Vocabulary, Writing, Speaking, Reading, Listening, Grammar. 24.11.2009

Лабіринтами інтернету або топ-11 для тих, хто вивчає англійську

Автор: Ольга Янкова
А чи не виникало у вас, любі користувачі інтернету, час від часу почуття відчаю? Так-так, саме відчаю, по тій причині, що інформації в неті ну аж дуууже багато, а часу, щоб її всю переглянути, ну зовсім мало. От і сидимо і плачемо перед моніторами, тому що інформації аж занадто багато, а переглянути її всю ми просто фізично не встигаємо. В таких випадках на допомогу приходять різноманітні рейтинги, відгуки та оцінки. І подумалося мені, чому б не запропонувати власни топ-11 (не питайте чому 11) найкорисніших за моєю суб'єктивною думкою сайтів для вивчення англійської мови? Подумала і пропоную =) Звичайно ж наш улюблений Green Forest поза конкуренцією) а тепер інші претенденти:


1. http://www.britishcouncil.org/learnenglish.htm

Думаю і так зрозуміло, що British Council ну ніяк не могли створити поганенький сайт для тих, хто вивчає англійську. Тут дійсно є майже все, що необхідно сучасному English learner: і граматика, і нові слова, і тексти для читання, ще й погратися і попрактикуватися можна. Коротше кажучи, все чого душа забажає. Я ж вам розкажу про найцікавіші моменти сайту.

Theme – винесена в окрему сторінку. На сайті є одна current theme і theme archive, де всі теми можна знайти у алфавітному порядку. Отже, тема – це дуже якісна підбірка матеріалів. Зазвичай у темі можна знайти одну або декілька журнальних статей на певну тему, часто з мр3 файлом, доступним для завантаження; декілька ігор для кращого запам’ятовування слів, невеличке оповідання (також з мр3 файлом); невеличкий мультфільм, результати опитування на задану тему, цікаву додаткову інформацію, а також декілька корисних посилань, за якими можна знайти додаткову інформацію з теми. Тому якщо вас цікавить, наприклад, еко-туризм, потяги чи Кенія -  British Council допоможе вам знайти всю необхідну інформацію.

2nd life – для любителів онлайн-ігор British Council сворили свій острів під назвою British Council Isle у всесвітньовідомій онлайн грі Second Life. British Council обіцяють, що ви зможете не тільки вивчати англійську і розгадувати загадки, а також зможете познайомитися з людьми, що вивчають англійську по всьому світу, дізнаєтеся більше інформації про Великобританію, а також покращите свої комп’ютерні навички.
 

 

Одним з найцікавіших для мене виявився, як не дивно, розділ Games на дитячій сторінці. Я провела цілу годину, намагаючись купити все необхідне в супермаркеті, розшифрувати таємні повідомлення, знайти комах у лісі, а також створити власного монстра! І це лише початок, бо всі ігри варті уваги! До речі, ігри є і на сторіночці для дорослих, наприклад онлайн версія всім відомої Snakes and Ladders (прощавайте ще добрячі 2 години мого життя!)

Test – цей розділ пропонує вам протестувати ваші навички англійської мови у 4 наступних напрямках: граматика, словниковий запас, вміння слухати та читання. Єдине що максимальний рівень, який ви можете набрати – це upper intermediate.

Ще багато цікавого можна знайти на сайті British Council, але я не хочу псувати вам all the fun.

2. http://www.howcast.com та http://www.ehow.com
Ці сайтики розраховані на будь-який випадок у житті. В чому користь? Дивіться самі: по-перше, вони повністю англомовні, що допомагає нам втілити в житті мету №1 – вивчити англійську. По-друге, поради!!!

