Reading, Listening. 26.03.2019

Аудіокниги англійською: як слухати і де знайти?

Автор: Олена Тіхенко

У двадцять першому столітті нікого вже не дивують книги, які не потрібно читати. Всього кілька кліків на телефоні, комп'ютері або Smart-TV, і ти вже слухаєш свою улюблену книгу. А коли ця книга англійською, і ще такою англійською, яку ти розумієш вже з рівнів Elementary або Pre-Intermediate, задоволення від прослуховування збільшується вдвічі!

Користь від аудіокниг англійською - незаперечний факт! Аудіокниги ненав'язливо, в зручному для тебе темпі, прокачають словниковий запас, граматику і сприйняття грамотної англійської мови на слух.

Головна проблема - не загубитися в бездонному виборі книг і знайти ту книгу, яка змінить твоє ставлення до аудіокниг раз і назавжди! Перед тим, як приступити до вибору книги, ти повинен знати: існують книги в оригіналі і адаптовані книги. Адаптовані, в даному випадку, це книги адаптовані для слухача таким чином, що в них використовувалися граматичні конструкції і слова, які будуть зрозумілі групі людей певного рівня володіння англійською. Якщо ти - початківець і володієш мовою на рівні beginner, elementary, pre-intermediate - раджу зупинитися на адаптованому варіанті. Але якщо твій рівень intermediate і вище, ти можеш починати слухати книги в оригіналі. Проте, навіть на більш високих рівнях мови ти можеш підібрати потрібну адаптовану книгу. Незалежно від твого вибору прослуховування аудіокниг саме англійською піде тобі на користь. Ти зможеш поповнити словниковий запас, навчитися грамотно структурувати думки англійською, потренуєш навички аудіювання.

Ось кілька пунктів, на які варто звернути увагу, щоб вибрати аудіокнигу англійською і отримати максимум користі від її прослуховування:

1. Рівень

Вибір аудіокниги відповідного рівня складності - основна запорука успіху, якщо ти вивчаєш мову по аудіокнигах, або хочеш слухати книги для розвитку навичок listening і поповнення словникового запасу. Кожен рівень складності наповнений відповідними лексичними і граматичними конструкціями. Вибравши книгу не під силу, ти швидко втратиш інтерес. Навпаки вибравши «свою» аудіокнигу, ти відкриєш для себе англійську мову зовсім з іншого боку. Кожна наступна аудіокнига в озвучці професійних дикторів занурить тебе в загадковий, небачений раніше світ, з якого ти не захочеш повертатися.

2. Адаптовані книги

Адаптовані аудіокниги завжди дуже грамотно складені. Кожна глава в них спирається на попередню, закріплюючи мовні звороти, які раніше вже зустрічалися. Саме такі книги, а не книги в оригіналі, допоможуть тобі засвоїти і активно практикувати нову граматику і лексику.

3. Твої переваги в книгах

Думаю, цей пункт найпростіший в розумінні. Книга улюбленого жанру, автора, видавництва, зробить процес прослуховування книги продуктивним і вмотивує тебе слухати книги все більше і більше.

4. Вибір диктора

Останній, але не менш важливий пункт - це вибір озвучування книги. Книга може бути озвучена чоловічим або жіночим голосом. Британським або американським англійським. Визначся, який голос і акцент тобі слухати приємніше і легше, і можеш приступати!

Уявімо, що вибір аудіокниги вже зроблений, ти зручно розташувався/-лась на улюбленому кріслі, в кімнаті тиша і затишок, а може ти зовсім не в кімнаті, а в метро, ​​і все навколо тебе відволікає. Ось, нарешті, ти натискаєш Play... І нічого не зрозуміло! Ти вмикаєш аудіо заново, і знову нічого не ясно!
Як же все-таки слухати книгу і розуміти почуте?

