Exams. 06.03.2012

IELTS чи TOEFL? Ось в чому питання!

Автор: Жора Вальденмайєр
Багато з нас рано чи пізно задумується над тим, що було б не погано заробити трішки грошиків та попрацювати в міжнародному оточенні, або отримати освіту в іноземному ВУЗі (Bachelor, Master чи навіть PhD). Можливо, дехто навіть серйозно планує покинути неньку-Україну і змінити місце проживання назавжди. Часто основною проблемою в цій ситуації є здача міжнародного тесту на підтвердження рівня знань англійської мови. Тому перед нами стоїть важливе питання:

Який тест – IELTS, TOEFL, TOEIC чи Cambridge ESOL examinations? Що простіше?

Найпопулярнішими міжнародними тестами на знання англійської мови без сумніву вважаються IELTS і TOEFL, кожен з яких має свої особливості.

В першу чергу, тест IELTS (International English Language Testing System ) має два різновиди – Academic and General, тоді як TOEFL має лише одну форму – Internet Based (iBT). Якщо порівнювати складність тестів, то IELTS General значно простіший, а ніж TOEFL, однак він підходить лише для трудової еміграції до Канади, Австралії, Великобританії тощо. Тому повноцінним аналогом TOEFL iBT є саме IELTS Academic. Обидва ці тести є загально прийнятими, і їх результати приймаються більшістю вузів світу, за умови, що навчання проводиться англійською мовою. На сьогоднішній день навіть багато північно-американських вузів визнають результати IELTS.


Тому надалі, розглядатимемо саме різницю між цими двома тестами. Першою суттєвою відмінністю між ними є те, що TOEFL складається через Інтернет, тому всі завдання знаходяться в комп’ютері і слід звикнути до цього. Тоді як IELTS є письмовим тестом і складається у звичній і зрозумілій кожній людині формі – на папері. Більш того, розмовна частина TOEFL теж проводиться в Інтернеті, тобто ти змушений розмовляти з комп’ютером і відповідати на питання, що виникають на екрані. Ця обставина інколи може призвести до неможливості сконцентруватися при здачі іспиту і негативного результату, незважаючи на доволі хороші розмовні навики. На противагу, IELTS здається особисто  екзаменатору, який може допомогти розпочати розмову, розуміючи стресову атмосферу під час тесту, і розпочне розмовну частину з простих зрозумілих питань.

Слід також звернути увагу, що тестова система IELTS має загальнодоступну базу результатів для всіх бажаючих і тому ти не повинен думати про те, в які конкретні вузи ти хочеш надіслати свої результати до здачі тесту. Тоді як TOEFL не передбачає такої можливості, і перед здачею тесту слід вказати 4 організації, в які ти би хотів надіслати результати свого тесту. У випадку необхідності більшої кількості копії твоїх результатів, ти повинен сплатити суму в розмірі 17 доларів за кожен екземпляр надісланої копії.

Регулярність проведення цих тестів та місця можливої здачі в Києві:
IELTS – 2 рази на місяць в Students International (http://ielts-kiev.com.ua/ru/) та British Council (https://ielts.britishcouncil.org/)
TOEFL – 5 - 6 разів на місяць, перелік всіх центрів здачі тесту та дат проведення можна знайти на офіційному сайті - http://www.ets.org/toefl/ibt/register/centers_dates/

Ще одною відмінністю між цими тестами є те, що TOEFL базується на використанні лише North-American English тоді, як IELTS це комбінація British, Australian, Canadian and American English.


                      Порівняльна таблиця тривалості та змісту цих тестів

  IELTS TOEFL
Duration 2 hours 45 min 4 hours
Writing 60 min
2 tasks:
•    4-5 paragraph essay – 200–250 words
•    Description of a table, chart or graph – 150-200 words
50 min
2 tasks:
•    5 paragraph essay – 300-350 words
•    Personal opinion about given information – 150-225 words
Listening 30 min – 40 questions
4 passages, 10 questions each
40 to 60 min
6–9 passages, 5–6 questions each
Reading 60 min – 40 question
3 passages – 20 min each,
containing 13-14 questions each 
60 to 100 min
3 to 5 passages – 20 min each, containing 12-14 questions each
Speaking 11-14 min
3 sections 
6 min
6 questions – 1 min each


Тепер давайте розглянемо більш детально кожну з секцій тесту. Як видно з таблиці, TOEFL триває майже 4 години, тоді як IELTS - лише 2 години 45 хвилин. Обидва тести містять 4 основні частиниWriting, Listening, Reading, Speaking, однак кожна частина має свої нюанси та особливості. Наприклад, секція Listening в TOEFL складається з 6-9 уривків, кожен з яких містить 5-6 завдань різноманітного плану. Після прослуховування цих уривків, вам надають час на відповіді, тобто слід занотувати зміст прослуханого, а потім відповідати на запитання. Всі завдання в секції Listening в TOEFL складені за приниципом multiple choice. В свою чергу, IELTS містить лише 4 уривки для прослуховування, кожен уривок містить 10 запитань про зміст уривку. На відміну від TOEFL в IELTS всі запитання подаються перед прослуховуванням уривків і тому є можливість звернути увагу лише на ту інформацію, яка містить відповіді на поставленні питання. Види завдань є більш різноманітними і містять не лише multiple choice, а також matching, filling charts, filling the blanks.

