About English Language. 18.11.2020

Швидко вивчити англійську мову – навчання як хобі

Автор: Тетяна Огородник

Поспішиш – людей насмішиш. Цю приказку ми чуємо мало не щоразу, коли беремося за серйозну роботу. Але сьогодні ми звикли отримувати миттєві результати. Те ж стосується і швидкого вивчення англійської мови: швидко й ефективно – саме таку амбітну задачу ставить перед собою кожен студент. Але в цьому й головна помилка. Деякі студенти витрачають невиправдано багато сил, роздумуючи про те, як швидко вивчити англійську мову, а також на пошуки методів, що прискорюють процес навчання. Саме ж навчання відходить на другий план. А коли виявляється, що навіть прискорене навчання займає набагато більше часу, ніж очікувалося, то й інтерес до вивчення іноземної мови швидко втрачається.

Зміст

1. Як швидко вивчити англійську мову за допомогою Netflix?
2. Суфікси та префікси допоможуть швидко вивчити англійську мову – як це відбувається?
3. Самостійне вивчення й англійські курси – як швидко вивчити мову та отримати задоволення від навчання?

Різні інтернет-ресурси на перебій публікую всілякі поради про те, як швидко вивчити англійську мову. Ознайомившись із ними, багато студентів, на жаль, не поспішає втілювати ці рекомендації в життя. Щоб не витрачати даремно дорогоцінний навчальний час і не втрачати інтерес до вивчення англійської мови, зробіть кілька простих кроків, які дозволять прискорити результати й уже сьогодні принесуть бажаний ефект.


Як швидко вивчити англійську мову за допомогою Netflix?

Ви напевно помітили, що найефективніші методи прискореного вивчення англійської мови працюють за принципом поєднання приємного з корисним. Залучити до навчання студентів різного віку набагато легше, якщо воно не має нічого спільного з традиційним навчанням. Незважаючи на те, що перегляд англійських фільмів і серіалів мовою оригіналу давно зарекомендував себе як один із найшвидших і найдієвіших способів вивчення іноземної лексики, по-справжньому використовувати його почали відносно недавно.

Дивно, але не всі студенти ставляться до цього способу вивчати мови серйозно. Під час перегляду улюбленого шоу багато хто прагне розслабитися й відпочити, а не вивчити щось. Людям просто хочеться насолодитися акторською грою, сюжетом і гарною картинкою, а не фокусуватися на вивченні слів. Але якщо бажання якомога швидше вивчити англійську мову не дає вам спокою, то намагайтеся дивитися саме те, що швидко поповнить ваш словниковий запас і поліпшить вимову. А щоб вам не довелося довго шукати, ми радимо вам ресурс із величезним вибором різноманітних англомовних шоу, які вражають не тільки цікавими історіями та блискучим акторським складом, але і дозволяють вам з головою зануритися у вивчення іноземної мови та швидко її опанувати. Це американська стрімінгова платформа Netflix.

Швидко вивчити англійську мову
Дивіться улюблені серіали та фільми від Netflix англійською, і ви зовсім скоро вивчите багато нових слів і поліпшите свою вимову

Чудовою порадою для охочих швидко вивчити англійську мову буде перегляд тих серіалів, що ви вже дивилися раніше в озвучці. Оскільки вам уже знайомий сюжет і ви приблизно пам'ятаєте діалоги персонажів, вам буде легше «включитися» і сфокусуватися на англійських словах і фразах. Так ви несвідомо створюєте асоціативний ряд і краще запам'ятовуєте нову лексику. У цьому випадку ви можете фокусуватися тільки на тих словах, яких зовсім не знаєте, і швидко вивчити їх. Записуйте їх у блокнот, звіряйтеся зі словником і намагайтеся складати речення з вивченими словами.

Щоб іще трохи прискорити завдання, вмикайте субтитри – і тоді всі слова та фрази будуть у вас перед очима. Так, перегляд фільму буде більше нагадувати читання, але читання англійською – це метод прискореного вивчення мови, який не раз доводив свою ефективність. Це дозволяє швидко підтягнути розмовні навички, вимову, а також вивчити граматику, а це важливо. Можливо, вам доведеться переглянути один і той же серіал кілька разів. Коли ви помітите, що прекрасно розумієте всі діалоги акторів (навіть коли вони говорять швидко), що не підглядаючи до своїх записів і словника, можете переходити до новинок.

