Fun, About English Language. 30.04.2020

Вивчення англійської мови може бути захопливим

Автор: Анастасія Бірюкова

Набридло постійне зубріння? Чи не розумієте, про що говорять іноземці? Хочете додати трохи драйву та кайфу у вивчення англійської мови?

Тоді читайте далі. У цій статті ви знайдете правила та поради про те, як вивчати англійську мову за піснями і фільмами.

Зміст

 1. Навіщо використовувати розважальний контент під час вивчення англійської мови?
 2. Вивчення англійської мови за піснями: загальні правила
  2.1. Покрокова інструкція вивчення англійської мови за піснями
 3. Вивчаємо англійську мову за фільмами: загальні правила
  3.1. Покрокова інструкція вивчення англійської мови за фільмами
 4. Бонус для вивчення англійської мови від Green Forest

Поки всі інші ламають голову, запам'ятовуючи чергове слово або правило, ви будете насолоджуватися англійською, вивчаючи її за піснями і кінофільмами. Ви зможете вивчити живу англійську мову, дізнаєтеся багато корисних ідіом, будете їх використовувати щодня. Найголовніше – нарешті почуєте, про що говорять іноземці. Цей чарівний метод підійде тим, хто тільки починає вивчати англійську, а також для тих, хто хоче підняти її на новий рівень. Варто пам'ятати, що фільми можна починати дивитися, щойно ви досягли рівня pre-intermediate.

Як вивчати англійську мову за піснями та фільмами в 2019 році
Вивчення англійської мови в Києві може бути захопливим

Ще один плюс цього методу – ви зможете задіяти своїх дітей, а також інших членів сім'ї. Так ви урізноманітните своє дозвілля, у вас з'явиться нова, цікава «гра», а також ви з сім'єю або друзями станете більш згуртованими.

Якщо ви хочете більш детально розібратися, яка користь від такого методу вивчення мови, дочитайте цю статтю до кінця.

Навіщо використовувати розважальний контент під час вивчення англійської мови?

«Фільми потрібні тільки для розваги, пісні – щоб добре провести час або скрасити тишу», – скажете ви. І матимете рацію та ні водночас. Так, усе це – розважальний контент. Тільки якщо дивитися рідною мовою. Якщо робити це англійською, перегляд вашого улюбленого фільму вже переростає в навчання. Повірте, це навчання – не одне з найпростіших. Але воно може вам допомогти вивести англійську мову на новий рівень.

Навіщо використовувати пісні та фільми під час вивчення англійської мови?
Використовуйте нові методи вивчення англійської

Отже, навіщо ж вам використовувати пісні та фільми у вивченні англійської мови:/p>

 1. Для поліпшення сприйняття мови на слух. Англійська – це жива мова, вона безпосередньо пов'язана з живими людьми, які говорять занадто швидко, ковтають слова, використовують різні інтонації, акценти. Люди постійно хочуть спростити мову і максимально скоротити свої слова. Далеко не завжди зрозуміло, що вони говорять. Саме тому потрібно навчатися за допомогою медіаконтенту. Це допоможе вам зрозуміти людей у реальному житті.
   
 2. Для запам'ятовування нових фраз і висловів. Особливо добре для цього підходять пісні. У них є певний ритм, який сприяє запам'ятовуванню. Якщо це ще й ваша улюблена композиція, у вас іде емоційна прив'язка, а емоції допомагають запам'ятовуванню. Те ж можна сказати і про фільми. Тільки згадайте, скільки фраз ми знаємо з наших улюблених кінострічок, хоча ніхто нас не просив їх запам'ятовувати.
   
 3. Для вивчення живої англійської мови. Нерідко в книгах, та й на деяких курсах нам пропонують вивчати англійську мову, якою вже ніхто не говорить. У сучасному медіаконтенті навпаки ви знайдете безліч ідіом, фраз, які використовують у повсякденному житті нейтів спікери. І вже одразу будете вчити нормальну, живу мову.
   
 4. Для швидкого розвитку. Траплялося з вами таке, що ви ніяк не можете вивчити Present Perfect? Витратили на вивчення цього часу 5 років, а так і не можете толком нічого сказати. У нас є рішення. Даний метод вивчення англійської мови допоможе вам швидше запам'ятати граматичні конструкції і почати їх застосовувати. Не потрібно буде годинами ламати собі голову, запам'ятовуючи чергову структуру часу. Вона буде вже дана в самому реченні. Вам залишається тільки запам’ятати речення і за прикладом складати інші. Це легше, ніж якби ви стали заучувати чергове граматичне правило.
   
