тут ви знайдете не тільки прикладні предмети, а й мови.
- Tufts University (ocw.tufts.edu/CourseList) - Програма університету OpenCourseWare доступна для всіх охочих. Дає можливість отримати лекції та слайди з усіх курсів університету, цікавий як доповнення до вже заданого онлайн-курсу з аналогічної тематики.
Якщо ви хочете отримувати максимум знань, ласкаво просимо на курси англійської від Green Forest :) На завершення хочеться додати – дурний не той, хто не знає, як досягти мети, а той, хто знає, але не робить. Усе в ваших руках!