Суфікси та префікси допоможуть швидко вивчити англійську мову – як це відбувається?

Префікси – це група букв, прикріплених до початку кореня або слова, що служить для зміни або розширення його значення. Вони, як правило, самі по собі мають певне значення, яке може посилювати або змінювати кореневе слово. Наприклад, «un» – це негативний префікс, який замінить позитивне слово «happy» («щасливий») на «unhappy» («нещасний»).

Найбільш розповсюджені префікси:

Префікс

Значення

Приклад

anti-

against

antifreeze

de-

opposite

defrost

dis-

not, opposite of

disagree

en-, em-

cause to

encode, embrace

fore-

before

forecast

in-, im-

in

infield

in-, im-, il-, ir-

not

injustice, impossible

inter-

between

interact

mid-

middle

midway

mis-

wrongly

misfire

non-

not

nonsense

over-

over

overlook

pre-

before

prefix

re-

again

return

semi-

half

semicircle

sub-

under

submarine

super-

above

superstar

trans-

across

transport

un-

not

unfriendly

under-

under

undersea

 

Суфікси – це група букв, прикріплених до кінця кореня або слова. Вони виконують граматичну функцію. Їх додавання також створює нові слова.

Найбільш поширені суфікси:

Суфікс

Значення

Приклад

-able, -ible

can be done

comfortable

-al, -ial

having characteristics of

personal

-ed

past-tense verbs

hopped

-en

made of

wooden

-er

comparative

higher

-er,

one who

worker, actor

-est

comparative

biggest

-ful

full of

careful

-ic

having characteristics of

linguistic

-ing

verb form/ present participle

running

-ion, -tion,

-ation, ition

act, process

occasion, attraction

-ity, -ty

state of

infinity

-ive, -ative, -itive

adjective form of a noun

plaintive

-less

without

fearless

-ly

characteristic of

quickly

-ment

action or process

enjoyment

-ness

state of, condition of

kindness

-ous, -eous, -ious

possessing the qualities of

joyous

-s, -es

more than one

books, boxes

-y

characterized by

happy

 

Запам'ятовування префіксів і суфіксів дозволить вам зрозуміти, як будуються слова, і, відповідно, як швидко вивчити англійську мову. Знання визначень префіксів і суфіксів також допомагає студентам розрізняти контекстні й етимологічні підказки, дозволяючи їм робити обґрунтовані припущення про значення незнайомих слів.

Вивчення студентами префіксів і суфіксів на початковому етапі вивчення англійської мови допомагає побудувати міцну основу, від якої можна відштовхуватися в майбутньому під час ознайомлення з більш складною граматикою і лексикою. Чому? Тому що такий підхід дозволяє швидко вивчити набагато більше слів із мінімальними зусиллями. Простіше кажучи, ви отримуєте два або й більше слів за ціною одного – те, що потрібно для прискореного навчання!

Існує велика різноманітність хороших інтернет-ресурсів для створення робочих списків. Ігри, в яких до слів необхідно додати префікс або суфікс, також сприяють швидкому вивченню англійської мови. Цей спосіб підходить студентам будь-якого віку.

Самостійне вивчення й англійські курси – як швидко вивчити мову та отримати задоволення від навчання?

Нарешті, найбільш дієвий та ефективний метод прискореного вивчення англійської мови – це записатися на курси. Погодьтеся, коли ви вирішуєте вивчати мову самостійно, вам доводиться бути не тільки продуктивними, але й винахідливими. Пошуки цікавого та швидкого методу можуть втомити настільки, що ви остаточно втратите бажання вчитися та просто зненавидите цей проклятий English. А професійний викладач, одногрупники, найкращі навчальні матеріали та веселі уроки – все це тільки сприяє досягненню вашої мети. Тим паче якщо ви дійсно цінуєте ваш час, а результатів необхідно досягти якомога швидше.