 5. Для поліпшення вимови. «Як?» – запитаєте ви. Дуже просто. Ви ловите ритм, вам подобається музика і в якийсь момент ви починаєте підспівувати. Тим самим імітуючи мову співака. Це і буде практика вимови. Адже ви чуєте, як говорить нейтів спікер, і намагаєтеся скопіювати його інтонацію і вимову. Після постійних занять ви почуєте, як змінилася ваша вимова.

Це тільки мала частина того, що можна сказати про вивчення англійської мови за фільмами і піснями. Пропоную вам самим перевірити це й почати навчання вже зараз. Адже тільки особистий досвід допоможе вам дізнатися: чи підходить вам цей метод вивчення, які плюси, які мінуси, чи варто використовувати його в подальшому. Наше завдання – полегшити вам цей шлях і дати деякі правила, які допоможуть вам більш ефективно вивчати іноземну мову.

Далі в цій статті ви знайдете загальні правила і покрокову інструкцію, як уже сьогодні приступити до вивчення іноземної мови.

Вивчення англійської мови за піснями: загальні правила

Перш ніж ви побіжите гуглити першу композицію, яку ви почули надворі, пропоную розглянути, як правильно їх вибирати. Адже спочатку неправильно підібрана пісня може зіпсувати все подальше навчання, а також ваш настрій. Якщо ви виберете занадто складну або зі словами, які для вас незрозумілі, то ви не зможете її вивчити. Розчаруєтеся і скажете, що це марна трата часу. Тому, по-перше, пропоную вам розібратися, як їх потрібно вибирати.

Вивчаємо англійську мову за піснями: загальні правила
Вивчення англійської мови в навушниках – достатньо ефективно

Ось на що потрібно звернути увагу під час вибору музичних композицій:

 • Вибирати тільки ті, які вам подобаються. Ви повинні хотіти її слухати знову і знову. Або вона має бути з вашого плейліста.
   
 • Вибирайте ті, які відповідають вашому рівню англійської. Якщо ви жодного слова не розумієте з неї та не можете повторити, значить вона не вашого рівня. Найкраще підходять більш повільні, у яких більш м'який ритм.
   
 • Вибирайте в якості виконавця нейтів спікера. Тільки він зможе вам передати правильну вимову слів. Якщо ви виберете італійця або іспанця, який співає англійською, велика ймовірність, що він буде неправильно, з іншим акцентом вимовляти слова. І ви будете заучувати «неправильну англійську».
   
 • Вибирайте ту пісню, слова якої ви можете повторити. Не занадто швидку. Якщо ви початківець, то краще підійдуть повільні.

Звертаючи увагу лише на ці чотири пункти при виборі музики для вивчення, ви спростите собі задачу.

Дуже важливо дотримуватися цих чотирьох простих правил. Вони значно вплинуть на ваше подальше навчання.

А тепер давайте крок за кроком пройдемося від початку вивчення англійської до логічного і ефективного завершення.

Покрокова інструкція вивчення англійської мови за піснями

 1. Відкриваєте свій плейліст, вибираєте пісню. Її повинен виконувати нейтів спікер, тобто американець або британець. Наприклад, Katty Perry, Britney Spears та інші. Тепер згадаємо, за якими критеріями потрібно її вибирати: ви можете її повторити, вона відповідає вашому рівню, найголовніше – вона вам подобається. Вибрали. Чудово! Поїхали далі!
   
 2. Прослухайте пісню і прочитайте до неї текст. Текст має бути англійською. Це можна зробити на YouTube, в Apple Music, просто в інтернеті. Можете роздрукувати слова. Або використовувати спеціальний сайт jolse.com. Там же є слова і MP3. Але не поспішайте шукати переклад. Спочатку перекладіть її самі. Так ви краще запам'ятайте, про що вона. І ми переходимо до кроку номер три.
   
 3. Прослухайте композицію ще раз. Слова, фрази, ідіоми, які вам не знайомі, переписуєте або в зошит, або в окремий документ Word. Завжди дивіться на ті слова, які виписали, в контексті. Тобто найкраще виписувати не окремо взяті слова, а словосполучення чи речення. Адже в одного англійського слова може бути три, чотири і більше значень. Для кращого розуміння, що означає те чи інше слово, одразу виписуйте цілий вислів.

  Для перекладу можете використовувати сайт Reverso Context. Цей сайт хороший тим, що тут не просто перекладаються слова, вони перекладаються в контексті.

  Додатково можете групувати слова за темами. Наприклад, якщо ви початківець, можна групувати слова на такі теми: як описувати тіло людини, запитувати «як справи», описувати позитивні або негативні емоції.
   
