#1 Пишіть англійською! Заведіть щоденник або блог (сайт Грін Форесту надає Вам для цього чудову можливість!). Письмо допомагає у відпрацюванні мовлення і розвитку пам’яті, ажде коли Ви пишите, то Ви організовуєте думки, плануєте, узагальнюєте і врешті-решт висловлюєте те, про що хотіли сказати.
#2 Читайте вголос англійською! Знайдіть щось, що Вам цікаво читати (бажано, щоб там було багато діалогу) і читайте вголос щодня хоч б по 20-30 хвилин. Це допоможе Вам вдосконалити сприйняття, вимову і усвідомлення прочитаного. Але перед тим, як читати вголос, впевнитесь, що Вам знайомі слова і конструкції в тексті. Для цього рекомендується його продивитись, перекласти незнайомі слова і лише потім приступати до читання вголос. Ще краще, коли до Вашого тексту є диск із записом, аби Ви ще мали зразок читання.
#3 Запишіть себе на диктофон! Наприклад, коли читаєте вголос. Це дозволить почути себе зі сторони і оцінити, чи дійсно Ви говорите зрозумілою англійською.
#4 Співайте англійською! На заняттях з викладачем, самі до себе в душі чи метро, з друзями в караоке-барі. Пісні сприяють запам’ятовуванню лексики, граматичних конструкцій, а також допомагають виробити вимову і ритм. Знов-таки: перш ніж співати, важливо розібрати пісню, аби Ви розуміли, що співаєте. І співайте улюблені пісні – це найефективніший спосіб їх завчити і запам’ятати.
#5 Вчить нові слова щодня! Чим більший у вас словниковий запас, ти ефективніше спілкування. Можете підписатися на таку цікаву розсилку як Wordsmith, з якої щодня надходитиме лист зі словом дня – його вимовою, етимологією і значенням. Або користуватися лексичними мінімумами, які Вам пропонує Грін Форест.
#6 Думайте англійською! Про перше, що спаде на думку! Коли їдете в громадському транспорті на навчання або роботу, коли п’єте каву під час брейку, коли повертаєтесь додому, коли готуєте – навіть кілька хвилин роздумів англійською на день допоможуть Вам подолати мовний бар’єр.
#7 Спілкуйтеся з носіями мови! Тим паче, що сучасні технології пропонують масу можливостей для цього. Заведіть англомовного друга – на фейсбуці, в скапі, в житті, будь-де! Запрошуйте спікерів школи англійської мови Грін Форест на кавачай, пікніки або прогулянки. Спілкування з носіями мови допомагає швидко подолати мовний бар’єр, краще зрозуміти культуру іншої країни і риси характеру її жителів.
#8 На продовження попереднього пункту - відвідайте англомовну країну! Ніщо так не мотивує почати розмовляти, як перебування в мовному середовищі! Як це зробити - читайте в статті 10 реальних способів побувати за кордоном.
#9 Не поспішайте! Якщо Ви вважаєте, що швидкість Вашої вимови компенсує її неграмотність і неправильність, то Ви помиляєтесь. Краще пригальмуйте, аби у вас було трохи часу на роздуми, і Ви побачите, як одразу помилок стане менше і розуміти Вас стануть краще. А для цього приходьте до нас на курси англійської, ми чекаємо своїх студентів.
#10 Не соромтеся зробити помилку! Зазвичай, саме страх сказати щось не так і бути незрозумілим або виглядати смішним заважає нам говорити англійською. Мовчання, звичайно, золото, але не всі вміють читати думки. Візьміть себе в руки, розслабтеся і… говоріть! Пам’ятайте, що на помилках вчаться. Ну а якщо зовсім не виходить розслабитися, то зверніться до старого перевіреного способу – хильніть 50 грам чогось "міцненького" – язик розв’яжеться аж бігом :)