Grammar. 12.02.2016
Grammar Teacher

Дієслова, після яких використовується як Gerund, так і Infinitive

Автор: Grammar Teacher

«Герундій та інфінітив», або, якщо бути точними, «Дієслова, за якими йде герундій чи інфінітив», завжди була важкою темою для всіх, хто вчить англійську мову. Чи то тому, що чітких правил немає, і їх потрібно просто вивчити напам'ять, чи тому, що список цих дієслів досить великий. До того ж є деякі дієслова, після яких може стояти як герундій, так і інфінітив, що робить їх вивчення ще заплутанішим. Щоб уникнути можливих непорозумінь у майбутньому та освіжити знання, ми збираємось обговорити у цій статті дієслова, після яких стоїть як герундій, так і інфінітив.

Дієслова, після яких використовується як Gerund, так і Infinitive

Почнемо з того, що існує два типи таких дієслів: а) за якими йде як герундій, так і інфінітив БЕЗ різниці у значенні; б) за якими йде як герундій, так і інфінітив З різницею у значенні. Давайте розглянемо обидва типи дієслів у таблицях.

Дієслова, за якими йде герундій та інфінітив без різниці у значенні:

Дієслова, після яких використовується як Gerund, так і Infinitive - 2

Зверніть увагу, що деякі з наведених вище дієслів не змінюють свого значення, якщо за ними йде герундій або інфінітив, але вони вимагають вживання або невживання object, passive form, etc.

Дієслова, за якими йде герундій та інфінітив з різницею у значенні:

Дієслова, після яких використовується як Gerund, так і Infinitive - 3

Дієслова, після яких використовується як Gerund, так і Infinitive - 4

А щоб краще засвоїти обидві теми, проходьте короткий онлайн курс Digital Detox for Gerund and Infinitive от Booyya - https://bit.ly/3litwAs.
Курс спеціально розроблений таким чином, що обидві його частини доповнюють одна одну. План детоксикації поданий з використанням форм герундію та інфінітиву, щоб ви відразу ж закріпили граматику на практиці. 

Чесно кажучи, порада з приводу вивчення дієслів, після яких стоїть герундій або інфінітив, може бути лише одна – вчіть їх на зубок. Така сама підказка працює з вивченням різниці у значенні. Якщо у вас є питання або сумніви, ви можете звернутися до таблиць вище або до списку дієслів, після яких стоїть тільки герундій або інфінітив. А також у будь-якому випадку practice makes perfect, тому перейдіть за посиланнями, і ви знайдете списки дієслів та деякі вправи для практики:

Дієслова, після яких використовується як Gerund, так і Infinitive - 5

Вам також може сподобатися:
Fun
Англійська в піснях. Чим жертвує The Weekend? Розбір і переклад пісні Sacrifice
Всім нам інколи потрібно відволікатись на контент не пов'язаний з війною, тому ми вирішили випустити нове навчально-музичне відео, яке записали для вас ще до 24.02. За 10 хвилин нового випуску рубрики "Англійська в піснях" наша Юля Кравченко розкаже вам трохи про сходження зірки The Weeknd,…
Vocabulary
Корисні поради для успішного складання резюме англійською
Світ змінюється, ми дорослішаємо і настає час шукати роботу. Як саме себе зарекомендувати, маючи у розпорядженні 1-2 аркуші А4, чорну фарбу в принтері, e-mail та знання англійської мови? Саме про це стаття, яка допоможе підготувати Curriculum Vitae (CV) для іноземного роботодавця або міжнародної компанії,…
Grammar
Безкоштовний урок англійської з Notes. Vocabulary lesson. Countries and Nationalities. A1
​​Скільки національностей ви знаєте? А англійською? Навчіться правильно вимовляти назви країн та національностей з нашим новим інтерактивним уроком - Countries and Nationalities - https://bit.ly/3tZNqGy Більше інтерактивних уроків знаходьте на сайті в розділі Free English Lesson with Notes - http://bit.ly/32jZRfF
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Нд.: 10:00-15:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 08:00/09:00-11:00, 13:00-21:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 08:00-20:30
Вт., Чт., Пт.: 09:00-20:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Пт..: 09:00-19:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-18:00
Вт., Чт.: 12:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00-15:00