Швидко вивчити англійську мову
Навчання в колі однодумців і з професійним викладачем дозволить вам набагато швидше підвищити рівень володіння англійською мовою

У будь-якому випадку вам усе одно не вдасться уникнути самостійної роботи:

 • виконання домашніх завдань;
 • підготовка до занять;
 • практика розмовних навичок у ненавчальний час;
 • повторення пройденого матеріалу;
 • ведення словника;
 • тренування вимови та позбавлення від акценту.

Загалом, навіть затятому інтроверту й студентові-одиночці, які навчаються в компанії самих лише підручників, без практики нікуди. Якщо ви відчуваєте труднощі з пошуком співрозмовника, який допоміг би вам з вимовою і акцентом, ми радимо вам тренуватися перед дзеркалом! Так, саме так, адже найкращий співрозмовник і вчитель для вас – це ви самі. Бачити, як ви говорите англійською, – не тільки чудова практика вимови, а й робота над вашою впевненістю в собі. Коли прийде час розмовляти з нейтів спікером, ви вже не будете соромитися. До того ж, вправи перед дзеркалом дозволяють поліпшити дикцію – ви будете говорити чітко, але при цьому природно та невимушено. Виділіть хоча б 10-15 хвилин на день, щоб поговорити з собою, і ви здивуєтеся тому, як швидко вам вдалося досягти результатів.

Швидко вивчити англійську мову
Тренувати вимову перед дзеркалом – чудова ідея для тих, хто хоче якомога швидше вивчити англійську мову

Запам'ятайте – щоб досягти результатів, вам просто необхідно вийти із зони вашого комфорту. Особливо якщо ви ставите перед собою таку амбітну мету як швидко вивчити англійську мову. Щоб її досягти, потрібно не тільки використовувати всі відомі вам методи прискореного вивчення, а й із розумом їх комбінувати. Якщо ви хочете навчитися говорити, значить вам потрібно правильно розподілити час на теорію і практику. Ваша мета письмова англійська? Тоді вам доведеться ретельно ознайомитися з правилами ведення словника, вивчити граматику та навчитися структурувати інформацію. Якщо ви запишетесь на курси, єдине, про що вам потрібно буде турбуватися, – це своєчасне відвідування занять і виконання домашніх задній. Все інше на себе візьмуть викладачі школи. Вже вони точно знають, що потрібно робити, щоб не тільки швидко вивчити англійську мову, а й отримати задоволення від навчального процесу. Записавшись на курси, ви отримуєте в своє розпорядження:

 • найефективніші навчальні матеріали та посібники;
 • безліч різноманітних ресурсів для практики розмовних навичок;
 • доступ до актуального та цікавого відео- та аудіоконтенту;
 • інтерактивні словники та підручники з граматики;
 • можливість практикуватися з носіями мови.
Вам також може сподобатися:
About English Language
Підготовка в мовній школі англійської в разі переїзду за кордон
Культурні відмінності, акцент, мовний бар'єр, нові знання, перспективи та можливості – думки про переїзд до іншої країни одночасно лякають і надихають. Щоб швидко адаптуватися в новій обстановці й інтегруватися в суспільство, необхідно добре розуміти й говорити мовою країни, до якої ви збираєтеся…
Vocabulary
Розмовна англійська в Харкові: 6 способів розповісти про свій настрій
Опис емоцій – одна з перших тем, які вивчають на курсах розмовної англійської в Харкові. Але кількома заняттями вона не обмежується. У ході засвоєння мови ми відкриваємо все більше прикметників, ідіом і фразових дієслів, які допомагають розповісти про наш емоційний стан. Зміст Альтернативи для…
Vocabulary
Курси розмовної англійської в Києві: як сказати «I'm tired» по-іншому
Про що ви думаєте, коли чуєте слово «втомився»? Про фізичну чи моральну втому? Ви можете використовувати це слово після напруженого й активного дня або під час занадто довгої лекції. Це слово має дуже широкий діапазон значень. Багато образних висловів, які ми регулярно використовуємо для…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн.-Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-20:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-20:30
Вт., Чт., Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30