About English Language. 30.11.2009

Вічному студенту присвячується…

Автор: Таня Пекарчук
Здавалося б, із невеличким запізненням – цьогорічний день студента наче вже закарбувався в вашій пам’яті (в чийсь, певне, навпаки, навічно стерся =), чи то пак в пам’яті ваших комп’ютерів, чиїхось наглих фотографій, сторінок «контакту»..  І завдяки цьому останньому відмовок ви не наберетесь: ми всі взнаємо, хто скільки випив і з ким де загуляв =)


Але ж я не про чудове свято, а про студентів. А ще точніше – про освіту та про всі можливі способи її здобуття. Коли ви вже читаєте ці слова, то припускаю, що один зі способів вам дуже близький і рідний – курси, та не просто курси, а курси англійської мови Грін Форест, бо на нього з якого боку не подивись, а так одним словом і не скажеш, чи то курси, чи то мовна школа, чи «клуб по интересам», чи то інтерактивний сайт, в якому можна жити (ну, не закриваючи при цьому звісно ваш улюблений social network, - рука не підніметься ): домашка, відеоуроки, блоги, статті!
Ну, досить вже «скромності» =)

Я все ж про освіту (точніше навчання) та її форми. Очне та заочне, ще є вечірнє. Дешевше, дорожче, безкоштовне, та дууууже дороге бюрократизоване! В нашій країні заочне навчання завжди мало не найкращу репутацію. Причини на це можуть бути різні. Та і взагалі, в світлі останніх подій (підроблених дипломів більшосі чиновників), обличчя вітчизняної освіти, м’яко кажучи, заплямовано. Здається, що десь там – вона краще. А може і ні, але чомусь за неї таки платять ШАЛЕНІ гроші!

Чи то заради простої цікавості, чи із практичних міркувань, але ж трішки «посьорвавши» по всесвітній мережі, можна знайти лекції з великої кількості предметів одних з найкращих вузів світу.  Це не жарт, а чистісінька правда =).  Все, що від вас вимагається,  – доступ до Інтернету і знання англійської мови. Перше, думаю, ви вже десь надибали, коли читаєте мої слова. Друге – залежить від ваших-наших грінфорестівських старань!

Студентам КПІ присвячується. Ми живемо в епоху брендів. КПІ – всеукраїнський бренд технічної освіти. І, сподіваюсь, для будь-якого студента технічної спеціальності КПІ не дуже важкою задачею буде розшифрувати інший три літерний заокеанський бренд , МІТ: Massachusetts Institute of Technology.  Для не-КПІшників поясню МІТ – це один з найкращих технічних вузів сучасності. І не треба відразу закривати сторінку! Ви ж бо вчите англійську мову, тому знання цих трьох літер для вас не менш важливе, ніж MBA (Master of Business Administration): пригадуєте фільм «21» про студента-математика, що грав в покер?Так, то був студент МІТ. Може ви ще й Хауза дивитесь? то один з епізодів шостого сезону, Ignorance Is Bliss, саме про наймолодшого випускника МІТ. Отож, в англомовному світі, МІТ – це бренд, і враховуючи стрімкий розвиток науки – дуже дорогий бренд.
Ви запитаєте: ну чим фізика в МІТ може відрізнятися від фізики в КПІ? Не маю ні найменшого уявлення, бо ніколи не була на парах з фізики в КПІ. Не склалося, хоча.. скільки там, 20 хвилин на метро, запитати когось, де і коли та пара – всього то й роботи! Але в МІТ лекції з фізики просто супер. Раджу всім, навіть тим, хто в житті цю науку терпіти не міг. А ви скажете: «Ото загнула! МІТ! Мовчу про ціну квитка до Бостона і візові «махінації», tuition fee, який таки кусається… Та  хто нас туди пустить?!»  Але, любі мої, все набагато простіше. Світу певне таки не вистачає розумних голів, і певне десь там зрозуміли, що далеко не всі розумники мають валізи грошей.. (чесно, не знаю, чи сума необхідна для навчання влізе в валізу, щоб при цьому не перевищуватиме допустимі авіалініями норми перевезення багажу хоча б за вагою!). 