 4. Вчимо нові, незнайомі нам слова. З цим нам допоможуть картки для запам'ятовування. Є два способи, як їх можна зробити. Ви можете самі написати картки від руки. Це може зайняти від 30 хвилин до двох годин залежно від кількості карток. Або можете скористатися додатком Quizlet. Тут створення карток займає 15-20 хвилин. Заходьте на сайт quizlet.com, реєструєтеся, натискаєте «створити новий модуль», починаєте вписувати незнайомі слова, які ви до цього виписали в документ Word з перекладом. Переходимо до заучування в цьому ж додатку. Пропоную вам наступний формат заучування слів: спочатку прочитайте їх, потім вибираєте заучування, потім підбір, правопис, лист, тест і останнє – гравітація. Можете йти за цією схемою або вибрати один вид інтерактиву.

  Покрокова інструкція вивчення іноземної мови за піснями
  Інтерактивне вивчення англійської мови разом з Quizlet
   
 5. Розбір граматики. Перше, що вам потрібно зробити під час вивчення англійської, – зрозуміти, яка граматична структура використовується. Наприклад, візьмемо пісню Beatles «Yesterday». Вона сама вам вже підказує, що йтиметься про минуле. Швидше за все, граматична структура буде Past Simple. Після того, як ви вже зрозуміли, яка граматична структура використовується, розібрали, як вона будується, якщо це Past Simple – розібрали правильні і неправильні дієслова, наступний крок – відпрацювання. Як можна це зробити: прибираєте з пісні слова, які стоять у Past Simple. Слухаєте її і вставляєте пропущені слова. Можете використовувати сайт lyricstraining.com. На ньому вже сама програма прибирає слова, вам залишається їх вставити. Також ви можете використовувати Lyricstraining для прокачування аудіювання.
   
 6. І останнє, що нам залишилося відпрацювати, – це вимова. Тепер ви просто розслабляєтеся або напружуєтеся, як хочете, і співаєте. Можете співати її тихенько-тихенько, щоб ніхто не чув, або дуже голосно і навіть сходити в караоке з друзями. Можете записати відео і виставити його в Instagram. Загалом, далі справа за вашою фантазією.

З першою частиною ми розібралися. Тепер ви знаєте, як вибирати пісні та як вони допоможуть вам у вивченні англійської мови. Не втрачайте жодної хвилини, займіться цим просто зараз. А ми переходимо до наступного нашого розділу, не менше цікавого – вивчення мови за фільмами.

Вивчаємо англійську мову за фільмами: загальні правила

Кінематограф у людське життя прийшов не так вже і давно. 28 грудня 1895 року на відомому бульварі Капуцинів пройшов перший кінопоказ у «Grand Cafe». Якщо раніше кіно показували за допомогою величезних кіноапаратів і далеко не для всіх воно було доступним, то зараз тримаючи в руках маленький телефон, ми можемо подивитися сотні фільмів, серіалів, інших відео.

Вивчаємо іноземну мову за фільмами: загальні правила
Дивіться кіно в центрі вивчення англійської мови

Все хороше і цікаве потрібно використовувати в своїх цілях. Наша мета – вивчити англійську. Наші наступні правила можуть допомогти вам в цьому.

 • Не дивіться той фільм, який вам не подобається. Навіть якщо його радять експерти англійської або черговий YouTube-канал. Адже зараз є безліч кінофільмів на будь-який смак.
   
 • Пам'ятайте, що при виборі фільму потрібно зіставляти його рівень складності зі своїм рівнем англійської. Не турбуйтеся, якщо ви жодного слова не розумієте зі своєї улюбленої кінострічки. Знайдіть просто іншу. Хто знає, може, вона вам ще більше сподобається.
   
 • Тривалість. У середньому, кінострічка триває півтори години. Але якщо ви на початковому рівні англійської, це занадто довго. Розбийте її на епізоди по 20-30 хвилин і дивіться частинами.
   
 • Вибирайте кінофільм, який максимально наближений до реального часу. Наприклад, стрічка в стилі фентезі не підійде для навчання. У ній лексика стилізована під минулі (або навпаки майбутні) століття. У цій стрічці ви мало що зрозумієте. А якщо зрозумієте і постараєтеся завчити ці фрази, то люди вас або не зрозуміють, або будуть на вас дуже дивно дивитися.
   
 • Для початку краще вибрати кіно, яке ви дивилися дуже багато разів. І напевно ви вивчили напам'ять фрази головних героїв.
   
 • Ніяких субтитрів. Якщо ви їх включите, то це буде тренування швидкості читання англійською, а не розуміння мови на слух.

Покрокова інструкція вивчення англійської мови за фільмами

 1. Вибираємо фільм. Він має вам подобається. Також контент має відповідати сьогоднішньому дню.
   
