Speaking, Vocabulary, About English Language. 09.10.2020

Англійська мова для початківців: корисні фрази для офісу

Автор: Юліана Віхневич

Раніше ми вже давали поради, як вивчати англійську для початківців, де рекомендували регулярно практикувати отримані знання. У цій же збірці поділимося нескладними конструкціями, які допоможуть новачкові зав'язати й підтримати розмову на роботі. Набір простих стандартних фраз для робочої обстановки допоможе підтримати бесіду без незручних пауз навіть людині, чий рівень знання мови Beginner і Elementary. Офісні фрази англійської мови для початківців із нашого списку дозволять вам не розгубитися під час робочої зустрічі, телефонної бесіди та листування. 

Зміст

1. Офісний сленг в англійській мові для початківців
    1.1. Офісні вітання та фрази ввічливості англійською мовою для початківців
    1.2. Погоджуємося та ввічливо висловлюємо незгоду англійською мовою
    1.3. Англійська мова для початківців: як ввічливо попрощатися з колегами
2. Офісна англійська мова для початківців: серіали з тематичною лексикою 
3. Практикуємо офісну англійську 

Офісний сленг в англійській мові для початківців

У повсякденному житті break the ice (зав'язати розмову, зробити обстановку більш невимушеною) допомагає усмішка та світський діалог. Цей прийом також безвідмовно працює в офісі. Навіть якщо у вас поки низький рівень знання іноземної мови, ви можете пробувати заводити невеликі діалоги з іноземними колегами, використовуючи просту лексику й тематичні шаблони фраз.

Щоб комфортно почуватися в іноземному офісі або в бесіді з зарубіжними співробітниками, необхідно знати тематичну англійську для початківців: слова й типові фрази, ідіоми та діловий сленг, правила листування та переговорів. Прості кроки, щоб швидко покращити свої знання офісного сленгу:

 • почніть вивчати специфічні слова для вашої сфери роботи;
 • запам'ятайте прості фрази для підтримки діалогу з працівниками та клієнтами;
 • знайдіть шаблони формального та неформального ділового листування;
 • дивіться тематичні фільми та серіали для початківців в англійській мові, читайте профільну літературу, статті та новини;
 • починайте вивчати ідіоми, пов'язані з бізнесом.


Кілька фраз із офісного жаргону, які ви можете почути й використовувати на адресу своїх колег:

ideas hamster

генератор ідей

eager beaver

трудяга

white-collar worker 

офісний працівник

yes man

безвідмовний співробітник

big shot / gun 

важлива персона

dogsbody

хлопчик на побігеньках

bean counter

бухгалтер, людина, яка веде розрахунки

 

Популярні ідіоми англійською мовою, що зустрічаються в бізнес-середовищі:

rat race

запекла конкуренція

get the boot 

бути звільненим

cash cow

надійне джерело прибутку

go the extra mile

докласти додаткових зусиль

long shot

ризикована ставка

be broke

розоритися

by the book 

за інструкцією

Офісні вітання та фрази ввічливості англійською мовою для початківців

Як правило, початківці в повсякденному діалозі обходяться стандартними привітаннями «Hello» або «Hi». Але в арсеналі англійської мови – велике розмаїття формальних способів привітатися та зав'язати діалог. Нескладні конструкції для вітання допоможуть людині навіть із початковим рівнем знання мови впевнено почуватися в робочій та дружній обстановці серед колег, під час переговорів із іноземними клієнтами та співробітниками. 

 • Good morning / afternoon / evening! – Доброго ранку / дня / вечора!
  Використовуйте ці ввічливі фрази в спілкуванні зі співробітниками, клієнтами та керівництвом. Цими ж фразами доречно буде привітатися у відповідь.
   
 • Good / Nice to see you again! – Радий знову вас бачити!
  Новачки можуть використовувати ці конструкції, щоб привітати своїх постійних клієнтів під час зустрічі. Для телефонного діалогу можна використовувати Good to hear you again!

Крім того, цими ввічливими вітаннями доречно користуватися і в повсякденному житті: у бесідах із викладачем або одногрупниками на курсах англійської для початківців.