еHow пропонує нам від 5 до 10 легких кроків для вирішення майже всіх життєвих проблем чи виконання будь-яких завдань. Тут, наприклад, можна знайти поради, як за 7 «кроків» стати викладачем у дитсадку, або ж як встановити стереосистему у власному авто, не відвідуючи автосервісу (до речі, всі поради дійсно дієві). І все це доступною англійською мовою! Всі поради поділені на сайті на 24 різні розділи, що допомагає легко знайти необхідні речі. Увага!!! Тепер еHow пропонує нам ще й новинку сезону – відео поради!

До речі, про відео-поради. Якщо вас цікавить думка професіоналів у цій сфері, тоді відвідайте сторінку Нowcast-у. Думаю, немає потреби писати про цей сайт більше, а для зацікавлених пораджу прочитати пост Ані Мички про той самий Нowcast - How to learn English with Howcast? До речі, саме Аня відкрила цей чудо-сайт для більшості викладачів ГФ.

3. http://www.listen-to-english.com
Що сам варто знати про цей сайт? Напевно те, що він визнаний найкращим блогом для вивчення мови 2009 року. А ще те, що на ньому можна знайти цілу купу коротких записів (до 5 хвилин), що допоможуть не лише покращити слухові навички, але й відіграють досить велику роль у граматичному та словниковому планах. =) А ще до кожного подкасту є скрипт, а ще їх можна завантажити. А ще читайте статті Наді Гапачило про подкасти: PodcastEng... What's that? та Podcasteng 2.0. І взагалі, краще 1 раз почути, ніж 100 раз прочитати, тому вперед!

4. http://www.examenglish.com
Сайт дуже корисний для тих, хто коли-небудь ламав собі голову над питанням, де краще б підготуватися до різноманітних екзаменів з англійської мови. Звичайно, Інтернет просто кишить цілою купою книжок по підготовці, які (при наявності елементарних навичок закачування матеріалу, а також відсутності докорів сумління по відношенню до авторських прав) можна завантажити собі на комп’ютер. Але тут знайдете все одразу: можна визначити свій рівень за допомогою тесту, а також знайти безкоштовні practice tests на наступні екзамени:

 

 

IELTS
International English Language Testing System
academic reading , general reading test , listening, writing , vocabulary
TOEFL® - Test Of English as Foreign Language reading, listening, grammar , vocabulary
TOEIC - Test of English for International Communication. reading tests:
part 5 :incomplete sentences
part 6 : error recognition
CPE - Certificate of Proficiency in English (C2) grammar, vocabulary, dictionary
CAE - Certificate of Advanced English (C1) use of English , listening
FCE - First Certificate in English (B2) reading, use of English, listening, writing
PET - Preliminary English Test (B1) reading, writing
KET - Key English Test (A2)  grammar, vocabulary
BULATS - Business Language Testing Service reading
ECCE - Examination for the Certificate of Competency in English (B2) grammar
ECPE - Examination for the Certificate of Proficiency in English (C2) grammar
Pearson Test of English General (formerly London Test)
PTE level 5 (C2), PTE level 3 (B2)   
listening

   
Також сайт дає дуже зручну табличку для порівняння усіх вищевказаних екзаменів, а також цілу купу корисних лінків.

5. http://www.urbandictionary.com
Не знаєте слово? Шукайте у Лінгво чи у Оксфордському словнику. Але що робити, якщо й ці метри словникового світу не можуть підказати, що то за чудернацьке створіння англійської мови? Тоді є Urban Dictionary. Цікавий цей словничок тим, що самі користувачі та відвідувачі пишуть пояснення слів і наводять приклади їх вживання. 4,356,641 слово та вираз, що тут можна знайти – це переважно сленг, до того ж дуже актуальний і сучасний. І ще тут є розділ Слово тижня! А ще можна замовити чашку з будь-яким словом зі словника.

Подивимося, як це працює. Шукаємо сьогоднішнє слово тижня:
Trailer Fraud - When a trailer misrepresents the movie it advertises. When you view the actual movie, you see the trailer has nothing to do with the narrative, characters or plot. You are a victim of trailer fraud.
#1 : "Boy that film sucked !"
#2 " Yeah, wtf did we just watch ?"
#1 : "Dunno, the trailer looked good."
Both : "Trailer Fraud !"


