About English Language. 17.08.2011

Как правильно выбрать курсы английского языка

Автор: Ольга Янкова
Сьогодні курси, напевно, найпопулярніша форма навчання іноземним мовам, зокрема англійської. Курси можуть мати назву мовного або лінгвістичного центру або мовної школи, але суть у всіх одна – навчати мові у більш неформальній атмосфері, з гнучким графіком і за власною методикою.  Проте чим керуватися, обираючи школу англійської мови?


Пропонуємо 10 критеріїв, які допоможуть Вам зробити правильний вибір.

№ 1 МЕТА

Найперше, що Вам потрібно вирішити – це мета Вашого вивчення англійської мови. Чи англійська потрібна Вам для роботи, навчання, здачі міжнародних іспитів чи просто для себе? В залежності від цього обирайте курси, які пропонують послуги, що відповідають Вашій меті, будь-то розмовна англійська, бізнес курс, підготовка до здачі екзамену чи до переїзду закордон. Google допоможе Вам в пошуку =)

 

 

№ 2 МІСЦЕ РОЗТАШУВАННЯ

Одним із критеріїв пошуку школи може бути місце розташування її офісів. Навіть якщо Вас влаштовую запропонована програма, то навряд чи буде зручно витрачати 2 години, аби дістатися офісу, де проходитимуть заняття. Тим паче, якщо Ви вирішити відвідувати їх після роботи або навчання: довга дорога після насиченого робочого дня може легко вбити будь-який ентузіазм або мотивацію навчатися, а у вихідний день – стати серйозною перешкодою взагалі йти на курси. Наша порада – обирати курси ближчі до Вашого місця роботи або навчання, якщо Ви бажаєте займатися у робочі дні, і курси ближчі до дому, якщо плануєте навчатися у вихідні.

№ 3 ІСТОРІЯ ТА ДОСВІД

Коли Ви знайшли декілька варіантів, що Вам підходять за програмою та місцем розташування, обов’язково поцікавтеся історією школи і ії досвідом на ринку освітніх послуг: як давно вона існує, якими темпами і за якою тенденцією розвивається. Пам’ятайте, що стабільність розвитку – один із найголовніших критеріїв.

№ 4 ВІДГУКИ

Корисно знати, що говорять про курси колишні студенти та працівники, адже їм немає чого ховати. Відгуки можна пошукати в Інтернеті на форумах або на сайті englisher.com.ua. Коли читаєте відгуки, шукайте конструктивні коментарі – з поясненням, що саме людині не сподобалося або сподобалося. Безпідставне злослів’я, цілком можливо, може бути результатом роботи конкурентів, а невиправдані лестощі – самих працівників. Також враховуйте, що інколи людині може просто не підходити методика викладання або ж вона неправильно обрала курси (тут варто згадати критерій №1), але це не значить, що школа загалом погана.

№ 5 ЦІНА

Якщо у школи гарний досвід на ринку, цікаві перспективи розвитку і загалом позитивні відгуки, то саме час поцікавитися ціною і її відповідністю спектру послуг, які школа пропонує. Ваші бажання не завжди будуть відповідати Вашим можливостям, в даному випадку – матеріальним. Але зверніть увагу й на те, що дорожче - це не завжди краще. Зазвичай досить високу ціну доводиться платити тим, кому необхідно оволодіти мовою у досить короткі строки. Також більше доведеться витратити, якщо Вас зацікавила певна авторська методика чи якщо Вам необхідні гнучкий графік навчання або індивідуальні заняття. Але й у цьому випадку не довіряйте сліпо обіцянкам реклами: дізнайтеся більше про методику, яку Вам пропонують, розпитайте, наскільки вільно ви можете відвідувати заняття. Якщо ж Ви займаєтесь для себе і плануєте навчатися протягом тривалого часу, то, можливо, більш бюджетний варіант буде кращим.

№ 6 ДОДАТКОВІ МОЖЛИВОСТІ

Під додатковими можливостями маються на увазі спецкурси, різноманітні клуби за інтересами, бібліотека, відеотека та інші ресурси і позакласні заходи, які допоможуть Вам у вивченні мови, якщо у Вас є на них бажання і час. Додаткові можливості можуть бути платними або безкоштовними, але їхня наявність – також показник рівня школи і зацікавленості її працівників у тому, щоб зробити Ваше вивчення мови різноманітним  і ефективним.

№ 7 ПЕРСОНАЛ

До персоналу, перш за все, відносяться адміністратори офісів, які формують Ваше перше враження від закладу. До того ж, саме адміністратори є тими людьми, з якими Ви вирішуєте фінансові і поточні питання впродовж навчання, отже вони мають володіти всією інформацією стосовно умов навчання. А також бути привітними і готовим допомогти. Познайомитися з адміністраторами можна по телефону або завітавши до офісу школи. Аби впевнитися в їхній обізнаності і професійності, можна поставити їм питання про умови навчання, розклад, додаткові можливості та ціни (навіть якщо Ви знаєте відповіді на ці питання).

