Grammar. 08.03.2012

Яка краса ці ваші mind maps

Автор: Ольга

У мене є знайоме «дитя», яке в школі налякали PAST PERFECT, дитина, прийшовши зі школи, заявила, що час мовляв найскладніший, чому вона повинна розбиратися, і взагалі ці часи і ця англійська – нудьга смертельна. I was thinking over (подумала), як поєднати приємне з корисним, і запропонувала намалювати їй mind map (інтелект-мапа/ мапа думок/ діаграма зв'язків) для цього часу. Порившись у безкраїх просторах інтернету, знайшла приклади таких карт для часів… Побачивши приклади, я, чесно кажучи, зраділа, мені вони здалися дуже наочними та зрозумілими.

Що ж це таке – mind map?

A mind map is a diagram used to represent words, ideas, tasks, or other items linked to and arranged around a central key word or idea. (Wikipedia)

Mind map - це не що інше, як схематичне уявлення чогось, що реалізується у вигляді деревоподібної схеми. У центрі сама ідея (об'єкт) та від неї йдуть розгалуження, які розкривають її.

Приклади

  • малюнок з нашим добрим старим другом – PRESENT SIMPLE. У центрі супермен, в автора спрацювала асоціація закінченням -S, характерним для цього часу, і логотипу уніформи супергероя;
  • малюнок з PAST SIMPLE - динозавр, явно помер у далекому in the past, чим не логотип?
  • овечка – відображає особливості дієслова to be, автор схопив асоціацію з овечим «бе-е-е». Взагалі фантазія та асоціації – найкращий помічник;
  • а як вам асоціація із PRESENT PERFECT? По-моєму божевільний вчений - це геніально! Ось воно, що відбувається, якщо "хімічити" pesent та past :)

До речі, а з чим у вас асоціюється PAST PERFECT? Який логотип ви придумали б для нього?

How is mind map used in real life?

Mind map найчастіше використовується для складання доповідей та презентацій. І не варто думати, що це дитячі забави, зараз існує безліч програм для складання таких карт. Та й графічні методи протягом століть використовувалися для запам'ятовування, навчання, вирішення проблем, що виникають у процесі діяльності інженерів, психологів, менеджерів та будь-кого іншого.

Очевидні переваги: ​​наочність, простота опанування та застосування.

Правила оформлення діаграм зв'язків

  1. Чим більший аркуш, тим краще. Мінімальний рекомендований формат - A4. Аркуш необхідно розташувати горизонтально.
  2. У центрі розташовується образ усієї проблеми, завдання, галузі знання.
  3. Від центру виходять товсті основні гілки з підписами - вони означають основні розділи діаграми. Основні гілки далі розгалужуються на тонші.
  4. Усі гілки підписані ключовими словами, які змушують згадати те чи інше поняття.
  5. Використовувати бажано друковані літери.
  6. Бажано використовувати якомога різноманітніший візуальний декор - форма, колір, об'єм, шрифт, стрілки, значки.
  7. Важливо виробляти свій стиль у малюванні діаграм, який дозволяє вам краще орієнтуватися в діаграмі (Wikipedia).
Вам також може сподобатися:
Grammar
Past Continuous – правила застосування та приклади побудови речень у минулому тривалому часі
Past Continuous – минулий тривалий час, що вказує на певну дію в минулому впродовж певного періоду. Цей час є широковживаним в англійській мові, тому ніяк не можна пропустити вивчення цієї теми. У цій статті ми поглянемо на правила Past Continuous, а також порівняємо минулий тривалий час з іншими…
Grammar
Безкоштовний відеоурок англійської мови з викладачем: Used to vs Past Simple
Як думаєте, який варіант правильний: I (used to spend OR spent) time at home watching TV. But last year, I finally started travelling. Щоб ви добре розбиралися в темі "Used to vs. Past Simple",  старша викладачка Green Forest Оля Янкова пояснить для вас всі нюанси і різницю між цими…
Grammar
Passive voice and active voice (пасивний та активний стан) – таблиця відмінностей та правила вживання
Passive voice (пасивний стан) часто насторожує студентів при вивченні англійської мови. Але слід відмітити, що з використанням passive voice мовлення виглядає більш потужно та виразно, тому, гадаємо, його варто знати та використовувати. В цій статті ми розглянемо головні аспекти вживання passive voice,…
Contact us
Пн.-Пт.: 9:00-20:30
Сб.-Нд.: 10:00-15:00
Дистанційний курс
 М. ПЛОЩА УКРАЇНСЬКИХ ГЕРОЇВ,
вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 9а, 3 пов.
Офіс тимчасово не працює.