Вияви патріотичності

 
Ненька

Батьківщинонька моя!
Ти красунечка!
Твої лани та хмариночки,
Як хліба скориночки!
Все майорить кольорами дивними,
Так, що серце завмирає!

Музика грає, та ця мелодія впізнає
Серце патріота твого,
Що берегти тебе буде,
Ніколи не зрадить і не забуде!

Ми збережемо твою силу, рідненька,
Бо ти - наша Ненька!

 

 

Ідея написання цієї статті зріла в мене давно. Це крик душі, тому вибачте за надзвичайну емоційність та чутливість. Для мене патріотичність – це щось інтимне, що торкає за живе та змушує очі наповнюватися сльозами, коли чуєш українську пісню, бачиш вишиванку, пишаєшся досягненнями наших спортсменів, музикантів, письменників та інших діячів культури. Почуття гордості за рідну країну я відчуваю, коли іноземці цікавляться нашою країною і закохуються в неї після недовгого перебування. В останнє  я була переповнена патріотичністю, коли на концерті Кубанського козачого хору почали співати Гімн України, і всі повставали і почали співати в унісон, тримаючи руки біля серця. То було сильне примножене почуття єдиного народу. В такі миті знаєш, що це єднання є величезною силою, яка подолає все!

Патріотичність дуже яскраво проявилась під час Помаранчевої революції. Як би ми не відносились до цих подій зараз, я там була, і можу вас запевнити, що те єднання показало, що так непросто протистояти патріотичним гарячим серцям! Ця енергія позитивна, добра, якщо на неї спиратися та її розпалювати, можна багато корисного зробити для нашої Неньки.

Нажаль, часто чую серед молоді байдужість до рідної країни. Ми все більше втікаємо від рідної мови та культури, занурюючись в іноземні. Це дуже модно вивчати декілька іноземних мов, та й нехай, але ж люди цікавтесь своєю мовою, не цурайтесь її!

Я полюбила українську, коли навчалась у ліцеї. Наша вчителька була фанатом української мови і літератури: вимоги були драконівські, але вона віддячувала нам емоційним та цікавим викладанням. Ми і плакали, і сміялись на заняттях, так, що це запам’ятається назавжди! Потім десь у 14 років я захворіла українською музикою, перш за все, відкривши для себе гурт Океан Ельзи. Славко своєю красивою українською лірикою закріпив мою любов до всього українського. Я дуже вдячна цим хлопцям, що несуть українське за кордон та популяризують українську культуру серед молоді.

Я не хочу нікому насаджувати нашу мову та культуру, просто дивуюся, що складається така несприятлива ситуація для неї на рідній землі. Я розумію, що можливо любов до рідної землі є генетичною, або просто виховується з дитинства. Тоді мій випадок особливий: крім української в мені ще тече єврейська, російська та польська кров, і я не пам’ятаю, щоб мене виховували у дусі патріотизму, хоча виховували добре :) Я думаю тут справа у землі на якій я народилась та виросла – це і є моє коріння, яким я пишаюсь!

Буду дуже вдячна за ваші коментарі та відгуки :)
Далі буде…


Патріоти!

Ми – патріоти,
Так легко сказати,
Але діяти треба
А не називати,
Україну – Ненькою,
І цуратись одночасно,
Це так сучасно,
Говорити та нічого не робити,
Тільки крокодилові сльози лити,
Що тяжко-важко жити.
З себе треба починати та підкорити
Оті злидні та щасливо для діточок своїх служити! :)))

 

 

 

 

 

 

 

фото Василя Батанова

 

 

 

 

 

 

Интенсивный курс
 М. ПЛОЩАДЬ ЛЬВА ТОЛСТОГО,
ул. Льва Толстого 9-а, 3 эт.
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
Стандартный курс
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Рогнединская, 4а
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. ПОЗНЯКИ,
ул. Гришка, 6а.
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод». (Вход через бизнес-центр)
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-15:00