Reading. 18.07.2009

Hannibal by Thomas Harris

Автор: Аня Литвиненко Валеріївна
Що таке справжній супер-злочинець? Макбет? Чарльз Менсон? Сестра Ретчед?

Письменник Томас Гарріс дав світові відповідь на це запитання в жовтні 1981. Саме тоді вийшла перша книга, в якій з’явився доктор Ганнібал Лектер, «Red Dragon». Книга страшна, кривава, гидка і все ж болісно притягуюча. Я якраз зараз її читаю, розбавляючи чимось полегше, бо інакше її просто не витримати. Та сьогодні і зараз мова про інший шедевр Гарріса, написаний вже після шаленого успіху «The Silence of the Lambs». Я так собі склала пазл, що Гарріс вирішив не тікати від того, що Ганнібал Лектер став «настроєзадавачем» та «стилевизначальником» його робіт, і написав «Hannibal». Чесно скажу, просто руки чешуться поговорити про книгу, але first things first. Спочатку про автора.
 
Тож сам Томас Гарріс – суміш Джерома Селінджера та Стівена Кінга, котрий, до речі, є палким прихильником серії про Лектера і другом творця серії. Про Гарріса багато не скажеш – мало інформації.  Інтерв’ю Гарріс дає дууууже рідко, якщо коли й дає (в цьому він і схожий на Селінджера). Тому далі йдуть три-чотири факти, котрі знайшла, - скупуваті, але з коментарями.  Такий собі celebrity profile, як в глянцевих журналах, типу «Things you’ve always wanted to know about Thomas Harris»:

* Він не любить свою роботу. Тобто письменництво для нього, за словами Кінга, - муки. Муки, але він все одно на них йде. Нібито карає себе.
* В нього дуже близькі стосунки з матір’ю, Поллі, котрій він телефонує, за чутками, щовечора, де б він не знаходився, і часто обговорює конкретні сцени зі своїх книжок. Цікаво, як йому вдалося не пошкодити психіку своєї літньої мами сценами з «Red Dragon», наприклад…
*  В Томаса Гарріса було важке дитинство, вже в школі про нього почали говорити, як про відлюдька. Коротше кажучи, паралелі провести є де.

Тепер до справи. Роман, котрий містер Стівен Кінг описав для The New York Times Book Review як
    “…One of the two most frightening popular novels of our time, the other being The Exorcist.”,

мені здався яким завгодно, та не страшнючим. Страшно буде, але читайте, не бійтеся. Наприклад, в мене не було таких митей, коли хотілося put the book in the freezer, як робить Джої з «Друзів».

Коротко про зміст. Події розвиваються через сім років після описаних в «Silence of the Lambs», в реальності ж книжки вийшли до друку з інтервалом в 11 років. Доктор Ганнібал Лектер, котрий на цей раз стає головним героєм книги («Нарешті.- подумали читачі,- Нарешті цілі 500 з гаком сторінок про Ганнібала – Канібала!»), переїжджає до Флоренції і займає (після невеличкого усунення перепони у вигляді попередника) місце куратора Palazzo Capponi. Лектера тягне до великих приміщень, як пізніше пояснює автор, після його багаторічного ув’язнення в тісній камері для психічнохворих злочинців. Далі з’являється певний Rinaldo Pazzi, предка котрого повісили за середньовічну державну змову проти Medici, а двох інших Данте відправив до свого Inferno, одного за вбивство, другого за зраду. Сам Commendatore, як його величає доктор Лектер, матиме вибрати між легітимним переслідуванням злочинця чи більш небезпечним, але й більш прибутковим, переслідуванням його самотужки. Зважаючи на його фамільне дерево й невелику роулінгівську магію Гарріса (виключно, щоб потішити читачів тим, як «тут все закручено»), питання на мільйон тугриків – Що вибере Пацці?

a. his honour
b. the money
c. his life
d. it was meant to be


Далі просто скажу, що стосовно Пацці Гарріс поіронізував досить добре і з логічним завершенням.           

А що Старлінг? Старлінг потроху перетворюється на людину без життя. Її життя – робота, а тут вона на грані її втрати. У пані немає родини, близький друг загинув у перестрілці, фото друкують таблоїди,  а Книга Рекордів Гіннеса пропонує заповнити якусь форму як жінка-агент, котра пристрелила найбільше людей. Чому Лектер написав їй втішаючого листа, ми зрозуміємо пізніше, але саме так все і починається… Що стосується завершення, воно просто шедевральне, як на мене. Але сподобалось не усім, тому в одноіменному фільмі, на жаль, кінець інший.

Ще два слова про діагнози. Лектера в психлікарні не могли класифікувати,щоб поставити йому діагноз, тож записали просто те, що підходило найбільше – соціопат. «Та який же він Хауз?»-, скажете ви, і будете праві. Чи не те саме намагається нам сказати Гарріс? Щось типу «Я не такий, як ви думаєте. Я відлюдькуватий, бо їм людей!» Трохи gentle comedy наостанок, just to lighten the mood.

Здається мені, зараз я тут цей mood і зіпсую на місці. В Лектера були прототипи. Ніхто точно не знає, хто саме, але…Я трохи про них почитала. Один з тих канібалів ще досі живий. Вбив і з’їв однокурсницю. Силу її хотів забрати, каже. And get this. Він на волі. А тепер вам страшно?

Переляки роздають в офісі на Шота Руставелі, 27а, де в бібліотечці є unabridged, complete and original Hannibal.

Скачати шедевр Гарріса можна за посиланням
http://www.4shared.com/file/37888276/a6e3bdc7/Hannibal_-_Thomas-Harris.html?cau2=401w
Вам также может понравиться:
Fun
Цитаты Джорджа Оруэлла: «1984», «Скотный двор»
Английский писатель и публицист Эрик Артур Блэр наверняка известен вам под псевдонимом Джордж Оруэлл (George Orwell). Он автор не только глубоких политических произведений, но и термина «холодная война». Его цитаты, фразы и высказывания были опубликованы многими печатными изданиями. Что…
Reading
Бесплатный урок английского с Notes. Reading Lesson. Traveling. A2-B1
Даа, майские праздники очень напоминают нам о путешествиях! А что больше всего нужно в путешествиях - это английский и классная компания! Проходите наш новый бесплатный урок Reading Lesson. Traveling - https://bit.ly/2QFqwmK для уровней A2-B1. По ссылке вы прочитаете интересную историю и узнаете лексику,…
Reading
Бесплатный урок английского с Notes. Reading Lesson. Call 911. B2-C1
Что делать в экстренной ситуации, если она произошла в другой стране? Пройдите наш новый Free English Lesson with Notes об оказании первой медицинской помощи - http://bit.ly/32dwX2u, изучите базовую английскую лексику в случае emergency и будьте всегда начеку! В уроке вы прочитаете текст на английском,…
Интенсивный курс
 М. ПЛОЩАДЬ ЛЬВА ТОЛСТОГО,
ул. Льва Толстого 9-а, 3 эт.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
9 травня офіс не працює.
Стандартный курс
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Рогнединская, 4а
Пн., Ср., Пт.: 9:00-11:30, 13:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
9 травня офіс не працює.
 М. ПОЗНЯКИ,
ул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00; 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
9 травня офіс не працює.
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод». (Вход через бизнес-центр)
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
9 травня офіс не працює.
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
9 травня офіс не працює.
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 10:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30
9 травня офіс не працює.