Ловіть кілька корисних порад:

 1. Слухай книгу відрізками. Намагайся засвоїти загальний зміст відрізка. Заглядай в словничок, тільки якщо певний вираз заважає розумінню загального змісту.
 2. Використовуй текст книги. Прослухавши главу або певний відрізок книги, можна відкрити текст і знову прослухати відрізок, звертаючи увагу на нові словосполучення. Тепер, коли вони перед тобою, можеш їх відзначати, виписувати або працювати з ними в будь-якому зручному для тебе форматі, що б їх вивчити.
 3. Послухай книгу ще раз після вивчення слів. Якщо у тебе є час і бажання, прослухай даний відрізок ще раз після того, як попрацюєш з невідомими словами та фразами. Ти переконаєшся, що твоя англійська покращилася вже від кількох прослуховувань.

Продовжуй в тому ж дусі, і результати не змусять себе чекати!

А на десерт представляю тобі добірку ресурсів, де є книги на будь-який смак. Одно-/двомовні, що не/адаптовані, онлайн/для скачування і так далі:

 1. www.loyalbooks.com - неадаптовані книги для онлайн прослуховування і скачування
 2. www.lelang.ru - адаптовані аудіокниги для скачування
 3. www.fenglish.ru - аудіокниги за рівнями мови зі словником і завданнями
 4. www.begin-english.com - аудіокниги з двомовним текстом
 5. www.storynory.com - дитячі і не тільки аудіокниги з текстом​ 

Також, YouTube канали з книгами англійською:

 1. LearnOutLoudКанал з освітніми відео англійською. На каналі також є окрема добірка "Free audiobooks", де ти знайдеш книги різних жанрів.
 2. Аудіокниги англійською мовою з розбивкою на речення. На цьому каналі зібрані аудіокниги англійською мовою (в його британській та американській версіях) з розбивкою на окремі речення.
 3. Англійська за піснями і не тільки. Тут є окремий playlist «Адаптовані аудіокниги англійською для початківців». Паралельно з прослуховуванням аудіокниги ти будеш бачити текст, вимову певного речення і переклад.
 4. Двомовні аудіокниги. Тут двомовні аудіокниги розділені на рівні володіння мовою: Elementary Level - для початківців, Intermediate Level - для середнього рівня, Advanced Level - для високого рівня.

Якщо ця стаття була корисна і актуальна, зберігай в закладки і підписуйся на нашу регулярну розсилку, щоб не пропустити нові корисності.

Вам також може сподобатися:
About English Language
Курси англійської в Києві – правила вибору
Для тих, хто планує відвідувати курси англійської в Києві, але не визначився зі школою, пропонуємо поговорити про найбільш принципові моменти при виборі дійсно гідної мовної школи, а також про ефективні способи організації процесу навчання. У цій статті ви дізнаєтеся, на що ж потрібно звертати увагу…
Speaking
Як не забути англійську на карантині: 12 порад від викладача
Карантин та пандемія колись закінчаться. З цього хотілося би почати. Вони закінчаться, і ми всі повернемося до звичного ритму життя. І хоча нам, скоріше за все, буде непросто, ми впораємось. Проте англійську відправити на карантин не можна. Було би круто, звичайно, якби ми мали змогу зберегти свої знання…
Writing
6 безкоштовних весняних онлайн курсів з англійської мови для рівнів від Elementary до Advanced
Хто ж знав, що всього за тиждень, наша традиційна щосезонна добірка безкоштовних онлайн курсів з англійської мови стане не просто актуальною, як завжди, а супер-мега-актуальною. Пандемія коронавірусу, карантин в Україні та наявність додаткового вільного часу, - тепер ви просто не можете проігнорувати…
Інтенсив вихідного дня
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Басейна, 7-В, (4 поверх).
Пн.-Пт.: 14:00-20:00
Інтенсивний курс
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн., Ср.: 10:00-20:00
Вт., Чт.: 14:00-20:00
Пт.: 10:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 12:00-20:00
Вт., Чт., Пт.: 10:00-20:00
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 10:00-20:00
Пт.: 14:00-20:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 10:00-20:00
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн.,Ср.: 10:00-20:00
Вт.,Чт.,Пт.: 14:00-20:00
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн., Ср.: 10:00-20:00
Вт., Чт.: 14:00-20:00
Пт.: 10:00-20:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-20:00
Вт., Чт.: 14:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 12:00-20:00
Вт., Чт., Пт.: 10:00-20:00
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Басейна, 7-В, (4 поверх).
Пн.-Пт.: 14:00-20:00
Найбільша мережа шкіл англійської мови в Україні