Мабуть, кожна людина, яка вчить англійську онлайн, прагне, щоб її навички дозволяли їй спілкуватися так, як американці чи англійці. Водночас дуже багато людей, навіть з досить хорошими навичками, не поспішають застосовувати їх на практиці. Але рано чи пізно настає момент, коли доводиться спілкуватися англійською з носієм мови – онлайн або в реальному житті. І якщо справа стосується листування, то спілкування, як правило, проходить гладко і невимушено, адже у вас є можливість звіритися зі словником або скористатися перекладачем. Але така онлайн - практика англійської з носієм не навчить вас говорити і не виправить акцент. Тим не менш, ви продовжуєте відкладати живе спілкування, а ваші розмовні навички, в кращому випадку, залишаються на колишньому рівні. У гіршому, якщо ви так і не почнете тренувати усну англійську з носієм мови онлайн, ви ризикуєте втратити вже наявні скіли.
Практика з носієм англійської онлайн не обов'язково має проходити у форматі «питання-відповідь» – спробуйте поговорити з ним так, ніби ви хороші друзі
Заради справедливості треба сказати, що ідеальна вимова – рідкість навіть для нейтівів. У жителів країн, де англійська є другою офіційною, є специфічний акцент. Навіть англійці не завжди розуміють, що говорять їхні співвітчизники з іншого куточка країни. Мета онлайн - англійської з носієм мови полягає в тому, щоб навчити вас:
- Імітувати манеру мови англомовних людей. Відбувається це шляхом коригування акценту:
- правильна розстановка наголосів у словах;
- безпомилкова вимова специфічних звуків;
- вимова в особливій ритміці, властивій англійській мові.
-
Використовувати сленг. Коли практика англійської онлайн відбувається з носієм, ви можете вивчити різні ідіоми, сленгові фрази та слова, завдяки яким ваша мова буде звучати природно. Ще одним прекрасним способом «оживити» ваш словниковий запас є гумор. Розмовляючи англійською онлайн із носієм мови, запитайте його про те, що смішить жителів його країни. Дізнайтеся про поширені жарти, гру слів та мовні звороти.
Саме такий підхід до розмовної практики дозволяє позбутися «синдрому робота», який зустрічається як у початківців, так і в людей із високим рівнем англійської. Виявляється він у дуже чіткій вимові, яка ріже слух англійцям і американцям. З одного боку, це плюс, але з іншого – ніколи не дозволить вам спілкуватися. Саме зацикленість на грамотності та правильності призводить до того, що люди соромляться розмовляти, боячись помилитися.
Не забувайте про те, що навіть англомовні люди в 99% випадків говорять неправильно і роблять помилки у вимові слів. Взяти до прикладу хоча б палеонтолога Росса з серіалу «Друзі», який виправляв кожного, хто скаже не «to whom», а «to who». Тому, починаючи практику англійської онлайн з носієм, пам'ятайте, що головне – це приємно та цікаво провести час. Тоді ви самі не помітите, як почнете розмовляти, немов native speaker.