"День Святих Серденяток"

Автор: Юлія Кравченко
Я зараз почала писати і вирішила так: головатий Фрейд стверджував, що всі проблеми беруть свій початок в дитинстві, а отже саме там я маю шукати витоки нашого з Днем Всіх Закоханих конфлікту. Маю визнати, що у мене ще зі шкільного дитинства сформувалося нелогічно упереджене ставлення до Дня Святого Валентина. Довго не могла визначити, коли саме це почалося, аж раптом спогад випірнув. 
 
Був це клас шостий, як здається моїй не все пам’ятаючій голові, і нас з подружками однокласники підозріло ввічливо попросили приїхати до школи в суботу, яка абсолютно чарівним чином випадала на 14 лютого. Проблеми тоді були хіба що «мамо, можна я вже буду носити ліфчика?», тому це запрошення стало подією тижня, і ми обговорювали його безперервно. Клас, варто зазначити, в нас був не надто дружнім на той момент, що робило цю подію взагалі масштабу показу останньої серії Баффі! В ту драматичну суботу ми зустрілися навіть раніше домовленого, тому що ну а як же попищати разом і понервувати. Погода була приблизно як зараз, але все ж таки зима, і зустрітися ми мали біля дуже дивного місця – недалеко від газетного кіоску. Шкільна романтика. І от ми стоїмо, я у тій своїй рожевій курточці (хай її міль поїсть), і чекаємо, що зараз нам усім одночасно зізнаються в коханні і помруть за нас, як нормальні представники Монтеккі. Хлопці, варто віддати їм належне, таки прийшли, і навіть організованою групкою. Бачимо: підійшли до кіоску, щось купують. Виявилось – листівки. Ми – ну все, якщо і знімуть про когось романтичну комедію, то без сумніву про нас! Щось довго вони там підписували біля того кіоску, ми за той час могли і «50 shades of grey» написати, тільки попристойніше – нам було 12. І от, планети стали в потрібні позиції, небо блимнуло, в голові заграла «My heart will go on», і наші одноклассники все ж таки почали рухатися в нашу сторону. Я, чесно кажучи, не пам’ятаю, щоб мені хтось конкретно подобався, проте враження було, ніби з чоловіком мрії буду знайомитись. Вони підійшли, ховаючи за спинами, як ми собі думали, наші подарунки. Привіталися, поговорили, пожартували. Вже кульмінація, тягнути нема куди. Дорогі дванадцятирічні мужчини перестали ховати заготовлене і простягнули нам… розірвані на багато шматків листівки. Потім почали реготати, як це особливо набридливо роблять хлопці їхнього віку, і розбіглися кудись дуже стрімко. Логічне питання адекватної людини – в чому був прикол? А я, скільки не питала про це Святого Валентина - жодного разу мені не відповів!
 
І з того дитячого року я, як дуже розумна і принципова, вирішила, що мені це свято не подобається, що чоловіки справді дорослішають повільніше за жінок, а хлопчики - дурники :)
 
Звичайно, роки пройшли - хлопчики порозумнішали, День Святого Валентина показав себе з іншого боку, і валентинки були, і приємності, і все-все, але досі, говорячи про це свято, я кличу його «День Святих Сердняток». Моя свідомість просто відмовляється прийняти факт існування дня, прикрашеного серцями всіх кольорів, коли всі повинні один одному казати про любов, навіть якщо, можливо, це не найкращий день для зізнань. Проте, як відомо, все відносно, і свято, як і краса, в очах того, хто дивиться. Чудовий колектив ГФ під час нашої короткої дискусії на цю тему відкрив мені прекрасний факт – якщо деякі пари, святкуючи «День Святих Сердняток», таким чином створюють для себе особисту світлу традицію – це вже варто його існування.
 
Бажаю всім любові сьогодні, 14 лютого, і не сьогодні! Хай вона просто буде завжди і всюди!
 
P.S. А однокласники мої стали чудовими і розумними чоловіками – нещодавно була зустріч випускників :)
Интенсивный курс
 М. ПЛОЩАДЬ ЛЬВА ТОЛСТОГО,
ул. Льва Толстого 9-а, 3 эт.
Пн.-Чт.: 09:00-22:00
Пт.: 13:00-20:30
Сб.-Нд.: 09:30-16:00
Стандартный курс
 М. ДВОРЕЦ СПОРТА,
ул. Рогнединская, 4а
Пн.-Пт.: 13:00-21:30
Сб.: 10:00-14:30
 М. ПОЗНЯКИ,
ул. Гришка, 6а.
Пн., Ср.: 09:00-11:00, 13:00-22:00
Вт., Чт., Пт.: 13:00-22:00
Сб.: 09:00-14:30
 М. ЛЕВОБЕРЕЖНАЯ,
ул. Митрополита Андрея Шептицкого, 4, оф. 32 (8 этаж), ТОЦ «Комод». (Вход через бизнес-центр)
Пн., Ср., Пт.: 09:00-11:00, 13:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-15:00
 М. УНИВЕРСИТЕТ,
ул. Пирогова, 4/26
Пн., Ср., Пт.: 10:00-21:30
Вт., Чт.: 13:00-21:30
Сб.: 09:00-14:30
 М. КОНТРАКТОВАЯ ПЛОЩАДЬ,
ул. Хорива, 1-а
Пн., Ср.: 13:00-21:30
Вт., Чт., Пт.: 13:00-20:30
Сб.: 10:00-14:30