Reviews, About English Language. 11.12.2012

Англійська в групі або індивідуально?

Автор: Таня Пекарчук

Отже, ви вирішили, що прийшов час вивчати або вдосконалювати свою англійську мову. Ви вбиваєте заповітні слова «курси англійської мови в Києві» в пошуковик, і серед усьої безлічі пропозицій потрібно щось вибрати. Хтось із друзів порадить репетитора: «Індивідуальний підхід тітки Каті з третього під'їзду допоміг дитині (кудись) вступити», або ж навпаки: «Є знайома студентка, на стажуваннях за кордоном бувала! Вона навчить тебе «живій» мові, а не тій «книжковій», якого крім тітки Каті вже ніхто і не розуміє! »
 
Кому вірити? Кого слухати? Команда Englisher пропонує свою допомогу у вирішенні цієї дилеми.

Для початку, слід визначитися, чи потрібен репетитор. Або краще в групах? Або ж в міні-групах? Заняття в групах, як і індивідуальне навчання, мають свої переваги. Саме цій темі присвячується ця стаття.

Заняття в групах
Мова - соціальне явище. Вона і потрібна то нам для того, щоб спілкуватися з людьми, чи не так? Тому заняття в групі - це природно. Їх рекомендують так само корпораціям, і в такому випадку курси англійської набувають ще й ролі своєрідного «тімбілдінга».
Займаючись в групі, можна наздогнати двох зайців: і англійський вивчити, і подолати страх спілкування.
 
ПЕРЕВАГИ ЗАНЯТЬ В ГРУПІ

 • різноманітність видів роботи з мовою (рольових ігор, діалогів, дебатів). Більшість з цих видів роботи просто недоступні при індивідуальному навчанні. До того ж, при індивідуальному навчанні ви будете слухати завжди думку однієї і тоєї ж людини - вашого викладача. Що тут поганого? Так в тому, що ви не "тренеруете вухо" і звикаєте до мови однієї людини.
 • інтерактивність навчання, адже мова вам потрібна для спілкування з усім світом, а не просто з однією людиною. У групі у вас з'являється можливість СПІЛКУВАННЯ: пояснити, що ви думаєте, спробувати зрозуміти іншого і т.д.
 • нові люди - нові знайомства: чом би і ні?
 • можливість вчитися на чужих помилках: навіть якщо ви боїтеся задати питання, чи ще до нього не додумалися, ваш сусід може це зробити за вас. Також, якщо в розмові ви чуєте помилку (так, ви її помітили) - ви намагаєтеся такого не допускати підсвідомо.
 • стимул займатися і не відставати від інших. Репетитор може вам пробачити брак часу і не зроблене домашнє завдання (це ж ви платите йому гроші), а ось усвідомлення того, що ви відстаєте від групи ви не пробачите собі самі! Група задає ритм, навіть якщо вам лінь або не вистачає часу.
 • розклад гарантує регулярність занять. Репетитору можна зателефонувати і скасувати заняття - дуже зручно. Так можна зробити хоч три рази під ряд, а потім взагалі забути про те, що таке англійська. З групою - ви рахуєте вже заплачені гроші, і намагаєтеся не пропускати!
 • додаткові заходи для студентів пропонують не всі курси, але багато. Це зазвичай клуби або якісь тематичні заняття. Перегляд і обговорення фільмів, екскурсії, клуби за інтересами - знайдіть місце англійської на дозвіллі! Залежно від школи, такі заняття можуть входити у вартість семестру, або ж вимагають додаткової оплати. Дізнавайтеся!
 • носії мови (можливо). Поважаючі себе курси запрошують носіїв мови. Ці люди зазвичай не вчать вас граматиці, вони вчать вас говорити!
 • бібліотеки. Так Так Так! Історії, знайомі вам з дитинства, але вже на англійській? Так! Книги є адаптовані під ваш рівень, або ж оригінали, якщо ви любите випробування справжнім англійським! І вам не обов'язково їх купувати: почитайте і повертайте.

 
Отже, можливих переваг насправді багато! І список можна було б і продовжити. Якщо ви сором'язливі, то можливо в групі вас «розкріпачать». З іншого боку, якщо ігнорувати спілкування з іншими - це ваша життєва позиція, то краще вибрати індивідуальне навчання.
 
Індивідуальні заняття
Залежно від темпераменту і від поставлених цілей комусь підійдуть індивідуальні заняття. Наприклад, якщо графік роботи не дозволяє ніяким чином відвідувати заняття в групі, або часті відрядження збігаються з днями занять - тобто, якщо все упирається в час. Або ж потреба відповідати на питання викладача перед всією групою заводить в жах, не кажучи вже про те, що в рольовій грі роль попалася «не така». Страх перед групою - це окрема тема.
 
ПЕРЕВАГИ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ

 • вся увага вам. Це дуже добре. Ви бачите, за що ви платите. З іншого боку, така увага часто балує, і в подальшій розмові не з вашим репетитором вас чомусь можуть не розуміти і вас це може нервувати. Адже в реальному житті ніхто не буде по сто раз вас перепитувати і намагатися зрозуміти. Тому займаючись з репетитором, не гидуйте відвідуваннями розмовних клубів при мовних школах.
 • ви вибираєте час і тривалість занять - і це, мабуть, найбільша перевага індивідуальних занять. З іншого боку, тривалість занять на курсах підібрана оптимально для того, щоб ви могли опрацювати матеріал.
 • гнучкість графіка індивідуальних занять дозволяє вам самостійно планувати ваш час. Залишається тільки знайти викладача, якому б підходив ваш час.
 • можливість займатися навіть вдома, якщо вам складно або просто не зручно пересуватися по місту. Але не всі репетитори згодні їздити до когось додому. У частих випадках вони вимагають приходити на їх територію. Часто вартість заняття за годину залежить від місця занять. Адже не кожен викладач забажає провести дві години в дорозі, щоб отримати оплату за півтори години роботи. 

                                                       Вибір все ж за Вами!

За матеріалами сайту englisher.com.ua

Вам також може сподобатися:
Listening
Безкоштовний урок англійської з Notes. Video Lesson. When was the last time you took a rain check? A1-A2
Гайз, а ви знаєте, що таке "rain check"? Ми присвятили цій ідіомі цілий відео урок - When was the last time you took a rain check? - https://bit.ly/3w59lKy. Урок починається з відео, в якому різні нейтіви розповідають про свої плани та їх зміни, після відео - інтерактивні вправи…
News
Безкоштовний урок англійської з Notes. Video Lesson. How to give news. B2-C1
А скільки цікавих новин ви вже дізналися сьогодні? Від друзів, колег або світових сенсацій. Ми створили для вас новий Free English Lesson with Notes - Video Lesson. How to give news. B2-C1 - https://bit.ly/3emasPD, в якому ви дізнаєтесь, як повідомляти новини англійською та як реагувати на них.…
Grammar
Безкоштовний урок англійської з Notes. Grammar Lesson. Talk about abilities. A1
Саме час повторити граматику! Наш новий онлайн урок Grammar Lesson. Talk about abilities - https://bit.ly/3nc1rvx присвячений модальному дієслову CAN - правила, завдання на аудіювання та заповнення пропусків в реченнях. Урок створений для початкових рівнів, але буде корисним і для повторення.…
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн., Ср., Пт.: 9:00-11:30, 13:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00; 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30