 2. Розбиваємо кіно на епізоди по 20-30 хвилин. Так вам буде легше запам'ятати, про що йдеться в цій кінострічці, не перевантажуючи свій мозок.
   
 3. Дивимося перші 30 хвилин. Без субтитрів. І намагаємося зрозуміти в загальних рисах, про що там йдеться.
   
 4. Повертаємося на початок першого шматочка. Подивіться його ще раз. Тепер можна підключити субтитри. Виписуйте нові незнайомі вам слова, фрази, ідіоми. Можете зупиняти, якщо вам потрібно щось записати.
   
 5. Закріплюємо вивчені слова. Ви можете це зробити знову ж таки в Quizlet. Як працювати з цим додатком, ми вже розбирали.
   
 6. Виконайте попередні три кроки і для інших відрізків.
   
 7. Коли ви закінчили дивитися всі частини – залишається подивитися кінострічку цілком і насолодитися.

От і все. Лише 6 кроків приведуть вас до кращого розуміння англійської мови на слух.

Слід пам'ятати, що вивчення англійської мови за фільмами та піснями – це один з найцікавіших методів. Його можна включати у ваші уроки. Не забувайте також використовувати і інші корисні завдання і методи. Наприклад, це може бути відвідування курсів у школі Green Forest. Ми не змусимо вас нудьгувати. Ми розробили спеціальну методику, яка дозволить вивести вашу англійську на наступний, більш високий рівень.

Також не забувайте, що фільми можна дивитися, коли ваша англійська на рівні pre-intermediate.

Бонус для вивчення англійської мови від Green Forest

Якщо ви дочитали до кінця, то саме зараз починаються справжні веселощі. Адже ви можете підключити Kahoot до свого навчання англійської за фільмами. А саме – створити невеликий Quiz і пройти його вдома, разом зі своєю сім'єю або друзями.

Kahoot у вивченні англійської
Вивчення англійської мови разом з Kahoot

Вам потрібно лише:

 • Зайти на сайт kahoot.com і зареєструватися як учитель.
 • Зайти до свого кабінету і натиснути «створити новий kahoot». Вибирайте «створити квіз».
 • Завантажити картинки з фільму, яку ви подивилися. Вигадайте до неї запитання. Вони мають бути такими, щоб вам було потім цікаво їх розгадувати.

Проробивши ці три кроки, ви ще більше закріпите ваші знання, набуті під час перегляду кіно.

Але якщо у вас немає бажання, часу, сил, енергії робити це – приходьте до нас на урок, де ми підготували корисні та смачні завдання саме для вас.

Використовуючи Kahoot під час вивчення англійської мови, ви робите цей процес більш яскравим, барвистим, насиченим, таким, що запам'ятовується. Зараз, в епоху технологічного прогресу, різні гаджети і додатки дозволяють нам зробити процес навчання більш ефективним і швидким. Якщо раніше потрібно було ходити в бібліотеку і шукати певні книги з вивчення англійської, витрачати на це півдня, то зараз це можна робити натисканням 5 клавіш. Використовуйте дані методи для полегшення вашого шляху до мети.

Вам також може сподобатися:
Fun
Англійська в піснях. Чим жертвує The Weekend? Розбір і переклад пісні Sacrifice
Всім нам інколи потрібно відволікатись на контент не пов'язаний з війною, тому ми вирішили випустити нове навчально-музичне відео, яке записали для вас ще до 24.02. За 10 хвилин нового випуску рубрики "Англійська в піснях" наша Юля Кравченко розкаже вам трохи про сходження зірки The Weeknd,…
Fun
Готуємось до співбесіди англійською: запитання та відповіді з перекладом
Це навчальне відео з підготовки до співбесіди ми відзняли дуже давно, ще до війни. Але його тема, яка була актуальною раніше, зараз стала тільки ще більш актуальною. Тож запрошуємо до перегляду нового відеоуроку «Співбесіда англійською мовою, найпопулярніші питання та відповіді англійською…
Fun
One TV show for your English - серіал Euphoria
Секс, наркотики, жорстокість, трішки романтики, крутезний саундтрек і молодь, яка намагається знайти себе і зрозуміти життя. На екрани вийшов новий сезон "Ейфорії", яка викликає змішані почуття, а це запорука хорошого кіно. Тут діти, які швидко стали дорослими в цьому жорстокому світі, - драгділери.…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Нд.: 10:00-15:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 08:00/09:00-11:00, 13:00-21:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 08:00-20:30
Вт., Чт., Пт.: 09:00-20:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Пт..: 09:00-19:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-18:00
Вт., Чт.: 12:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00-15:00