Англійська мова для початківців
Порада для початківців, які вивчають англійську мову: поповнюйте словниковий запас простими вітальними фразами 

Ввічливі вислови застосовуються повсюдно: щоб зав'язати розмову, для прохання, привернення уваги, вибачення, подяки та багато чого іншого. Таких конструкцій дуже багато. Давайте розглянемо універсальні конструкції ввічливих фраз англійської мови початкового рівня, які можуть знадобитися в робочій обстановці:

 • I’m so sorry! или I beg your pardon! – щоб попросити вибачення або перепитати щось;
 • Thank you very much! / It’s very kind of you! – для подяки;
 • Thank you in advance! / Thank you anyway! – фрази для листування, які допомагають висловити подяку заздалегідь;
 • You are welcome! / Don’t mention it! / Not at all! – прості фрази англійської мови для початківців як відповідь на подяку.

Не забувайте використовувати нескладні ввічливі фрази, відповідно звертайтеся до жінок і чоловіків, дотримуйтесь ділового етикету, усміхайтеся – прості правила дозволять навіть новачкові не розгубитися в спілкуванні з іноземними колегами та клієнтами.

Погоджуємося та ввічливо висловлюємо незгоду англійською мовою 

Будь-яка іноземна мова, крім чітких відповідей «так» і «ні», пропонує безліч варіантів, щоб висловити свої сумніви, ухилитися від прямої відмови або, навпаки, емоційно погодитися. Англійська мова для початківців включає в себе нескладні стандартні заперечення та слова згоди, які допомагають уникнути довгих пауз під час обміну думками зі співрозмовником. 

Англійська мова для початківців
Регулярно тренуйте фрази згоди та незгоди для початківців в англійській мові у своїх повсякденних діалогах

Спочатку розглянемо, як новачкам погодитися з чиєюсь думкою. Ці фрази універсальні для спілкування з іноземними співробітниками та клієнтами:

 • You are right / I am of the same opinion / I agree with you / I absolutely agree – прості конструкції, щоб погодитися та підтримати співрозмовника;
 • Of course / Sure / Absolutely / Exactly / Definitely – новачки в англійській можуть також обійтися цими короткими фразами.

Навіть якщо у вас ще низький рівень володіння англійською мовою, ви можете намагатися висловлювати свої сумніви та незгоду під час діалогу. Не обов'язково використовувати складні конструкції, достатньо не погодитися й висловити протилежну думку простими словами:

 • Для сумніву підійдуть фрази: I doubt it / I’m not sure / Most unlikely;
 • Щоб висловити незгоду з кимось, використовуйте тактовні вислови, наприклад, I’m afraid, you are wrong / That’s not really how I see it / I’m sorry, but I don't think so.

Застосовуйте ці прості фрази в побутових і повсякденних розмовах із друзями та знайомими, щоб швидше звикнути правильно висловлювати свою думку англійською.

Англійська мова для початківців: як ввічливо попрощатися з колегами

У кінці діалогу нам потрібно завершити розмову та ввічливо попрощатися зі співрозмовником. Замість офіційного «Goodbye», залежно від ситуації, можна користуватися різноманітними простими конструкціями. Наведемо кілька прикладів того, як можна легко й невимушено попрощатися та завершити діалог навіть новачкові:

 • Have a nice day / holiday / weekend! – Гарного дня / свята / вихідних!
  Це універсальна конструкція, яку можна застосовувати під час переговорів і телефонної бесіди, в особистому спілкуванні та в листуванні. Початківці можуть сміливо використовувати її в повсякденному спілкуванні. 
   
 • See you later / soon! / Talk to you later! – Побачимось! / До зв’язку!
  Користуйтеся в спілкуванні зі співробітниками та постійними клієнтами. Щоб швидше запам'ятати, практикуйте їх у бесіді з викладачем або одногрупниками на курсах іноземної.
   
 • It was nice to see you / meeting you! – Було приємно бачити вас / зустрітися з вами!
  За допомогою цієї конструкції можна ввічливо завершити бесіду з людьми, яких ви вже знаєте, або з тими, з ким щойно познайомилися. 

Англійська мова для початківців
Будьте ввічливими з колегами – під час прощання використовуйте прості ввічливі звороти для початківців в англійській мові

Пробуйте також використовувати ці універсальні конструкції в діалогах з іноземцями або на курсах англійської мови. Так ви зможете швидше звикнути ввічливо та грамотно будувати діалоги. 

