About English Language. 30.11.2009

Вічному студенту присвячується…

Автор: Таня Пекарчук
Здавалося б, із невеличким запізненням – цьогорічний день студента наче вже закарбувався в вашій пам’яті (в чийсь, певне, навпаки, навічно стерся =), чи то пак в пам’яті ваших комп’ютерів, чиїхось наглих фотографій, сторінок «контакту»..  І завдяки цьому останньому відмовок ви не наберетесь: ми всі взнаємо, хто скільки випив і з ким де загуляв =)


Але ж я не про чудове свято, а про студентів. А ще точніше – про освіту та про всі можливі способи її здобуття. Коли ви вже читаєте ці слова, то припускаю, що один зі способів вам дуже близький і рідний – курси, та не просто курси, а курси англійської мови Грін Форест, бо на нього з якого боку не подивись, а так одним словом і не скажеш, чи то курси, чи то мовна школа, чи «клуб по интересам», чи то інтерактивний сайт, в якому можна жити (ну, не закриваючи при цьому звісно ваш улюблений social network, - рука не підніметься ): домашка, відеоуроки, блоги, статті!
Ну, досить вже «скромності» =)

Я все ж про освіту (точніше навчання) та її форми. Очне та заочне, ще є вечірнє. Дешевше, дорожче, безкоштовне, та дууууже дороге бюрократизоване! В нашій країні заочне навчання завжди мало не найкращу репутацію. Причини на це можуть бути різні. Та і взагалі, в світлі останніх подій (підроблених дипломів більшосі чиновників), обличчя вітчизняної освіти, м’яко кажучи, заплямовано. Здається, що десь там – вона краще. А може і ні, але чомусь за неї таки платять ШАЛЕНІ гроші!

Чи то заради простої цікавості, чи із практичних міркувань, але ж трішки «посьорвавши» по всесвітній мережі, можна знайти лекції з великої кількості предметів одних з найкращих вузів світу.  Це не жарт, а чистісінька правда =).  Все, що від вас вимагається,  – доступ до Інтернету і знання англійської мови. Перше, думаю, ви вже десь надибали, коли читаєте мої слова. Друге – залежить від ваших-наших грінфорестівських старань!

Студентам КПІ присвячується. Ми живемо в епоху брендів. КПІ – всеукраїнський бренд технічної освіти. І, сподіваюсь, для будь-якого студента технічної спеціальності КПІ не дуже важкою задачею буде розшифрувати інший три літерний заокеанський бренд , МІТ: Massachusetts Institute of Technology.  Для не-КПІшників поясню МІТ – це один з найкращих технічних вузів сучасності. І не треба відразу закривати сторінку! Ви ж бо вчите англійську мову, тому знання цих трьох літер для вас не менш важливе, ніж MBA (Master of Business Administration): пригадуєте фільм «21» про студента-математика, що грав в покер?Так, то був студент МІТ. Може ви ще й Хауза дивитесь? то один з епізодів шостого сезону, Ignorance Is Bliss, саме про наймолодшого випускника МІТ. Отож, в англомовному світі, МІТ – це бренд, і враховуючи стрімкий розвиток науки – дуже дорогий бренд.
Ви запитаєте: ну чим фізика в МІТ може відрізнятися від фізики в КПІ? Не маю ні найменшого уявлення, бо ніколи не була на парах з фізики в КПІ. Не склалося, хоча.. скільки там, 20 хвилин на метро, запитати когось, де і коли та пара – всього то й роботи! Але в МІТ лекції з фізики просто супер. Раджу всім, навіть тим, хто в житті цю науку терпіти не міг. А ви скажете: «Ото загнула! МІТ! Мовчу про ціну квитка до Бостона і візові «махінації», tuition fee, який таки кусається… Та  хто нас туди пустить?!»  Але, любі мої, все набагато простіше. Світу певне таки не вистачає розумних голів, і певне десь там зрозуміли, що далеко не всі розумники мають валізи грошей.. (чесно, не знаю, чи сума необхідна для навчання влізе в валізу, щоб при цьому не перевищуватиме допустимі авіалініями норми перевезення багажу хоча б за вагою!). 