6. http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/index.shtml 
Поряд із British Council Learnenglish це один з найцікавіших сайтів для вивчення англійської, які можна знайти у всесвітній мережі. Всі матеріали поділені на наступні категорії: General&Business English, Grammar, Vocabulary & Pronunciation, Quizzes, The Flatmates, Community, For teachers, Specials, About us, Download. Думаю, що ви зможете самостійно полазити по всім сторіночкам і дізнатися, які англомовні скарби для вас підготували на ВВС. А я зупинюся лише на деяких розділах.

Отже, The Flatmates
– аудіо-серіал про пригоди 5-ти сусідів по квартирі (Tim, Helen, Khalid, Alice, Michal) та їхньої киці. Кожна серія триває не більше, ніж 1 хвилину. Загалом в архіві ВВС можна знайти 204 серії про пригоди друзів. Кожну серію можна прослухати онлайн, при цьому у вас є можливість паралельно читати, все що ви чуєте, або ж приховати текст і лише слухати. Також до кожної серії можна знайти:
- невеличкий Background, а саме пояснення ситуації, що виникла;
- Language point, де можна знайти пояснення по лексиці чи граматиці, що з’являється у діалозі;
- Quiz, що пропонує 6 запитань по матеріалу, який можна знайти у Language point
- а також Talk, де автори ставлять користувачам сайту декілька запитань по темі самого діалогу.

Кожна серія є трохи незавершеною. Автори пропонують декілька кінцівок, за які можна голосувати. А ще до кожної серії є матеріали, що доступні для завантаження, а саме аудіо файл, Language point та Quiz.
Нещодавно The Flatmates зявилися ще й на youtube, де вони виглядають таким чином:

 

 

 

 


Specials
Зараз у розділі Specials можна знайти такі цікаві штучки:
-    Recipes – різноманітні рецепти англійською мовою, які надіслали користувачі ВВС. Тут можна знайти рецепти італійських, корейських, словацьких, фінських, іспанських страв тощо, а також завантажити календар на 2009 рік з тими самими рецептами. Пам’ятайте, кожного місяця на сайті можна знайти 2 нових рецепти. (Я, до речі, уже запланувала собі декілька смачненьких вечерь, за які буду вдячна ВВС.)
-    English for Journalists – тут можна знайти різноманітні завдання, що використовуються при навчанні журналістів у BBC College of Journalism.
-    BBC Learning English Widgets – цей розділ дає вам можливість використовувати матеріали ВВС на власному сайті чи блозі і це реально кльово.

Downloads був чи не найпершим розділом, який я відвідала (може то така залежність – закачати якнайбільше всього? =) Так от ця сторінка дозволяє нам не витрачати купу часу в пошуках корисної інформації, що зявилася на улюбленому ВВС і дає можливість завантажити всі матеріали з цієї сторіночки. Єдине «але» - тут можна знайти файли лише за останні 7 днів.

7. http://www.freerice.com
Забавна штучка. Це Інтернет-гра для знавців англійської мови. Завдання пропонують вам знайти синонім до певного слова. Нічого незвичайного на перший погляд. Але ж ні! За кожну правильну відповідь творці сайту обіцяють боротися з голодом, а саме відіслати до Африки 10 зерняток рису. Не варто згадувати про те, які почуття мене переповнювали, коли я назбирала 500 зерен для африканських дітей.
Чи виконують організатори свої обіцянки? Хотілося б вірити, що так, тим більше, що сайт пов'язаний з ООН та їхньою World Food Program.
PS: У розділі Subjects можна знайти завдання і в інших сферах знань, таких як англійська граматика, а також математика, хімія, німецька, французька мови тощо.

