Reviews, About English Language. 11.12.2012

Англійська в групі або індивідуально?

Автор: Таня Пекарчук

Отже, ви вирішили, що прийшов час вивчати або вдосконалювати свою англійську мову. Ви вбиваєте заповітні слова «курси англійської мови в Києві» в пошуковик, і серед усьої безлічі пропозицій потрібно щось вибрати. Хтось із друзів порадить репетитора: «Індивідуальний підхід тітки Каті з третього під'їзду допоміг дитині (кудись) вступити», або ж навпаки: «Є знайома студентка, на стажуваннях за кордоном бувала! Вона навчить тебе «живій» мові, а не тій «книжковій», якого крім тітки Каті вже ніхто і не розуміє! »
 
Кому вірити? Кого слухати? Команда Englisher пропонує свою допомогу у вирішенні цієї дилеми.

Для початку, слід визначитися, чи потрібен репетитор. Або краще в групах? Або ж в міні-групах? Заняття в групах, як і індивідуальне навчання, мають свої переваги. Саме цій темі присвячується ця стаття.

Заняття в групах
Мова - соціальне явище. Вона і потрібна то нам для того, щоб спілкуватися з людьми, чи не так? Тому заняття в групі - це природно. Їх рекомендують так само корпораціям, і в такому випадку курси англійської набувають ще й ролі своєрідного «тімбілдінга».
Займаючись в групі, можна наздогнати двох зайців: і англійський вивчити, і подолати страх спілкування.
 
ПЕРЕВАГИ ЗАНЯТЬ В ГРУПІ

 • різноманітність видів роботи з мовою (рольових ігор, діалогів, дебатів). Більшість з цих видів роботи просто недоступні при індивідуальному навчанні. До того ж, при індивідуальному навчанні ви будете слухати завжди думку однієї і тоєї ж людини - вашого викладача. Що тут поганого? Так в тому, що ви не "тренеруете вухо" і звикаєте до мови однієї людини.
 • інтерактивність навчання, адже мова вам потрібна для спілкування з усім світом, а не просто з однією людиною. У групі у вас з'являється можливість СПІЛКУВАННЯ: пояснити, що ви думаєте, спробувати зрозуміти іншого і т.д.
 • нові люди - нові знайомства: чом би і ні?
 • можливість вчитися на чужих помилках: навіть якщо ви боїтеся задати питання, чи ще до нього не додумалися, ваш сусід може це зробити за вас. Також, якщо в розмові ви чуєте помилку (так, ви її помітили) - ви намагаєтеся такого не допускати підсвідомо.
 • стимул займатися і не відставати від інших. Репетитор може вам пробачити брак часу і не зроблене домашнє завдання (це ж ви платите йому гроші), а ось усвідомлення того, що ви відстаєте від групи ви не пробачите собі самі! Група задає ритм, навіть якщо вам лінь або не вистачає часу.
 • розклад гарантує регулярність занять. Репетитору можна зателефонувати і скасувати заняття - дуже зручно. Так можна зробити хоч три рази під ряд, а потім взагалі забути про те, що таке англійська. З групою - ви рахуєте вже заплачені гроші, і намагаєтеся не пропускати!
 • додаткові заходи для студентів пропонують не всі курси, але багато. Це зазвичай клуби або якісь тематичні заняття. Перегляд і обговорення фільмів, екскурсії, клуби за інтересами - знайдіть місце англійської на дозвіллі! Залежно від школи, такі заняття можуть входити у вартість семестру, або ж вимагають додаткової оплати. Дізнавайтеся!
 • носії мови (можливо). Поважаючі себе курси запрошують носіїв мови. Ці люди зазвичай не вчать вас граматиці, вони вчать вас говорити!
 • бібліотеки. Так Так Так! Історії, знайомі вам з дитинства, але вже на англійській? Так! Книги є адаптовані під ваш рівень, або ж оригінали, якщо ви любите випробування справжнім англійським! І вам не обов'язково їх купувати: почитайте і повертайте.

 
Отже, можливих переваг насправді багато! І список можна було б і продовжити. Якщо ви сором'язливі, то можливо в групі вас «розкріпачать». З іншого боку, якщо ігнорувати спілкування з іншими - це ваша життєва позиція, то краще вибрати індивідуальне навчання.
 
Індивідуальні заняття
Залежно від темпераменту і від поставлених цілей комусь підійдуть індивідуальні заняття. Наприклад, якщо графік роботи не дозволяє ніяким чином відвідувати заняття в групі, або часті відрядження збігаються з днями занять - тобто, якщо все упирається в час. Або ж потреба відповідати на питання викладача перед всією групою заводить в жах, не кажучи вже про те, що в рольовій грі роль попалася «не така». Страх перед групою - це окрема тема.
 
ПЕРЕВАГИ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ

 • вся увага вам. Це дуже добре. Ви бачите, за що ви платите. З іншого боку, така увага часто балує, і в подальшій розмові не з вашим репетитором вас чомусь можуть не розуміти і вас це може нервувати. Адже в реальному житті ніхто не буде по сто раз вас перепитувати і намагатися зрозуміти. Тому займаючись з репетитором, не гидуйте відвідуваннями розмовних клубів при мовних школах.
 • ви вибираєте час і тривалість занять - і це, мабуть, найбільша перевага індивідуальних занять. З іншого боку, тривалість занять на курсах підібрана оптимально для того, щоб ви могли опрацювати матеріал.
 • гнучкість графіка індивідуальних занять дозволяє вам самостійно планувати ваш час. Залишається тільки знайти викладача, якому б підходив ваш час.
 • можливість займатися навіть вдома, якщо вам складно або просто не зручно пересуватися по місту. Але не всі репетитори згодні їздити до когось додому. У частих випадках вони вимагають приходити на їх територію. Часто вартість заняття за годину залежить від місця занять. Адже не кожен викладач забажає провести дві години в дорозі, щоб отримати оплату за півтори години роботи. 

                                                       Вибір все ж за Вами!

За матеріалами сайту englisher.com.ua

Вам також може сподобатися:
Reviews
Безкоштовний урок англійської з Notes. Video Lesson. Talking about clothes using comparative adjectives. A1
Погодьтеся, ми доволі часто порівнюємо різні речі. Тож нашою рідною мовою ми навчилися це добре робити, а як про це сказати англійською? Дивіться наш новий інтерактивний відеоурок Talking about clothes using comparative adjectives - https://bit.ly/3BmahwT та дізнаватесь, як правильно це робити in English.…
Reviews
Безкоштовний урок англійської з Notes. Reading Lesson. East vs West. B2-C2
Незважаючи на сучасний прогрес та культурну дифузію, східна та західна культури залишаються дуже різними. Тому вам точно не завадить знати про їх відмінності. Проходьте наш інтерактивний урок Reading Lesson. East vs West від Notes - https://bit.ly/2ZMkdSJ та покращуйте не лише свою культурну компетентність,…
Speaking
Безкоштовний урок англійської з Notes. Listening Lesson. Meeting people. A2
Заводити нові знайомства ніколи не буде зайвим, адже вони часто допомагають знайти людей, які з вами на одній хвилі. А також це нові можливості для вашого професійного розвитку.  Отож сьогодні ми пропонуємо вам пройти наш тематичний безкоштовний Listening Lesson: Meeting people - https://bit.ly/3tJKUCl.…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00, 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн., Ср., Пт.: 09:00-11:00, 13:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30