Fun, Vocabulary, Grammar. 13.10.2014

Англійська восени: 10 способів провести дозвілля

Автор: Анна Синенченко

Осінь - найромантичніший, загадковий і (не дивуйтеся) дуже плідний season для тих, хто вивчає англійську. Саме в цю пору, як ніколи, всіх цікавить головне питання: так яке ж слово вживати - autumn або fall.


До 1500 р осінь називали harvest (урожай, період жнив) від древнескандинавского haust (збирати). У ті часи більшість людей займалося сільським господарством, і фермерством gathered their crops (зернові культури). На початку 1600-х рр. англійці все частіше стали перебиратися в міста і перестали вживати слово harvest, замінивши його фразою fall of the leaf, а незабаром і зовсім скоротивши його до слова fall. В даний час fall вживається в American English, зокрема в North America. У 16 ст. в Британії замість слова fall стали широко використовувати слово autumn, яке з дневнєетрусскої мови запозичили римляни, і в даний час воно вживається в British English.

Озброївшись знаннями в області етимології, повернемося до способів вивчення англійської саме в цю пору року, коли за літо ми накопичили досить сил. Хочу поділитися з вами кількома простими, але ефективними варіантами того, як провести дозвілля і підтягти англійську.

1) По дорозі на навчання або роботу в думках активно описуємо погоду, тренуючи граматику Present Simple, Continuous або Past Simple і використовуючи ключові слова, наприклад, rain.

Yesterday the rain poured down (лив дощ). And today it's also a rainy day (дощовий день), and, unfortunately, rain is forecast (за прогнозами буде дощ) for the weekend. I like going out in the light rain (невеликий дощ) with my umbrella and watching heavy clouds (темні хмари) cover the sky bringing the rain. Far from my house I can hear thunder rolls (гримить грім) ...

Величезна кількість корисних фраз про погоду можна знайти на сайтах: usefulenglish.ru і www.oxfordlearnersdictionaries.com.

2) Складаємо список або схему прикметників або дієслів для кожного явища погоди, наприклад:

CLOUDS can be: thin / thick / low / high / rainy / heavy (темні) / dense (густі темні) / wispy (легкі, схожі на марево) / fleecy (перисті) ...

Відмінним помічником може бути сайт: www.longmandictionariesonline.com. Для Advanced Level знахідкою стане сайт: www.zikkir.net.

3) Сучасна або класична поезія про осінь не тільки налаштує на романтичний лад, але і поповнить наш словниковий запас: poetry.about.com або www.familyfriendpoems.com. Поезія - це найцінніше джерело яскравих епітетів і нової тематичної лексики.

 

Autumn
by Mary Hamrick


Autumn is like an old book:
Marred spines (пожухлі голки) turn mean yellow (жовтий),
staples rust red-orange (фрукти дозрівають, набуваючи іржаво-червоний відтінок).

 

Every stained (пожовкла) page is stressed
by a splat (сплеск, бризки) of color. Rough-red (~ червоний, неоштукатурений),
like an old tavern,

 

we become hungry birds
and prepare for fall.
Shape and shadow are candied citron (цукати з цитрусових)

 

as lanterns turn bitter yellow (їдкий жовтий). Autumn
is a red fox, a goblet filled with dark wine,
a hot chilli pepper with smoky eyes.

 

Pressed leaves take in the colors (набувають того чи іншого коляру)
of seafood paella and saffron; these leaves
are like death, climaxing with a smile.

 

Autumn: Her dress is a net of mussels;
dark shelled, it covers up
summer's weatherbeaten (пошкоджений негодою) body.

 

So pull out your boots
and stand on an aged, wood floor
like an evergreen (вічнозелений).

 

4) Відпочити і підвищити рівень своєї англійської можна також завдяки відмінній збірці осінніх пісень, короткометражок і мультиків на сайті: socialtimes.com. Для кращого запам'ятовування бажано виписувати нові фрази, фразові дієслова або ідіоми в глосарій.

Текст і переклад багатьох пісень ви знайдете на: www.amalgama-lab.com.


5) Чудовий джерело по інфографіку не тільки для вивчення англійської, а й для отримання екстралінгвістичних знань на різну тематику:

 

6) In autumn, do not go to jewelers to see gold - go to the parks! " Для справжніх цінителів прекрасного раджу ознайомитися з чудовою quotes of famous people about autumn: www.goodreads.com.

 

7) Для Elementary і Intermediate Levels пізнавальними стануть твори на тему осені, в яких (як не банально б це звучало, згадуючи шкільні роки) наводиться досить багато тематичних фраз: dictionaryblog.cambridge.org.

8) Завдяки прекрасному пізнавальному сайту www.visualdictionaryonline.com ви дізнаєтеся дуже багато назв різних видів одягу та аксесуарів (від верхнього одягу до взуття, головних уборів і рукавичок), а заодно перевірите свої знання за допомогою невеликих тестів.

 

9) Восени американці і англійці відзначають цікаві (офіційні і неофіційні) свята, яким присвячено безліч статей з багатою лексикою:

і багато інших.


10) Прогноз погоди - відмінне джерело розмовної лексики з даної тематики:

Спробувавши навіть декілька вище наведених методів, ваша розповідь про погоду вже не буде нагадувати банальне "Autumn is a beatiful season. It often rains ... ". So, enjoy fall and autumn English!

Вам також може сподобатися:
Fun
One TV show for your English - серіал Archive 81
Архівіст Ден як ніxто інший вміє реставрувати відеоплівки. А в одного чоловіка саме є цілий ящик касет, які потребують відновлення після старої пожежі. Для Дена це не робота, а мрія! Доки він не починає переглядати записи. Здається, Дена обрали для цієї роботи не випадково і не лише за його гарні здібності.…
Fun
Англійська на слух: Emma Thompson
#англійськанаслух нарешті знову в ефірі! Якщо ім'я Emma Thompson doesn't ring a bell (нічого вам не говорить), то після нашого нового розбору англомовного інтерв'ю з шоу Джиммі Феллона, ви запам'ятаєте її назавжди. Вона максимально харизматична, дуже весела, а її British English просто…
Fun
One TV show for your English - серіал Billions
Довкола тільки і розмов, що про гроші: в кожному кіно, блозі, серіалі.  Але є один серіал, який радять навіть бізнесмени, аби зрозуміти, як працюють гроші. Billions. Тут користь навіть в назві, завдяки якій ми запамятаємо, що billion в англійській мові - це мільярд, тобто одиничка і девять нулів. …
Інтенсивний курс
 М. ПЛОЩА ЛЬВА ТОЛСТОГО,
вул. Льва Толстого 9-а, 3 пов.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 10:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-15:00
Стандартний курс
 М. ПАЛАЦ СПОРТУ,
вул. Рогнідинська, 4а
Пн.-Пт.: 10:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,,
вул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 10:00-22:00
Сб.: 09:00-15:00
 М. ЛІВОБЕРЕЖНА,
вул. Митрополита Андрея Шептицького, 4, оф. 32 (8 поверх), ТОЦ «Комод». (Вхід через бізнес-центр)
Пн.-Чт.: 10:00-21:30
Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНІВЕРСИТЕТ,
вул. Пирогова,4/26
Пн.-Пт.: 10:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. КОНТРАКТОВА ПЛОЩА,
вул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 12:00-21:30 
Вт., Чт., Пт.: 12:00-20:30 
Сб: 10:00-15:00