8. http://englishtips.org
Чудовий ресурс для закачування будь-яких книжок, відео та аудіо матеріалів для вивчення і викладання англійської мови.
Єдина вимога - зареєструватися і пообіцяти, що закачані книжки ви тільки переглянете для того, щоб вирішити чи варто їх купувати, а потім видалите зі свого комп’ютера. =)

9. http://www.visualesl.com
Розрахований в основному на вивчення лексики англійської мови, хоча є й певні завдання з граматики. Радує те, що присутні завдання та ігри для всіх рівнів: починаючи з Elementary і закінчуючи Advanced. Завдання трьох типів: drag&drop (потрібно перетягнути слово на малюнок, що його зображує), quiz (тут вам потрібно буде вибрати 1 відповідь з 4-ох чи відповісти на питання), а також fill in (вам доведеться вписувати слова або ж літерки). Тематика досить різноманітна і я думаю, що варто спробувати як один з різновидів запам’ятовування нових слів (з власного досвіду кажу, що це одна з найважчих речей у вивченні мови)

10. http://www.wsu.edu/%7Ebrians/errors/errors.html
На цій сторінці ви зможете знайти найпопулярніші помилки у англійській мові, тобто електронний варінт книжечки, яку ви бачите справа на екрані. Помилок, на диво, досить багато, тому творці сайту розташували всі помилки у алфавітному порядку. Як це виглядає? Ну вибираємо, наприклад, пару allude/ellude і читаємо:
You can allude (refer) to your daughter’s membership in the honor society when boasting about her, but a criminal tries to elude (escape) captivity. There is no such word as “illude.”
Потім нам стає ще цікавіше і ми обираємо ще одне слово =)


11. http://ut1english.blogspot.com

Ні, це не ще один черговий пост про невідомо що, а дуже корисний матеріал, що називається Learning English - Guide to Free Online Resources. Назва говорить сама за себе – автор (величезне йому дякую) зібрав найкращі безкоштовні онлайн ресурси для вивчення англійської мови. У самому пості всі посилання розділені на такі категорії: Визначаємо рівень, аудіювання, культура, читання, говоріння/письмо, повторення та відпрацювання граматики. А ще з правого боку на екрані ви помітите колонку під назвою One-click quick links… Знову ж таки всі вони поділені на категорії, працюють і дійсно є the best у вивченні англійської мови. Тому якщо у вас є годинка-друга вільного часу і бажання якнайкорисніше проводити свій час у всесвітній мережі – ласкаво просимо. =)

 

 

Вам також може сподобатися:
Listening
10 Minute English – 35. Короткометражка “One Day Home”
Деякі речі стаються зовсім неочікувано. Фріда, жінка з розбитим серцем, просто хотіла купити новий матрац, і хоч це виявилося не таким легким завданням, як можна було подумати, вона отримала набагато більше, аніж вона могла уявити. Короткометражка підходить для перегляду усім, починаючи від рівня Intermediate.…
Vocabulary
Початкова англійська: 100 базових слів із перекладом
Сьогодні англійська мова є найбільш затребуваною мовою у студентів. Англійська необхідна для багатьох сфер нашого життя, в тому числі подорожей і кар'єри. Володіння навіть початковим рівнем англійської мови значно полегшить спілкування під час подорожей. Ви вже не будете залежати від перекладача…
Vocabulary
Англійська для початківців: поради та практичні способи вивчати нові слова
Питання розширення словникового запасу продовжує бути актуальним як для тих, хто тільки почав вивчати англійську, так і для тих, хто розмовляє нею вже не перший рік. Незважаючи на те, що на цю тему написана вже не одна сотня статей, запитань про те, як запам'ятовувати нові слова, не стає менше –…
Інтенсивний курс
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн-Пт.: 13:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн-Чт.: 08:40-21:40
Пт.: 10:00-17:00
Сб-Вс.: 09:30-14:30
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн-Пт.: 13:00-20:00
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн-Пт.: 13:00-20:00
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн-Пт.: 13:00-20:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн-Пт.: 13:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а