Reviews, Video. 22.03.2019
#GreenForestRecommends

Топ-5 фільмів про мафію та гангстерів від Саші Тромси

Автор: Саша Тромса

Окей, я маю зізнання: I am a film buff або ж film geek. Для мене кіно – не просто час, який я проводжу розважаючись, але також час, який я проводжу навчаючись. Навчаючись історії кіно, та, звісно ж, англійської. Список фільмів нижче присвячується тим, хто обожнює сучасні детективні фільми та серіали, але ніколи не цікавився, де вони взялися і чому вони так нам подобаються.

  • Необхідний рівень англійської: від Intermediate та вище.

Думаю, з мовою особливих проблем не виникне й у тих, хто вважає себе “слабким” Intermediate. Проте на перегляд цих фільмів необхідно буде виділити максимум уваги та концентрації – сюжети деяких з них далекі від простих.  У будь-якому фільмі про мафію багато вуличного сленгу, слів, майже дослівно переведених з італійської, та повно “метафор” на будь-який злочин, який не можна обговорювати по телефону. Цей Топ-5 – не виключення. Enjoy.

5. Road to Perdition, 2002.

Ви коли-небудь бачили Тома Генкса у ролі гангстера? Ні? Я так і думав. Присвятіть дві години часу одному з найкращих акторів сучасності у незвичній для нього ролі мафіозі, який став на шлях помсти “за сімейних обставин”, що робить свої криваві справи разом із малолітнім сином. Холодний тон картини, адаптованої з коміксу 1990-х, та несподівана кінцівка від оскароносного режисера Сема Мендеса (American Beauty) в купі з ансамблем акторів (Том Хенкс, Деніел Крейг, Джуд Лоу) точно дадуть вам над чим подумати.

  • Дивитись бо: всі люблять Тома Хенкса?

4. Gangs of New York, 2002

Весь цей Топ-5 міг би складатись з фільмів Мартіна Скорсезе, настільки широкий каталог його робіт на тему “закон і порядок”. Оберу лише улюблені.

“Банди Нью Йорка” - не зовсім класичний сюжет, який уявляєш, почувши слово “мафія”. Це не історія Америки 30-х про автомати Томсона та епоху “сухого закону”. Цей фільм про 5 найбільших банд Нового Світу на межі 19 і 20 століть, про жорстокість звичайних людей, довіру та помсту. Скорсезе народився і виріс у Нью Йорку, і присвятив половину своєї кар’єри історії цього міста, показуючи її, через історії людей. Людей, які жили, а у випадку Банд Нью Йорка – померли та загинули, в цьому місті.

p.s. Ді Капріо і Скорсезе мають ряд шикарних колаборацій. Ця, на мою думку – найкраща.

  • Дивитись бо: ви ніколи не бачили Нью Йорк саме таким.

3. Miller’s Crossing, 1990

Важко говорити про фільми про мафію і не зачепити історію кіно. Увесь жанр нуар-фільмів просякнутий темами: поліція проти бандита, громадськість проти влади, хороший поганий проти поганого (і хто з них тепер хороший??). Нуар та нео-нуар детективи зазвичай слідкують за долею детектива або ж злочинця, який опиняється у ситуації, де всі вищезазначені конфлікти навалюються на героя одночасно, у заплутаній та непередбачуваній послідовності. Все це приправлено грою світла та тіні на екрані, незвичною роботою камер, “холодною” грою акторів та наявністю femme fatale.

Перехрестя Міллера – класична пост-нео-нуар картина двох геніїв - братів Коенів (The Big Lebowski, Fargo, No Country for Old Men), де кожен сам за себе у світі “око за око”, де честь та слово коштують більше ніж життя.

  • Дивитись бо: це фільм, який надихнув цілий ряд інший фільмів твоїх улюблених режисерів, серіалів HBO та Netflix, та цілих субжанрів детективів. Можна сказати, завдяки йому жанр нуар-детективу знову став актуальним. 

2. Chinatown, 1974

Якщо тобі не стало нудно читати два абзаци про нуар-кінематограф вище, то цей фільм – точно для тебе. Просто зазначу ряд імен та нагород, а про “варто дивитись чи не варто” – вирішуй сам. Режисер – Роман Поланскі, у головній ролі – Джек Ніколсон, 11 номінацій на Оскар, 4 Золотих Глобуси, та №2 у списку “Best Mystery Films” від American Film Institute.

  • Дивитись бо: класика надзаплутаної нео-нуар драми, про родинні, сексуальні та політичні зв’язки в одному флаконі.

1. Goodfellas, 1990

“As far back as I can remember I’ve always wanted to be a gangster,” – це перша фраза на першій же хвилині фільму. Рей Ліотта грає хлопця, якій стає одним з важливих членів одної з італійських мафіозних сімей Нью Йорка, і дорогою з дитинства до зрілості спостерігає та бере участь у цілому ряді нелегальних активностей. Через це за ним і слідкує ФБР. Через це його ловлять. Через це він вирішує... No spoilers, sorry. Італійська мафія, Нью Йорк – так, це Скорсезе. А ще це Скорсезе 90-х, що також означає участь Роберта ДеНіро, Джо Пеші та ряду інших відомих акторів того періоду.

p.s. близько десятка акторів цього фільму у подальшому знімались у легендарному серіалі “Клан Сопрано” на HBO.

  • Дивитись, бо: це кримінальна трагікомедія, у фірмовому нью-йоркському соусі Скорсезе, яку має подивитись кожен. Хоча б для того, щоб зрозуміти, чому саме сучасний кінематограф про кримінал саме такий як є. ​
Вам також може сподобатися:
Reviews
Безкоштовний урок англійської з Notes. Grammar Lesson. Causative Passive. B2-C1
А яку граматичну тему ви "любите" більше Passive чи Conditionals? А може Causative Passive? Ця тема - ще той виклик для всіх: хто вивчає англійську! Але в нашому новому Freen English Lesson with Notes - https://bit.ly/3gwS9s5 ви знайдете все, щоб вивчити або підтягнути свої знання ще раз:…
News
6 безкоштовних літніх онлайн курсів з англійської мови для рівнів від Pre-Intermediate до Advanced + Бонус
Для когось літо – час тотального релаксу та відпочинку (тільки в наших мріях) а для когось – навпаки, більше вільного часу на те, на що його вічно не вистачає. Тобто на англійську, of course! І цього літа у вас, як завжди, є безліч варіантів вивчати англійську: як платно, наприклад на літніх…
Reviews
Безкоштовний урок англійської з Notes. Vocabulary Lesson. Relationships. A2-B1
Будь-яку тему в англійській краще вивчати через контекст. Тому наші інтерактивні уроки Free English Lesson with Notes найкраще підходять для вивчення нової інформації. Новий урок https://bit.ly/3pENQhu створений для рівнів A2-B1 і присвячений темі Relationships. В уроці ви дізнаєтесь сталі вирази про…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн., Ср., Пт.: 13:00-20:00
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 13:00-22:00
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн., Ср.: 13:00-20:30
Вт., Чт., Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 12:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30