 

 

№ 8 ПРОБНЕ ЗАНЯТТЯ

Можливість відвідати безкоштовне пробне заняття – ще один важливий критерій для вибору курсів англійської мови. Адже якими б доброзичливими не були адміністратори і прийнятною ціна, Ваша мета – навчатися мові, отже, головним критерієм все ж таки мають бути продуктивні та цікаві заняття. До того ж, Вам необхідно зрозуміти, чи влаштовує Вас схема проведення занять, кількість людей в групі, манера викладання Вашого вчителя. Якщо Ви почуваєте себе некомфортно на занятті, не соромтеся сказати про це адміністратору – можливо, Вам підшукають іншу групу. Якщо ж ні, то, мабуть, краще Вам підшукати інші курси, адже ефективності від таких занять не буде.


№ 9 УМОВИ НАВЧАННЯ

Під час пробного заняття зверніть увагу на аудиторію, в якій воно проходить (щоб не була замаленькою або завеликою, щоб була помірна температура – одним словом, щоб Вам було комфортно і ніщо не відволікало Вас від навчання), технічні засоби, що використовує викладач і особливо – Ваше робоче місце, стіл або стілець-парта. Місце проведення занять і атмосфера, що там панує, є визначальними для ефективного навчання.

№ 10 ВИКЛАДАЧІ

Ваш викладач відповідальний за Ваш прогрес у навчанні. Звичайно, важко оцінити викладача на першому пробному занятті, але з метою допомогти Вам зрозуміти, чи ця людина сприятиме Вашому навчанню, пропонуємо декілька моментів, на які слід звернути увагу:

  • володіння мовою (викладач, який погано говорить англійською, не зможе добре навчити інших);
  • підготовка до заняття (чи заняття має чітку структуру і план, за яким Ви послідовно йдете від простого до складного, приділяючи увагу різним аспектам вивчення мови – граматиці, лексиці, комунікативним вправам; чи зрозумілі Вам пояснення викладача і вправи)
  • матеріали (чи відповідають вони рівню володіння мовою і інтересам студентів; чи є вони різноманітними)
  • поведінка викладача (викладач має бути ввічливим та уважним, викликати симпатію та підтримувати дружню робочу атмосферу на занятті, аби Ви не соромилися ставити питання)


А що з цього приводу думають методисти Грін Форесту? Ми вирішили поставити їм запитання: «Як правильно обрати курси англійської мови?»

Надія Дьячук: Піти на пробне заняття. Без пробного заняття практично неможливо щось зрозуміти. Перед заняттям потрібно поставити собі чіткі цілі, зрозуміти, для чого ви йдете на курси. А після заняття проаналізувати все, що Ви побачили і зрозуміти для себе, наскільки заняття відповідало Вашим цілям.

Оксана Різун: Запитати своїх друзів/знайомих, можливо хтось з них поділиться з вами власним досвідом чи враженнями. Рекомендації – це завжди найкраща реклама.

Анна Ковальчук: Зібрати всю можливу інформацію. Сходити у розвідку, розпитати все, що Вас цікавить, подивитися на навчальні аудиторії, а також на технічні засоби, що використовуються під час занять, дізнатися про графік та пробне заняття. По можливості, дізнатися кваліфікацію та досвід викладача.

Ось такі поради. Вдалого Вам вибору.

Вам також може сподобатися:
About English Language
Методи, які допомагають швидко вивчити англійську мову
Є хибна думка, що опановувати нові мови потрібно протягом багатьох років, особливо якщо людина вчиться з нуля. Однак сучасні мовні школи активно спростовують подібні міфи, пропонуючи інтенсивні курси англійської та інші методики швидкого вивчення іноземних мов. Чи можна швидко вивчити англійську мову?…
About English Language
Навчання англійської: з чого почати новачкові
Здається, що питання про вивчення іноземної мови починає переслідувати нас з самого дитинства, адже англійська сьогодні оточує всюди. Але часто новачки не розуміють, з чого почати навчання англійської. Занадто багато інформації навколо, а яка потрібна та буде корисною – важко визначити. Раніше…
About English Language
Чи можна вивчити англійську на курсах і що дає навчання
Сучасні технології пропонують людям, які вирішили вивчати англійську, великий вибір форматів навчання. Можна займатися самостійно, з репетиторами або носіями мови з будь-якої точки світу за допомогою спеціальних сайтів і платформ, а можна вивчити англійську на курсах. Викладання може також бути як очним,…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00, 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн., Ср., Пт.: 09:00-11:00, 13:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30