Досі інтриг. Десь через годинку ви і самі зможете хизуватися перед одногрупниками, що ви бачили лекції ЕмАйТі з Physics, Linear Algebra,Introduction to Computer Science (це наразі трійка найпопулярніших =) або ж Dynamic Leadership.

Отже, презентую першу знахідку: MIT OPEN COURSEARE – безкоштовні лекції та навчальні матеріали МІТ.

 
http://ocw.mit.edu/OcwWeb/web/courses/courses/index.htm

Заходите, у меню зліва можете відразу піти до відео і аудіо курсів, або ж вибираєте предмет, що вам до вподоби і дивитесь, які матеріали є в наявності.  Для себе вибираю ті, що мають відео =) Можна також переглянути Most Visited Courses.

Кому дивитися? Усім!
В першу чергу студентам: по-перше, ви швидко оволодієте термінами вашої спеціальності англійською мовою саме «в контексті», а не в списку слів, які не дуже зрозуміло, що саме значать. По-друге, і це може зовсім не стосуватися моєї статті, вивчати мову завжди ЛЕГШЕ і цікавіше, коли ви її вивчаєте за тим, що вас цікавить: це може бути кіно, комікси, пісні, вірші, або ж ваш улюблений предмет, який ви вирішили зробити своєю майбутньою спеціальністю . Чом би й ні. Такий собі освітній «два в одному»: англійська та наука =)

Викладачам! (тут вже залежно від предмету), щоб повчитися чомусь, покритикувати щось. Зі сторони ж бо краще видно! Є викладачі різних національностей, тож маєте нагоду спробувати себе в розумінні різних акцентів =)

Вічним студентам – тобто тим, хто вважає, що вчитися ніколи не пізно і завжди є чому. Таки є чому, і таки не пізно.

Друга знахідка, Open Yale course, http://oyc.yale.edu/


 
Відчуйте себе на мить студентом Єльського університету, вивчаючи Економіку, наприклад. Досить таки цікаво і корисно для сучасної людини.

У будь-якому разі, он-лайн лекції – це ще не привід скіпати реальні заняття в університеті або ж ГрінФоресті =)

І ще от мені спало на думку, що перегляд таких лекцій точно стане в нагоді тим, хто планує далі навчатися в англомовній країні: допоможуть уникнути мовного шоку на заняттях, а також підготують до деяких тестів, типу, наприклад, GRE.
 

Вам также может понравиться:
About English Language
Азы английского языка для начинающих – что делать с мотивацией?
Перед тем как приступать к азам английского языка для начинающих, необходимо определиться с мотивацией. Те, кто учит английский язык для начинающих в качестве хобби, в начале обучения всегда отличаются особой активностью, но часто уже после нескольких уроков им хочется освоить что-то новенькое.…
About English Language
Интерактивное изучение английского языка – как это
Интерактивное изучение английского языка отличается от всех стандартных методик, к которым мы привыкли еще со школьной скамьи. Изучение английского языка представлено в игровой форме, благодаря чему он легче воспринимается. Правила и грамматика подаются через приложения и онлайн-задания, так студенты…
About English Language
Когда курсы английского интенсива – идеальный вариант для студента?
Все студенты заинтересованы в скорейшем результате от изучения языка. Практически все курсы английского предлагают такой вариант изучения языка как интенсив. Интенсив – это возможность пройти определенную программу в сжатые сроки с ежедневной языковой практикой. Интенсивные курсы английского…
Интенсивный курс
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод». (Вход через бизнес-центр)
Пн.-Чт.: 13:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а
 М. ПЛОЩАДЬ ЛЬВА ТОЛСТОГО,
ул. Льва Толстого 9-а, 3 эт.
Пн-Чт.: 08:40-21:40
Пт.: 10:00-17:00
Сб-Вс.: 09:30-14:30
Стандартный курс
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Рогнединская, 4а
Пн., Ср.: 13:00-20:00
Вт., Чт.: 13:00-21:30
 М. ПОЗНЯКИ,
ул. Гришка, 6а.
Пн.-Чт.: 13:00-20:00
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод». (Вход через бизнес-центр)
Пн.-Чт.: 13:00-20:00
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн.-Чт.: 13:00-20:00
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а