Офісна англійська мова для початківців: серіали з тематичною лексикою

Ефективний спосіб вивчати англійську мову для новачків – дивитися фільми та серіали в оригіналі. Ви одночасно приємно проводите час і поповнюєте словниковий запас розмовними тематичними фразами, знайомитеся з культурними особливостями та традиціями іншої країни. На початковому етапі включайте відео з субтитрами вашою рідною мовою, з часом переходьте на мову оригіналу. Обговоримо популярні серіали про офісного життя. 

 1. Офіс / The Office (2005-2013) – комедія з безліччю курйозних ситуацій, що відбуваються в офісі. У кожному епізоді багато сленгу та чорного гумору – початківцям варто дивитися з субтитрами.
   
 2. Комп'ютерники / The IT Crowd (2006-2013) – британська комедія про життя трьох співробітників IT-відділу гігантської корпорації. Нескладний гумор, багато побутових сцен і корпоративне життя – усе, що потрібно, щоб поповнити словниковий запас офісним жаргоном. 
   
 3. Кремнієва долина / Silicon Valley (2014-2019) – серіал має просту лексику та гумор, багато технічних і IT-термінів. Для розуміння вистачить англійської мови для початківців. 

Більше тематичного контенту англійською з субтитрами можна знайти в англомовних онлайн-кінотеатрах, на медіасервісах і платформах, на YouTube. 

Практикуємо офісну англійську 

Під час вивчення іноземної мови необхідно регулярно застосовувати отримані знання на практиці. Якщо ви працюєте в міжнародній компанії, найпростіший спосіб подолати мовний бар'єр, поповнити словниковий запас, поліпшити вимову і позбутися акценту – намагатися спілкуватися з іноземними колегами. Почніть із привітань і прощань англійською, пробуйте заводити нескладні діалоги на прості теми. Якщо у вас немає такої можливості, практикуйте тематичну лексику на розмовних уроках з викладачем або одногрупниками на курсах англійської для новачків.

Практикувати офісну англійську мову для початківців можна в спеціальних додатках і на сайтах з носіями мови та викладачами іноземної. Спілкування на загальні теми з носієм або користувачами додатку, які вивчають ту ж мову, дає можливість поповнити словниковий запас і поліпшити знання граматики. Для початку діалогу достатньо мати вільний доступ до інтернету, навушники, смартфон або комп'ютер.

Якщо вам необхідно швидко вивчити тематичний сленг або підготуватися до роботи в міжнародній компанії, зверніть увагу на курси ділової англійської для новачків. Як правило, програма таких курсів спирається на лексичний мінімум, що відповідає рівню студента, необхідного в стандартних ситуаціях. Це прекрасна можливість підготуватися до реальної ситуації спілкування англійською в бізнес-середовищі.

А ще радимо пройти короткий онлайн курс Booyya Your Worklife від Booyya - https://bit.ly/3lt82kk. Ви можете опинитися в офісі за кордоном, або іноземці можуть приїхати в офіс до вас. І тоді вам не обійтись без фраз, які часто використовуються в робочому середовищі.

Вам також може сподобатися:
Listening
One TV show for your English - серіал Squid Game
Всі ми колись гралися в прості дитячі ігри: перетягування каната, резинки, музичні стільці тощо. В Кореї є свої дитячі ігри, наприклад, “Гра в кальмара”, звідки і назва цього серіалу. Чому серіал називається як дитяча гра? Одного дня Сонґ Гі Юн, головний герой серіалу, який по вуха в боргах,…
Reviews
Безкоштовний урок англійської з Notes. Video Lesson. Talking about clothes using comparative adjectives. A1
Погодьтеся, ми доволі часто порівнюємо різні речі. Тож нашою рідною мовою ми навчилися це добре робити, а як про це сказати англійською? Дивіться наш новий інтерактивний відеоурок Talking about clothes using comparative adjectives - https://bit.ly/3BmahwT та дізнаватесь, як правильно це робити in English.…
Speaking
Безкоштовний урок англійської з Notes. Listening Lesson. Meeting people. A2
Заводити нові знайомства ніколи не буде зайвим, адже вони часто допомагають знайти людей, які з вами на одній хвилі. А також це нові можливості для вашого професійного розвитку.  Отож сьогодні ми пропонуємо вам пройти наш тематичний безкоштовний Listening Lesson: Meeting people - https://bit.ly/3tJKUCl.…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00, 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн., Ср., Пт.: 09:00-11:00, 13:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30