Vocabulary, Grammar, About English Language. 01.01.2010

Як не забути англійську за канікули

Автор: Алёна Горбатко

Нарешті! Дочекалися! Цей заповітний період в житті кожного студента незалежно від віку і місця навчання - КАНІКУЛИ! Єдиний мінус - за канікули все, жах як, швидко забувається! А іспити не змушують на себе чекати. Та й взагалі, мова - це така штука яка, як ніяка інша, вимагає постійної практики. Тому відпочинок відпочинком, а годинку-півтори в день приділяти повторенню і практиці англійської мови не завадить. Тим більше, що робити це можна весело, наприклад, з компанією одногрупників. Ми ж, зі свого боку, пропонуємо вам кілька практичних порад про те, як не забути за канікули все те, що вивчили протягом семестру.

GRAMMAR
Почніть повторення з тем, які ви пропустили або не до кінця зрозуміли. Ті теми, які знаєте краще інших - залиште наостанок.
Повторюйте теми блоками, наприклад, всі теперішні часи, всі минулі часи і т.д. Списки граматичних тем і спікінг мінімумів можна знайти на сайті Грін Фореста.
Відео-пояснення деяких граматичних тем можна знайти на сайті Грін Фореста в розділі «Відео»

Попрактикуйтесь на інтерактивних вправах, які пропонує Інтернет:
•   http://www.englishpage.com/
•   http://www.englisch-hilfen.de/en/exercises_list/alle_grammar.htm
•   http://www.ego4u.com/en/cram-up/grammar
•   http://grammar.ccc.commnet.edu/grammar/quiz_list.htm
•   http://a4esl.org
•   http://www.projectx2002.org
•   http://yappi.com.ua

На окрему увагу заслуговують неправильні дієслова. Один з найбільш практичних і ефективних способів їх запам'ятовування - це картки. Розмір карток повинен бути таким, щоб було зручно взяти їх з собою, але щоб вони не загубилися серед інших речей в сумці (найкраще робити картки з картону розміром 5х10 см). На одній стороні картки напишіть дієслово українською, на іншій стороні - три форми англійською. Для зручності раджу на кожній картці писати по 3-5 дієслів (щоб не тягати з собою стоси карток - все-таки неправильних дієслів в англійській мові чимало =) Пишіть дієслова на картках врозкид, а не в алфавітному порядку, як в книжці. З такими картками вам тепер завжди буде чим зайнятися в метро або стоячи в черзі. Головне - не забути їх вдома!

А тут можна попрактикувати минулі форми дієслів на час, а заодно і правопис їх перевірити: http://www.rong-chang.com/irregular_verbs_ex.htm

І звичайно ж, не забувайте грати в, спеціально розроблену командою Грін Фореста, інтерактивну гру Hangman, яка дозволить вам повторити всі граматичні та розмовні мінімуми.

VOCABULARY

Вчені підрахували, що для того, щоб слово стало частиною вашого словникового запасу, його потрібно повторити раз 15-20, після чого непогано було б почати використовувати його в мовленні якомога частіше =) Але є ще кілька ефективних способів запам'ятовування.

Використовуйте техніку мнемоніки - запам'ятовування потрібної інформації шляхом утворення асоціацій. Кожен раз, коли розучуєте нове слово, читайте його вголос англійською, потім уявляйте картинку, яка асоціюється з цим словом, і потім вимовляєте переклад. Потім навпаки: вимовляєте слово українською, уявляйте картинку і потім вимовляєте слово англійською. І так кілька разів. Можна працювати в парі або навіть цілою компанією: в такому випадку, одна людина вимовляє слово, інша описує свою асоціацію з цим словом, третя каже переклад. Асоціації можуть бути різними - від одного слова до цілої історії.

Пишіть словникові диктанти. Це особливо ефективно, якщо працювати в парі: одна людина диктує слова українською, друга - записує переклад англійською. Таким чином, ви практикуєте і слова, і правопис.

Придумайте риму на кожне слово в словничку. Випишіть слова в стовпчик і риму навпроти. Потім закрийте стовпчик зі словами і пройдіться по стовпчику з римами, називаючи оригінальне слово на кожну - спочатку послідовно, потім - врозкид.

Спробуйте замість перекладу дати словам визначення, можна своїми словами.

Пограйте в Vocabulary Games:
•   http://www.vocabulary.co.il/
 

OTHER

Ведіть щоденник англійською. І не тільки під час канікул. Чудове відпрацювання граматики, орфографії і пунктуації! Намагайтеся приділяти 15-20 хвилин кожен день або раз в два-три дні тому, щоб записати свої думки, події і / або плани. Щоб можна було періодично давати щоденник на перевірку (виключно з метою вивчення мови) можна, дуже вже особисті, подробиці опускати =)

Слухайте пісні англійською. Радимо вибирати пісні, які вам подобаються або які на слуху - їх часто крутять по вашому улюбленому радіо або ви регулярно програєте їх на диску по дорозі на роботу - і які потім захочеться наспівувати. Можна розбирати пісні трьома способами.