Секції Reading в обох тестах схожі – приблизно однакова кількість завдань, тривалість проведення та розміри уривків. Різниця в тому, що в TOEFL кількість уривків тексту може коливатись від 3 до 5, тоді як в IELTS - завжди 3 уривки; в TOEFL всі уривки рівноцінні за складністю і розміром, тоді як в IELTS ці уривки градуйовані від простішого (перший уривок) до складнішого (останній).

Те ж саме можна сказати стосовно секції Writing. В обох тестах вона містить перше простіше завдання, яке вимагає написання тексту об’ємом 150-200 слів, і друге - більш складне завдання, яке вимагає написання есе на задану тему об’ємом 200-250 слів для IELTS і 300-350 слів для TOEFL. Відмінність полягає у тому, що в IELTS перше завдання вимагає описати графік, таблицю чи схему, використовуючи спеціалізовану лексику, а в TOEFL це теж саме есе, що продовжує прочитаний або прослуханий матеріал з висловленням власної думки.

Секції Speaking в цих тестах є абсолютно різні: як за тривалістю, так і за формою. Як було зазначено вже раніше, в IELTS спілкування відбувається з живою людиною, а в TOEFL відповідати слід в мікрофон комп’ютера. IELTS Speaking section містить три основних частини: General question (триває від 4 до 5 хвилин) – відповідь на загальні питання про твою сім’ю, роботу, захоплення, вподобання тощо; Monologue (1-2 хвилини) – коротка розповідь на задану тему; Discussion (6-7 хвилин) – висловлення власної думки, відповідаючи на питання екзаменатора, пов’язані з темою, яка була висвітлена в другій частині секції. TOEFL Speaking section складається з 6 запитань різноманітної тематики. Для відповіді на кожне з заданих запитань надається до 1 хвилини, після чого звучить звуковий сигнал, який повідомляє про закінчення відведеного часу на відповідь.

Величезну кількість різноманітних підручників та тестових матеріалів, перевірених особистим досвідом здачі, які допоможуть вам якісно підготуватися до здачі тесту IELTS, ви можете знайти за цим посиланням:
http://dl.dropbox.com/u/1933004/IELTS.rar

Для практики саме British English раджу слухати BBC Radio (http://www.bbc.co.uk/radio/ ) та Radio Australia (http://www.radioaustralia.net.au/international ). Тут ви зможете не лише здобути корисні знання англійської мови, але і дізнатись цікаву інформацію для особистого розвитку. Іншим хорошим ресурсом при підготовці до IELTS є сайт організації Australia Network (http://australianetwork.com/learningenglish/ ), який містить величезну кількість відеоматеріалу з різноманітними практичними порадами.

Якщо ж вам більше підходить TOEFL, шукате блог TOEFL.cafe на нашому сайті.

Вам також може сподобатися:
Speaking
6 безкоштовних осінніх онлайн курсів з англійської мови для рівнів від Elementary до Advanced
Онлайн курсами зараз вже нікого не здивуєш, але ми спробуємо;) Адже наша нова осіння добірка – це не просто онлайн курси, а безкоштовні онлайн курси з англійської мови від відомих університетів з усього світу! В добірці вас чекають описи і посилання на 6 курсів для рівнів від Elementary до…
Exams
Курси англійської онлайн у Києві – відстежуємо прогрес і закріплюємо результат
Онлайн - курси англійської в Києві вже встигли довести свою ефективність, а головне – універсальність. Такий формат підходить як для дітей і підлітків, так і для студентів і тих, хто давно випустився й отримав свої дипломи. Незалежно від навичок кожен може знайти оптимальні онлайн - курси англійської…
About English Language
ТОП-5 безкоштовних тестів на знання англійської мови
У бiльшостi з тих, хто вивчає англійську мову, рано чи пізно виникає необхідність дізнатися свій рівень знання англійської мови. У цій статті ви зможете не тільки ознайомиться з 5 онлайн-тестами на знання англійської мови, докладніше дізнатися про рівні в англійській, але і отримати всю необхідну інформацію…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00, 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн., Ср., Пт.: 09:00-11:00, 13:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30