Досі інтриг. Десь через годинку ви і самі зможете хизуватися перед одногрупниками, що ви бачили лекції ЕмАйТі з Physics, Linear Algebra,Introduction to Computer Science (це наразі трійка найпопулярніших =) або ж Dynamic Leadership.

Отже, презентую першу знахідку: MIT OPEN COURSEARE – безкоштовні лекції та навчальні матеріали МІТ.

 
http://ocw.mit.edu/OcwWeb/web/courses/courses/index.htm

Заходите, у меню зліва можете відразу піти до відео і аудіо курсів, або ж вибираєте предмет, що вам до вподоби і дивитесь, які матеріали є в наявності.  Для себе вибираю ті, що мають відео =) Можна також переглянути Most Visited Courses.

Кому дивитися? Усім!
В першу чергу студентам: по-перше, ви швидко оволодієте термінами вашої спеціальності англійською мовою саме «в контексті», а не в списку слів, які не дуже зрозуміло, що саме значать. По-друге, і це може зовсім не стосуватися моєї статті, вивчати мову завжди ЛЕГШЕ і цікавіше, коли ви її вивчаєте за тим, що вас цікавить: це може бути кіно, комікси, пісні, вірші, або ж ваш улюблений предмет, який ви вирішили зробити своєю майбутньою спеціальністю . Чом би й ні. Такий собі освітній «два в одному»: англійська та наука =)

Викладачам! (тут вже залежно від предмету), щоб повчитися чомусь, покритикувати щось. Зі сторони ж бо краще видно! Є викладачі різних національностей, тож маєте нагоду спробувати себе в розумінні різних акцентів =)

Вічним студентам – тобто тим, хто вважає, що вчитися ніколи не пізно і завжди є чому. Таки є чому, і таки не пізно.

Друга знахідка, Open Yale course, http://oyc.yale.edu/


 
Відчуйте себе на мить студентом Єльського університету, вивчаючи Економіку, наприклад. Досить таки цікаво і корисно для сучасної людини.

У будь-якому разі, он-лайн лекції – це ще не привід скіпати реальні заняття в університеті або ж ГрінФоресті =)

І ще от мені спало на думку, що перегляд таких лекцій точно стане в нагоді тим, хто планує далі навчатися в англомовній країні: допоможуть уникнути мовного шоку на заняттях, а також підготують до деяких тестів, типу, наприклад, GRE.
 

Вам также может понравиться:
About English Language
5 онлайн-тестов на знание английского языка
Многие из тех, кто изучает английский язык, рано или поздно сталкиваются с необходимостью узнать свой уровень знания языка. В этой статье вы сможете не только ознакомится с 5 онлайн-тестами английского языка, подробнее узнать об уровнях в английском языке, но и получить всю необходимую информацию о…
About English Language
Английский интенсив в Киеве: преимущества и недостатки
C каждым новым языком вы проживаете новую жизнь, Если вы знаете только один язык, вы живете всего один раз Чешская пословица Как же правдива эта пословица! Насколько каждый язык уникален, интересен, индивидуален для каждой страны или народа. Насколько он дает свободу при переезде в другую страну или…
Vocabulary
Английский для начинающих: советы и практические способы изучать новые слова
Вопрос расширения словарного запаса продолжает быть актуальным как для начинающих изучать английский, так и для тех, кто разговаривает на нем уже не первый год. Несмотря на то, что на данную тему написана уже не одна сотня статей, вопросов о том, как запоминать новые слова, не становится меньше –…
Летний интенсив
 М. ПЛОЩАДЬ ЛЬВА ТОЛСТОГО,
ул. Льва Толстого 9-а, 3 эт.
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-31.
Курс английского Communication Express
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-39,
(094) 853-37-74
Стандартный курс
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Рогнединская, 4а
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-38
 М. ПОЗНЯКИ,
ул. Гришка, 6а.
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-43,
(044) 247-04-75.
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод».
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-42,
(044) 383-72-62.
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-39,
(094) 853-37-74
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-40,
(044) 233-10-06.
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Бассейная, 7-В (4 этаж).
Пн.-Пт.: 12:00-20:00
Сб.: 10:00 -15:00
(093) 170-27-36,
(044) 383-95-05.
Самая большая сеть школ английского языка в Украине