Reading. 18.07.2009

Hannibal by Thomas Harris

Автор: Аня Литвиненко Валеріївна
Що таке справжній супер-злочинець? Макбет? Чарльз Менсон? Сестра Ретчед?

Письменник Томас Гарріс дав світові відповідь на це запитання в жовтні 1981. Саме тоді вийшла перша книга, в якій з’явився доктор Ганнібал Лектер, «Red Dragon». Книга страшна, кривава, гидка і все ж болісно притягуюча. Я якраз зараз її читаю, розбавляючи чимось полегше, бо інакше її просто не витримати. Та сьогодні і зараз мова про інший шедевр Гарріса, написаний вже після шаленого успіху «The Silence of the Lambs». Я так собі склала пазл, що Гарріс вирішив не тікати від того, що Ганнібал Лектер став «настроєзадавачем» та «стилевизначальником» його робіт, і написав «Hannibal». Чесно скажу, просто руки чешуться поговорити про книгу, але first things first. Спочатку про автора.
 
Тож сам Томас Гарріс – суміш Джерома Селінджера та Стівена Кінга, котрий, до речі, є палким прихильником серії про Лектера і другом творця серії. Про Гарріса багато не скажеш – мало інформації.  Інтерв’ю Гарріс дає дууууже рідко, якщо коли й дає (в цьому він і схожий на Селінджера). Тому далі йдуть три-чотири факти, котрі знайшла, - скупуваті, але з коментарями.  Такий собі celebrity profile, як в глянцевих журналах, типу «Things you’ve always wanted to know about Thomas Harris»:

* Він не любить свою роботу. Тобто письменництво для нього, за словами Кінга, - муки. Муки, але він все одно на них йде. Нібито карає себе.
* В нього дуже близькі стосунки з матір’ю, Поллі, котрій він телефонує, за чутками, щовечора, де б він не знаходився, і часто обговорює конкретні сцени зі своїх книжок. Цікаво, як йому вдалося не пошкодити психіку своєї літньої мами сценами з «Red Dragon», наприклад…
*  В Томаса Гарріса було важке дитинство, вже в школі про нього почали говорити, як про відлюдька. Коротше кажучи, паралелі провести є де.

Тепер до справи. Роман, котрий містер Стівен Кінг описав для The New York Times Book Review як
    “…One of the two most frightening popular novels of our time, the other being The Exorcist.”,

мені здався яким завгодно, та не страшнючим. Страшно буде, але читайте, не бійтеся. Наприклад, в мене не було таких митей, коли хотілося put the book in the freezer, як робить Джої з «Друзів».

Коротко про зміст. Події розвиваються через сім років після описаних в «Silence of the Lambs», в реальності ж книжки вийшли до друку з інтервалом в 11 років. Доктор Ганнібал Лектер, котрий на цей раз стає головним героєм книги («Нарешті.- подумали читачі,- Нарешті цілі 500 з гаком сторінок про Ганнібала – Канібала!»), переїжджає до Флоренції і займає (після невеличкого усунення перепони у вигляді попередника) місце куратора Palazzo Capponi. Лектера тягне до великих приміщень, як пізніше пояснює автор, після його багаторічного ув’язнення в тісній камері для психічнохворих злочинців. Далі з’являється певний Rinaldo Pazzi, предка котрого повісили за середньовічну державну змову проти Medici, а двох інших Данте відправив до свого Inferno, одного за вбивство, другого за зраду. Сам Commendatore, як його величає доктор Лектер, матиме вибрати між легітимним переслідуванням злочинця чи більш небезпечним, але й більш прибутковим, переслідуванням його самотужки. Зважаючи на його фамільне дерево й невелику роулінгівську магію Гарріса (виключно, щоб потішити читачів тим, як «тут все закручено»), питання на мільйон тугриків – Що вибере Пацці?

a. his honour
b. the money
c. his life
d. it was meant to be


Далі просто скажу, що стосовно Пацці Гарріс поіронізував досить добре і з логічним завершенням.           

А що Старлінг? Старлінг потроху перетворюється на людину без життя. Її життя – робота, а тут вона на грані її втрати. У пані немає родини, близький друг загинув у перестрілці, фото друкують таблоїди,  а Книга Рекордів Гіннеса пропонує заповнити якусь форму як жінка-агент, котра пристрелила найбільше людей. Чому Лектер написав їй втішаючого листа, ми зрозуміємо пізніше, але саме так все і починається… Що стосується завершення, воно просто шедевральне, як на мене. Але сподобалось не усім, тому в одноіменному фільмі, на жаль, кінець інший.

Ще два слова про діагнози. Лектера в психлікарні не могли класифікувати,щоб поставити йому діагноз, тож записали просто те, що підходило найбільше – соціопат. «Та який же він Хауз?»-, скажете ви, і будете праві. Чи не те саме намагається нам сказати Гарріс? Щось типу «Я не такий, як ви думаєте. Я відлюдькуватий, бо їм людей!» Трохи gentle comedy наостанок, just to lighten the mood.

Здається мені, зараз я тут цей mood і зіпсую на місці. В Лектера були прототипи. Ніхто точно не знає, хто саме, але…Я трохи про них почитала. Один з тих канібалів ще досі живий. Вбив і з’їв однокурсницю. Силу її хотів забрати, каже. And get this. Він на волі. А тепер вам страшно?

Переляки роздають в офісі на Шота Руставелі, 27а, де в бібліотечці є unabridged, complete and original Hannibal.

Скачати шедевр Гарріса можна за посиланням
http://www.4shared.com/file/37888276/a6e3bdc7/Hannibal_-_Thomas-Harris.html?cau2=401w
Вам також може сподобатися:
Listening
8 безкоштовних зимових онлайн курсів з англійської мови для рівнів від Elementary до Advanced
Що б там не трапилось у 2020 році, і що б такого не чекало нас у 2021, є в світі одна дуже стабільна річ - англійська мова. Це і досі найпопулярніша міжнародна мова в світі, яка зближує людей з протилежних куточків планети, а знання англійської можна з упевненістю віднести до своїх  особистих і…
Reviews
Безкоштовний урок англійської з Notes. Reading Lesson. Healthy Dietary Trends. A2-B1
Хочете перейти на здорове харчування, але все не вдається? Проходьте наш новий Free English Reading Lesson. Healthy Dietary Trends. A2-B1 - https://bit.ly/3my66H3 і дізнавайтесь більше про сучасні фуд тренди. В новому безкоштовному онлайн уроці читайте статтю, виконуйте інтерактивне завдання та поділіться…
Vocabulary
Безкоштовний урок англійської з Notes. Augmented Reality Reading Lesson. B2-C2
Наш новий безкоштовний урок англійської Augmented Reality Reading Lesson. B2-C2 - https://bit.ly/3fc1qnb присвячений темі доповненої реальності. Ми стикаємося з нею ледь не щодня - це розпізнавання обличчя, ігри на смартфоні, маски в інстаграмі та навіть гугл перекладач. В новому уроці ви прочитаєте…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00