Спосіб №1: Роздрукувати текст пісні і по ходу прослуховування підкреслювати незнайомі слова і фрази. Спочатку спробувати визначити їх значення з контексту самостійно, якщо не вийде - то звернутися до словника. Потім, коли розберетеся з усіма значеннями - програти пісню ще разок, цього разу підспівуючи, або ж знайти караоке-версію і заспівати самим =)

Спосіб №2: Використовуйте спеціально заготовлені робочі аркуші (worksheets) з пропущеними в тексті пісні словами, які вам необхідно почути і вписати. Перевірити себе дуже легко, відшукавши повну версію тексту пісні в Інтернеті. Ось парочка ресурсів з уже готовими робочими пісенними аркушами:
•   http://www.musicalenglishlessons.com/music-index.htm
•   http://www.tefl.net/alexcase/worksheets/songs/

Спосіб №3: Ви самі записуєте весь текст пісні без підказок. Програйте пісню спочатку повністю і спробуйте вслухатися в слова і зрозуміти, про що пісня взагалі. Далі програвайте пісню рядок за рядком, записуючи текст. Виділіть слова і фрази, які викликають у вас сумніви. Якщо окремі вирази не виходить розпізнати зовсім - пропустіть це місце. Візьміть оригінальний текст пісні і перевірте себе. Незнайомі слова і фрази переведіть.

Намагайтеся розбирати хоча б по одній пісні в день. Для різноманітності можна чергувати способи.

Читайте книжки. Хоча б по кілька сторінок в день перед сном. Не забувайте під час прочитання підкреслювати незнайомі слова, потім виписувати їх в словничок, писати до них транскрипцію і переклад. Можна робити це прямо в книжці, якщо вона ваша і вам її не шкода =) Для старших рівнів рекомендую слухати аудіокниги  англійською.

•   http://www.openculture.com/2006/10/audio_book_podc.html
•   http://www.homeenglish.ru/Booksaudio.htm

Читайте новини. Ми вже публікували список новинних сайтів, на яких ви можете стежити за подіями в світі і знайти цікаву і корисну для себе інформацію. Намагайтеся заглядати на них мінімум один раз на день.

Дивіться відео. Ми вже говорили про те, як правильно дивитися фільми англійською мовою. Хотілося б додати, що ефективно також дивитися серіали, тому що в серіалах, як правило, з серії до серії  повторюється певна лексика, що зручно для запам'ятовування. Також серії часто являють собою закінчений епізод, що позбавить вас від необхідності перериватися  посередині.

Спілкуйтеся з носіями мови. Кожен з вас, думаю, знайом, як мінімум, з одним з них. Не соромтеся і запросіть його / її / їх на каву або прогулянку по місту, при цьому підтримуючи активну бесіду, а не тихо киваючи головою на знак згоди. Корисно і приємно буде обом сторонам =)

Влаштуйте інгліш-паті! А що? Запросіть друзів і робіть все те, що робили б на звичайній вечірці - тільки англійською. До речі, носіїв мови можна теж запросити - це буде вас стимулювати не переходити на українську мову. Весело і ефективно!

Заохочуйте себе за кожне виконане завдання - цукеркою, новим придбанням або походом в кіно! Веселих канікул! Побачимося в наступному семестрі !!!

   

Вам також може сподобатися:
News
Безкоштовний урок англійської з Notes. Video Lesson. How to give news. B2-C1
А скільки цікавих новин ви вже дізналися сьогодні? Від друзів, колег або світових сенсацій. Ми створили для вас новий Free English Lesson with Notes - Video Lesson. How to give news. B2-C1 - https://bit.ly/3emasPD, в якому ви дізнаєтесь, як повідомляти новини англійською та як реагувати на них.…
Listening
One TV show for your English - серіал Rebel
Ені Флін Рей Белло, на прізвисько Ребел, не має юридичної освіти, але має гаряче серце, яке болить від несправедливості цього світу. І там де юристи розводять руками, вона вирішує питання: то скандал влаштує, то ледь не повстання організує. Така собі бунтарка і надія знедолених, в якої зі своїм особистим…
Reading
Безкоштовний урок англійської з Notes. Reading Lesson. Traveling. A2-B1
Таак, травневі свята дуже нагадують нам про подорожі! А що найбільше треба в подорожах - це англійська та класна компанія! Проходьте наш новий безкоштовний урок Reading Lesson. Traveling - https://bit.ly/2QFqwmK для рівнів A2-B1. За посиланням ви прочитаєте цікаву історію і дізнаєтесь…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
9 травня офіс не працює.
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн., Ср., Пт.: 9:00-11:30, 13:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
9 травня офіс не працює.
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00; 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
9 травня офіс не працює.
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
9 травня офіс не працює.
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
9 травня офіс не працює.
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30
9 травня офіс не працює.